Teikiama pagalba šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus

Palangos tiltas, 2018-09-06
Peržiūrėta
54
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teikiama pagalba šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus

Liepą patvirtinta, jog nuo šiol būstas ir aplinka gali būti pritaikomi visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones. Tad norintys pasinaudoti šia galimybe gali kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių.

Pritaikyti būstą
Numatytos galimybės – vieno būsto išlaidoms dengti, pritaikant būstą šeimoms, auginančioms vaikus su sunkia negalia.
2018 m. liepos 11 dieną socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką 2018 metais tvarkos aprašas.
„Numatyta, kad būstas ir aplinka gali būti pritaikoma visiems vaikams, turintiems sunkią negalią (vaikas su sunkia negalia – vaikas, kuriam Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas sunkus neįgalumo lygis). Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones (spaudimo, supimo ir panašūs įrenginiai, pasunkintos antklodės, liemenės, garso slopinimo įranga, vizualinių stimuliacijų įranga ir pan.). Norint įsigyti šias priemones, yra būtina gydytojo pažyma (išrašas iš asmens medicinos dokumentų)“, – informavo Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Lonija Flaksienė.
Pasak specialistės, vienam vaikui gali būti skiriama 140 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio lėšų suma, tai yra 5320 eurų, o jeigu reikalingas keltuvas, papildomai dar gali būti skiriama 140 BSI suma (1 BSI šiuo metu yra 38 Eur).
Vaikui su sunkia negalia būstas gali būti pakartotinai pritaikomas ne anksčiau kaip po 5 metų.

Kaip pateikti prašymą
Tad kaip pateikti prašymą, norint pritaikyti būstą neįgaliam vaikui? L. Flaksienė informavo, jog laisvos formos prašymą pritaikyti būstą Savivaldybės administracijai pagal gyvenamąją vietą gali pateikti vienas iš tėvų, globėjas (rūpintojas) ar gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas (pareiškėjas).
Prašyme pareiškėjas turi nurodyti savo vardą, pavardę, vaiko su sunkia negalia, kuriam prašoma pritaikyti būstą, vardą ir pavardę, gyvenamąjį adresą ir prašomo pritaikyti būsto adresą. Pareiškėjas taip pat turi patvirtinti, kad nėra pateikęs kito prašymo tam pačiam vaikui su negalia.
Kartu su prašymu pareiškėjas pateikia šiuos dokumentus ar jų patvirtintas kopijas: vaiko su sunkia negalia neįgaliojo pažymėjimo kopiją, jeigu Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) duomenų bazėje nėra informacijos apie nustatytą neįgalumo lygį; vaiko su sunkia negalia ir pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją; laisvos formos rašytinį būsto savininko sutikimą, kuriame nurodomas būsto savininko vardas ir pavardė bei būsto, kurį leidžiama pritaikyti, adresas, leisti pritaikyti būstą, jei prašoma pritaikyti būstą asmeniui, kuris nėra būsto savininkas, arba daugumos daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą (sutikime nurodomi minėtų patalpų savininkų vardai ir pavardės), jei prašoma vaiko su sunkia negalia specialiesiems poreikiams pritaikyti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus.
Jeigu butų ir kitų patalpų savininkų susirinkime priimamas sprendimas daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų vaiko su sunkia negalia specialiesiems poreikiams nepritaikyti, pareiškėjas pateikia šį sprendimą arba patvirtintą jo kopiją; išrašą iš asmens medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a „Medicinos dokumentų išrašas/siuntimas“, patvirtinta LR sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-120 „Dėl privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų bei privalomų sveikatos statistikos ataskaitų formų patvirtinimo“), kad vaikui su sunkia negalia reikalingos sensorinės pagalbos priemonės (jei planuojama įsigyti tokias priemones); sutikimą naudoti vaiko asmens duomenis būsto pritaikymo tikslais gauti informaciją iš valstybinių registrų.

Pernai negauta nė vieno prašymo
Pasiteiravus, ar esama tokio poreikio Palangoje – būstą ir aplinką pritaikyti neįgaliam asmeniui, L. Flaksienė informavo, jog 2017 m. pagal tuo metu galiojančią tvarką būstas galėjo būti pritaikomas neįgaliam vaikui, kuriam buvo nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tačiau negauta nė vieno tėvų, auginančių vaikus, prašymo dėl būsto pritaikymo.
Prašymai pritaikyti būstą vaikams su sunkia negalia priimami Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje, 112 kabinetas (Vytauto g. 112, Palanga).

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


Palangos mieste yra 6 lopšeliai-darželiai, kuriuos lanko 821 vaikas. Vadovaujantis Palangos m. savivaldybės švietimo stebėsenos rodikliais, Palangos darželiuose 235 vaikai turi specialiųjų ugdymosi poreikių.


Liepą patvirtinta, jog nuo šiol būstas ir aplinka gali būti pritaikomi visiems vaikams, turintiems sunkią negalią. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, gali įsigyti sensorines pagalbos priemones. Tad norintys pasinaudoti šia galimybe gali kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių.


Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


Palangos miesto savivaldybė pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų finansuojamą Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų projektą, pagal kurį bus atnaujinamas Palangos miesto plėtros strateginis planas. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės ekonominės plėtros skyriaus vedėjos pavaduotoja Odeta Maldarienė, šis planas reikalingas tam, kad būtų nustatoma dabartinė miesto vieta ir reikšmė...


Vaikus auginančioms mamoms – tik keturios sienos

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Valdžia užsimojo nurėžti dar vieną, sunkiai išsikovojamą kąsnį. Mamos ar tėčiai, auginantys vaikus namuose ir gaunantys motinystės (tėvystės) pašalpas, nuo sausio nebegali išsaugoti visos pašalpos sumos, jei dirba ir pagal autorinę sutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas