Per Žolinę tautiečiai skubėjo ne į bažnyčias, o į Palangą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-18
Peržiūrėta
991
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per Žolinę tautiečiai skubėjo ne į bažnyčias, o į Palangą

Šį sezoną paskutinis ilgasis, tris dienas trukęs Žolinės savaitgalis į kurortą priviliojo tūkstančius kurorto svečių. Vieni pasinaudojo paskutine galimybe vasarą aplankyti šalies vasaros sostinę, kiti galbūt atvyko su Palanga atsisveikinti, tretiems tai buvo eilinė proga dar kartą pasimėgauti vasaros kurorto malonumais.

 

Patogi nakvynė – tik per kančias

Sinoptikai praėjusiam savaitgaliui prognozavo gerą, saulėtą bei šiltą orą. Tačiau vargu ar kas nors galėjo nuspėti, kad šimtai tūkstančių žmonių, lyg koks viesulas užgrius mūsų mažą kurortą. Veikiausiai poilsiautojams pasirodė, jog Palanga yra „guminė“ – visi norintys tilps.

Tačiau jau praėjusio penktadienio pavakarę link miesto judanti automobilių kolona miestui nieko gero nežadėjo. Susirasti nakvynę miesto viešbučiuose tapo neįmanoma. Apsistoti kurorto svečiai galėjo tik privačiame sektoriuje.

Privačių būstų šeimininkai nepraleido progos pasipelnyti. Vidurvasarį kambarį išsinuomoti pavykdavo išleidžiant 20-25 litus parai, praėjusį savaitgalį būsto nuoma padvigubėjo. Už vietą vienai nakčiai buvo prašoma nuo 50 litų.

Kurorto pietinėje dalyje įsikūrusiame viešbutyje „Gabija“ kambarį galėjo gauti tik iš anksto kambarius užsirezervavę asmenys. Viešbučio direktorė Audra Vainoraitė „Palangos tiltui“ sakė: „Viešbučio kambarius žmonės aktyviai rezervavosi dar prieš ilgąjį savaitgalį. Todėl viešbutis buvo pilnas ir žmonių „iš gatvės“ mes nepriėmėme. Pirmieji kambariai atsilaisvino tik pirmadienio popietę“, - sakė A. Vainoraitė.

Kelis laisvus kambarius penktadienį turėjo viešbutis „Palangos žuvėdra“. Tiesa, neilgai. Vos į miestą įvažiavo pirmoji automobilių kolona. „Palangos žuvėdros“ direktorius Kristupas Šliogeris teigė: „Savaitgalį mūsų viešbutis buvo pilnas. Beveik visi atvykusieji kambarius buvo užsirezervavę iš anksto, turėjome dar penktadienį du laisvus kambarius, tačiau tik porą valandų“, - džiaugėsi K. Šliogeris.

 

Kavinėse bei prekybos centruose – eilės

Iki soties pasimėgavę saulės voniomis, miesto svečiai, panorę pamaloninti savo skrandžius restoranų ar kavinių maistu, eilėse laukdavo po porą valandų.

Kiek tolėliau nuo šurmuliuojančios J. Basanavičiaus gatvės įsikūręs viešbutis-restoranas „Vandenis“ savaitgalį taip pat sulaukė didelio poilsiautojų antplūdžio.

Restorano administratorius Audrius Romankevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog restorane buvo sudaryta „gyva eilė“ žmonių.

 „Mūsų klientams teko laukti eilėje. Papietavę ar pavakarieniavę, jie vietas užleisdavo kitiems laukiantiems. Nors žmonių buvo labai daug, tačiau galime pasigirti, jog patiekalų nereikėjo laukti nė valandos. Girdėjome žmones kalbant, jog picerijoj „Čili pica“ patiekalų žmonės laukė bemaž pusantros valandos“, - puikiu savo restorano darbuotojų darbu džiaugėsi A. Romankevičius.

Kavinės „Bulvinukė“ darbuotoja Vita džiaugėsi, jog jų kavinukėje žmonės renkasi pietauti, o ne vakaroti: „Kadangi per pietus žmonių buvo labai daug, vakarop galėjome šiek tiek lengviau atsipūsti. Pas mus neskamba muzika, šokiai nevyksta, tad žmonių nebuvo daug. Klientai dėl to tik džiaugėsi. Vis kartojo, jog čia kaip ramybės oazė, tylu bei ramu“, - kalbėjo moteris.

Netekę kantrybės laukti kavinių prieigose, atostogautojai maisto suskubo ieškoti prekybos centruose. Deja, ir čia jų laukė ne ką mažesnės, o galbūt netgi didesnės eilės. Prekybos centrų lentynos, tiesiogine šio žodžio prasme, buvo šluojamos. Nors ir veikiant visoms kasoms, žmonėms eilėje prie kasų teko laukti apie valandą laiko. Visu pajėgumu dirbę prekybos centrų darbuotojai saulės šviesos nematė visą savaitgalį.

 

Jaunimėlis atsipūtė

Žolinės šventė – graži, iškilminga Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnytinė šventė. Tačiau ši šventė prasminga toli gražu ne visiems. „Žalias“ jaunimėlis ją paminėjo savaip: su narkotine augalinės kilmės medžiaga – kanapėmis, jaunimo vadinama „žole“.

Ir ne tik.

Praėjusį penktadienį, paryčiais, Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje „Laukinių vakarų salūnas“, sulaikytas pilietis E. K., uostantis baltos spalvos miltelius. Palangos policijos pareigūnai asmenį sulaikė bei atlikę apžiūrą nustatė, jog minėtasis E. K. su savimi turėjo permatomą plastikinį maišelį su baltos spalvos milteliais, kaip įtariama narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Po apklausos E. K. paleistas.

Tos pačios dienos vidurdienį, apie 15.30 val. Palangoje, Vytauto gatvėje, pas asmenį R. A. pinginėje, rastas skaidrus maišelis su augalinės kilmės narkotine medžiaga, kaip įtariama kanapėmis ir jų dalimis. R. A. taip pat po apklausos paleistas.

Šventojoje savaitgalį vykęs jaunimo muzikos festivalis „Satta Outside 2011”, sulaukęs jaunimo iš visos Lietuvos, ramybe nepasižymėjo. Čia rugpjūčio 14 dienos naktį, 0.06 val., Šventosios gatvėje buvo sulaikytas D. K., pas kurį piniginėje buvo rastas plastikinis maišelis su augalinės kilmės medžiaga, kaip įtariama narkotine medžiaga – kanapėmis ir jų dalimis. D. K. po apklausos paleistas.

Rugpjūčio 15-ąją į Palangos komisariatą buvo pristatytas P. D. M., pas kurį rasti trys užspaudžiami permatomi maišeliai, kuriuose kaip įtariama buvo augalinės kilmės narkotinė medžiaga marihuana ir vienas užspaudžiamas permatomas plastikinis maišelis, kurio viduje buvo tamsiai rudos spalvos medžiaga, kaip įtariama hašišas.

Po visų linksmybių bei šėlionių, kurių ilgąjį Žolinės savaitgalį pajūryje tikrai netrūko, visi skubėjo namo. Tačiau ir čia keliautojų laukė nemaloni staigmena. Norėdami išvažiuoti iš miesto, vairuotojai turėjo apsišarvuoti geležine kantrybe bei  laukti ilgoje eilėje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Palangos kurorto atidarymo šventė įvyko ir Palanga tikisi, kad visų keliai suks į didžiausią kurortą – Palangą. Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“ prasidėjo penktadienį šv. Mišiomis už palangiškius, po jų šventės atidarymo pradžia įvyko Jūratės ir Kastyčio skvere. Joje įvyko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus inauguracija....


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Įsibėgėjęs sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“ palangiškių ir kurorto svečių vasarą praturtina įspūdingais koncertais. Nuo liepos pabaigos džiuginantis įspūdingais renginiais, šįvakar festivalis pakvies vokalinės muzikos gerbėjus, o Žolinės dieną dovanos nemokamus maestro Virgilijaus Noreikos koncertus.


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Šį sezoną paskutinis ilgasis, tris dienas trukęs Žolinės savaitgalis į kurortą priviliojo tūkstančius kurorto svečių. Vieni pasinaudojo paskutine galimybe vasarą aplankyti šalies vasaros sostinę, kiti galbūt atvyko su Palanga atsisveikinti, tretiems tai buvo eilinė proga dar kartą pasimėgauti vasaros kurorto malonumais.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius