TIC plėtros nauda: kasmet tikimasi sulaukti daugiau nei planuota turistų

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-08
Peržiūrėta
102
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

TIC plėtros nauda: kasmet tikimasi sulaukti daugiau nei planuota turistų

Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos informacijos centro direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė, jog ta nauda akivaizdžiai jaučiama, kur kas daugiau atvyksta poilsiautojų į išsiplėtusias patalpas.

 

Turizmas – pagrindinė ūkio šaka

Projekto veiksmų programos prioritetas yra vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai. O projekto veiksmų programos prioriteto priemonė yra viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose. Projekto vykdytojas yra Palangos miesto savivaldybės administracija.

Projektas atitinka bendrą priemonės „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“ tikslą – „skatinti turizmo produktų ir viešosios turizmo infrastruktūros plėtrą regionuose“. Šio projekto tikslas buvo prisidėti prie viešosios turizmo infrastruktūros plėtojimo ir turistų aptarnavimo sąlygų gerinimo Palangoje. Palangos miesto savivaldybėje turizmas yra pagrindinė ūkio šaka, lemianti didžiąją dalį gyventojų pajamų ir labiausiai daranti įtaką savivaldybės biudžetui ir jo galimybėmis rūpintis miestiečių gyvenimo kokybe.

Tai, jog Turizmo informacijos centro infrastruktūra plečiasi, apskritai, kelia kurorto įvaizdį, tik į naudą, mat apsilankiusiems turistams suteikiamas geresnis aptarnavimas.

 

Kur kas daugiau turistų

Šio projekto esmė buvo stiprinti Palangos kurorto turistinį patrauklumą, gerinti Palangos turizmo informacijos centro veiklos kokybę, didinti vietinio ir atvykstamojo turizmo srautus bei ilginti turistų lankymosi kurorte trukmę. Dėl paslaugų pasiūlos ir paklausos buvo susidaręs didelis informacijos perdavimo – priėmimo poreikis, kurio iki projekto įgyvendinimo Palangos turizmo ir informacijos centras negalėjo patenkinti.

„Padidėjo patalpos, buvo atliktas remontas, gavom ir kai kurios technikos. Tiesa, negalėjom nusipirkti baldų, kompiuterių, juos įsigijom patys, tačiau ir tai mums labai pagelbėjo. Viskuo rūpinosi Ekonominės plėtros skyrius, mes buvom tik naudos gavėjai“, - pasakojo E.Smilingienė.

Po šio projekto, finansuoto iš ES 2007-2013 metų struktūrinių fondų vykdoma veiksminga turizmo informacijos sklaida, pagerėjo Palangos kurorto įvaizdis bei, manoma, jog išaugs turistų srautai. Projekto rezultatai orientuoti į Lietuvos bei užsienio turistus.

Tikimasi, kad įgyvendintas projektas padės sulaukti Palangos turizmo ir informacijos centre per metus apie 45 tūkstančius turistų. „Mes tikimės, jog jų bus dar daugiau“, - nusišypsojo direktorės pavaduotoja, puikiai reginti suteiktą projekto naudą.

 

Informacija pasiekiama greičiau

Projekto metu buvo rekonstruotos Palangos turizmo informacijos centro patalpos. Iki tol buvo prastas Palangos turizmo informacijos centro matomumas ir pasiekiamumas. Patalpų plotas buvo per mažas tiek normaliai darbo aplinkai sukurti, tiek klientų aptarnavimui, trūko ūkinės paskirties patalpų.

Turizmo informacijos centro patalpos pritaikytos kokybiškų turizmo paslaugų teikimui. Nuo buvusių 40 kvadratinių metrų Palangos turizmo informacijos centro patalpos yra praplėstos iki 90,60 kvadratinių metrų. Patalpos yra daugiau nei dvigubai didesnės, todėl sąlygos pagerėjusios ne tik atvykusiems turistams, bet ir patiems darbuotojams, kurie nuolatos turėjo dirbti mažose patalpose ir aptarnauti didelius turistų srautus.

„Kai kurie turistai ateina reikiamos informacijos, kurią gauna ir lankstinukų pavidalu, ir išeina, nebetenka laukti, kol ateis jų eilė“, - pabrėžė projekto naudą E.Smilingienė.

Buvo siekiama aprūpinti Palangos turizmo informacijos centrą reikalinga  įranga ir įrenginiais, padėsiančiais užtikrinti sklandų, efektyvų lankytojų aptarnavimą. Vykdant šią veiklą, buvo įsigyta Palangos turizmo informacijos centro veiklai ir lankytojų aptarnavimui būtina įranga ir įrenginiai. „Už Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos lėšas buvo įsigyti spausdinimo aparatai, telefonai, multi media“, - teigė E.Smilingienė.

Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo pradėtas vykdyti praėjusių metų balandžio pirmą dieną ir užbaigtas šių metų kovo 31 dieną. Projektui skirtas finansavimas – 242 tūkst. 526 litai. 

Jūsų komentaras:

Amberlynn 2012-07-19 03:27 ([email protected] / IP: 177.8.160.226)
RimasLapkritis 8, 2010 10:58 Įdomu nuo kada Lietuvos paštas išlaikomas iš mokesčių mokėtuojų pinigų. Gal Prie tartybinių laikų ir iš kart po jo.Lietuvos paštas yra AB ir jokių pinigų iš biudžeto nungeaa. Ir jau tikrai senokai yra gavęs iš ten

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos miesto savivaldybė nusprendė rekonstruoti Turizmo informacijos centro patalpas. Iš UAB „Palangos autobusų stotis“ bus nupirkta dalis ploto, kurio pirkimo procedūra jau pradėta. Šiuo metu kurorto svečių sutikimo vartai – Turizmo informacijos centras – glaudžiasi 40 kv. metrų patalpose, esančiose šalia Autobusų stoties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius