Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą

Palangos tiltas, 2020-07-27
Peržiūrėta
1783
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą

Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą.

Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1 d. parodos atidarymą lydės net tris dienas truksiančios edukacinės programos.

„Paroda Nidoje sulaukė itin didelio dėmesio. Palangoje ją norime pristatyti kaip potyrį. Išskirtines pažintines programas parengė ir muziejaus restauratoriai, ir archeologai. Restauratoriai savo programą pristatys Jono Šliūpo muziejuje, o archeologai – prie Palangos tilto, kur bus paruošta archeologinė perkasa“, – sako Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijole Laužikienė.
Palangos paplūdimyje specialiai padarytoje archeologinėje perkasoje mažieji pasijaus tikrais archeologinės ekspedicijos dalyviais. Naudodami menteles, kibirus, kauptukus ir kitus archeologų kasdienio darbo įrankius jie dvi dienas (liepos 30–31 d.) vyksiančioje edukacijoje ieškos keramikos šukių, titnago, kaulo ir rago dirbinių.
Apsilankę Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kieme liepos 31 – rugpjūčio 1 d. lankytojai turės galimybę sužinoti, kokie metodai yra taikomi restauruojant įvairias archeologines medžiagas, kaip yra gaminamos profesionalios archeologinių radinių kopijos bei kokių „triukų“ restauratoriai imasi, siekdami saugiai išgabenti iš archeologinės perkasos itin jautrius ir svarbius archeologinius radinius.
„Vasarą daugelis atostogas leidžia prie jūros, tad sukūrėme tokių edukacinių programų, kurios tiktų kurorto lankytojams. Nusiteikėme vasariškai ir parengėme edukacinius užsiėmimus lauke. Jie neįpareigoja, bet traukia pažinti ir kelia smalsumą“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.
„Pajūrio akmens amžius“ – tai beveik dviejų šimtų eksponatų kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda, lankytojams pristatanti žemės sluoksniuose išsaugotą pajūrio akmens amžiaus gyventojų kasdienybę: ūkinės veiklos įrankius, su tikėjimais ir estetiniais protėvių poreikiais susijusius amuletus iš žvėrių dantų, pačius seniausius Lietuvoje dailės siužetus ant puodų sienelių, mažosios antropomorfinės ir zoomorfinės dailės plastiką, sukurtą iš kaulo, rago ir gintaro.
Parodos „Pajūrio akmens amžius“ atidarymas Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23 a, Palanga) vyks liepos 31 d. 17 val. Paroda veiks iki spalio 18 d. Parodos bendraautoriai VšĮ „Akiračiai“.


Edukacinė programa „Archeologas vienai dienai“ Palangos paplūdimyje prie tilto:
Liepos 30 d. (ketvirtadienį) 11–16 val.
Liepos 31 d. (penktadienį) 11–14 val.
Edukacinė programa su restauratoriais Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje:
Liepos 31 d. (penktadienį) 13–20 val.
Rugpjūčio 1 d. (šeštadienį) 13–20 val.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasitinkant svarbiausią pavasario šventę – šv. Velykas – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia burtis margučių marginimo dirbtuvėms.


„Palangos tiltas“ keliasi į naujas patalpas

"Palangos tilto" informacija, 2023 12 22 | Rubrika: Miestas

Informuojame, kad „Palangos tiltas“, vienintelis Palangos miesto laikraštis, nuo Naujųjų metų keliasi į naujas patalpas – mus rasite UAB „Palangos komunalinis ūkis“ (Ganyklų g. 34) III-ame aukšte.  


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Tris miestus jau aplankęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį. 


Sveiki atvykę į Bijotus, Lietuvos mažąją kultūros sostinę!

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 03 | Rubrika: Miestas

Pakeliui link pajūrio, nusukus vos kelis kilometrus nuo pagrindinės šalies automagistralės, galima patekti į Bijotus – Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Šiemet šis garbingas vardas nedideliam Bijotų miesteliui suteiktas neatsitiktinai. Čia lygiai prieš 210 metų bajoras Dionizas Poška tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė pirmąjį viešą muziejų Lietuvoje, kurį pavadino „Baubliais“. Todėl būtent...


Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


 Lietuvoje išpopuliarėjęs vandenlenčių sportas šeštadienį entuziastus kvies į Palangą. Čia vyks jau trečiasis vandenlenčių mėgėjų „Hobby Riders“ čempionatas. Kasmet vis didesnio susidomėjimo sulaukiantis renginys šįkart keliasi į Palangos kurorte „313 cable park“, kuriame dėl nugalėtojo titulo varžysis virš 70 dalyvių.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius