Teismas netenkino neblaivaus Palangoje vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko

Palangos tiltas, 2024-04-18
Peržiūrėta
883
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko. Teismas kritiškai įvertino dvasininko poelgį dėl vairavimo išgėrus ir pritarė Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuris pusmečiui atėmė kunigui teisę vairuoti. Teismo nuomone, 46-erių metų pažeidėjas yra patyręs vairuotojas ir nemažai gyvenimiškos patirties sukaupusi brandi asmenybė, kuri turėtų itin atsakingai laikytis Kelių eismo taisyklių.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai automobilį ,,Skoda Superb” vairuojantį dvasininką sustabdė šių metų vasario 11 dieną, 9.20 val. Palangoje, Klaipėdos plente. Patikrinus vairuotojo blaivumą paaiškėjo, kad dvasininkas vairavo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio – pirmu pūtimu nustatytas 0.53 promilės girtumas, antru pūtimu – 0.67 promilės girtumas.Asmuo sutiko su tikrinimo rezultatais, jų neginčijo, nuo tolimesnio vairavimo buvo nušalintas.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio dvasininkui skyrė 800 eurų piniginę baudą. Pažeidėjui taip pat atimta teisė vairuoti transporto priemones 6 mėnesius bei 12 mėnesių paskirtas draudimas vairuoti tas transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

Dėl paskirtos nuobaudos kunigas kreipėsi į Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus: gailėjosi dėl savo poelgio, paprašė teismo grąžinti jam teisę vairuoti anksčiau laiko, nurodė, kad automobilis tarnauja kaip priemonė patarnauti kitiems. 

Kunigą nubaudęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas griežtai nesutiko su šiuo kunigo prašymu sušvelninti skirtą nuobaudą bei prašė teismo netenkinti dvasininko prašymo. Policija teismui nurodė, kad asmens vairavimas išgėrus alkoholio sukelia pa­vojų ne tik transporto eismo saugumui, bet ir žmonių gyvybei bei sveikatai ir pateikė duomenis apie dvasininko vardu registruotus administracinius nusižengimus (pažeidimus) ir priimtus sprendimus už 5 metus – asmuo baustas 4 kartus administracine tvarka už kelių eismo taisyklių pažeidimus. 

Prieš įstatymą lygūs visi – Plungės apylinkės teismas paliko galioti policijos nutarimą ir teisės vairuoti automobilį anksčiau laiko dvasininkui negrąžino. 

Atsižvelgdamas į dvasininko prašymą įvertinti jo darbo pobūdį, teismas atkreipė dėmesį, kad pažeidėjo užimamos pareigos nėra tiesiogiai susijusios su transporto priemonių vairavimu, dėl to nėra pagrindo spręsti, jog dėl pusmečiui prarastos teisės vairuoti dvasininkas bus atleistas iš darbo. 

Plungės apylinkės teismas pritarė policijos pozicijai dėl dvasininko paaiškinime nurodytos informacijos neatitiktiems faktams: ryte policijos pareigūnų sustabdytas neblaivus kunigas tvirtino alkoholį vartojęs išvakarėse (vakarienės metu išgėręs vieną bokalą alaus), tačiau policija ir teismas vertina, jog alkoholis buvo vartotas neseniai prieš policijos pareigūnams asmenį sustabdant, nes neblaivumo laipsnis didėjo, o ne mažėjo.

,,Visos šios aptartos  aplinkybės leidžia teismui pagrįstai manyti, kad pareiškėjas suprasdamas, jog  yra apsvaigęs, vis tik sąmoningai sėdo pats vairuoti automobilio“, – konstatuojama Plungės apylinkės teismo nutartyje. 

Bylą nagrinėjo Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja.

Nutartis per 20 dienų nuo jos nuorašo išdavimo (išsiuntimo) dienos gali būti skundžiama apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus.

Plungės apylinkės teismas atkreipia dėmesį, kad  netgi dėl mažos alkoholio koncentracijos kraujyje (0,5 promilės) tampama labiau išsiblaškiusiu, sumažėja budrumas, savikontrolė, gali pablogėti koordinacija, sumažėja gebėjimas greitai reaguoti, pablogėja vairavimo įgūdžiai, sulėtėja atsakas į netikėtas situacijas keliuose. Prašome ir kviečiame saugoti save bei kitus.

 

Skaistė Sadonytė
Plungės apylinkės teismo pirmininko padėjėja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio Klaipėdos Jūrininkų ligoninės kapelionas ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos rezidento Sauliaus Stumbros prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko.


Plungės apylinkės teismas netenkino neblaivaus vairavusio bei teises laikinai praradusio dvasininko prašymo grąžinti teisę vairuoti anksčiau laiko.


Minint 90-ąsias skautų įkūrėjo Roberto Baden-Povelio vizito mūsų šalyje metines, Lietuvoje veikiančios skautų organizacijos prašo Palangos savivaldybės grąžinti sovietinės okupacijos metu pakeistos gatvės pavadinimą.


Pagauta įkvėpimo, atsidaužiusi šonus Baltijos bangomis, savo feisbuko paskyroje pasidalinu naujais įspūdžiais apie Palangą, į kurią be jokių išimčių grįžtu kiekvieną vasarą jau daug metų iš eilės, ir galiu palyginti, kaip ji keičiasi. Negaila be jokio užsakymo ir be išankstinių suderinimų pareklamuoti tai, kas verta mūsų laiko ir uždirbtų pinigų. Tai štai – eilinį kartą apginsiu Palangą....


Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) prašymą atnaujinti procesą administracinėje byloje pagal pareiškėjo Aleksandro Jokūbausko, buvusio Palangos miesto Tarybos nario, apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2020 m. spalio 13 d. sprendimo...


Kastyčio gatvėje jau nustojo burgzti sunkioji technika ir zuiti darbininkai – gatvės rekonstrukcija jau baigta. 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Teismas netenkino Jackų prašymo nušalinti teismą  2

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos miesto apygardos teismas netenkino Jackų prašymo nušalinti visą Palangos miesto apylinkės teismą civilinėje byloje pagal Jackų šeimos pareikštą ieškinį dėl Kurhauzo bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo – bendrosios naudojimo tvarkos nustatymo.


Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“, kurio darbai šiek tiek užsitęsė. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Butenienė sakė, kad projektas turėjo būti užbaigtas gegužės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius