Tomas J. Žulkus: „Palangos Rotary – ne turtuolių sambūris, o lyderių, siekiančių padėti, klubas“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-11-06
Peržiūrėta
2575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tomas J. Žulkus
Tomas J. Žulkus

Tomas Julius Žulkus – ne tik žinomas miesto politikas, verslininkas, bet ir Rotary klubo, kurio pagrindinė veikla nukreipta į humanitarinių projektų rėmimą, narys. Nuo šių metų antrojo pusmečio iki 2015-ųjų liepos 1-osios T. J. Žulkus yra Palangos Rotary klubo prezidentas. Ką veikia Palangos rotariečiai? Koks tai klubas? „Palangos tiltas“ pakalbino Tomą J. Žulkų.

– Pirmiausia visiems, prašau, paaiškinkite, kas tai yra Rotary?

– Rotary (angliškai rotation – sukimasis, kaita) – tarptautinis labdaros klubas, jungiantis aukštos reputacijos verslininkus ir profesionalus. Bendrija, laikydamasi visuomenei tarnavimo idealo, vykdo humanitarinius projektus, ugdo ir skatina dorovinius profesinės veiklos pradus, tarptautinį tarpusavio supratimą, gerą valią ir taiką. Klubas jungia daugiau kaip 1,2 milijono rotariečių, susibūrusių į daugiau kaip 32 tūkst. Rotary klubų 200 šalių. Rotary klubas buvo įkurtas 1905 metais Čikagoje, JAV. Vėliau, 1917-aisiais, buvo įkurtas Rotary fondas. Klubo pavadinimas kilęs nuo tradicijos organizacijos veiklos pradžioje kas savaitę rinktis vis kitoje vietoje. Labai džiugu pastebėti, kad Lietuva šiais metais tapo savarankiška Rotary klubų veiklos apygarda. Tuo kol kas negali pasigirti lenkai, estai ar latviai. Iki šiol Lietuvos Rotary komitetas buvo vienos Danijos Rotary apygardos dalimi. Tai – didelis pasiekimas. Šiuo metu Lietuvoje yra apie pusšimtis Rotary klubų.

– Kodėl jūs atėjote į Palangos Rotary?

– Kaip jūs sakote, „ateiti“ į Rotary negalima, nes rotariečiu tampama sulaukus nors vieno vietinio Rotary klubo nario rekomendacijos ir kandidatui pritarus visiems Rotary klubo nariams.

Rotary narystė yra pagrįsta pasiekimų tam tikroje srityje, dažniausiai versle, sistema ir visuomenės, apskritai kalbant, teigiamu požiūriu į kandidatą. Tam tikra prasme, Rotary – lyderių sambūris. Mane pakvietė į Palangos Rotary 2006-aisiais – tapau vienu jauniausių jo narių. Paprastai nariais tampama vyresnio amžiaus, baigus aktyvią veiklą darbe, politikoje ar versle. Lietuvoje Rotary nariai – jaunesni ir dar profesinėje veikloje aktyvūs žmonės.

Šiuo metu Palangos Rotary klube yra 30 narių. Daug mūsų narių – žymūs miesto verslininkai. Spalio 6-oji – Palangos Rotary klubo įsteigimo diena, šiemet pažymėjome 16-ąsias veiklos metines. Nesigirdamas pasakysiu, mūsų klubo veikloje dalyvavo ar dalyvauja dauguma Palangos merų.

Sunku kalbėti apie save viešai, bet esu toks žmogus, kad galėdamas padėti, sunkiai galiu nusisukti nuo prašančiojo... Tokia mano natūra, nors ne visada ir ne visiems gali padėti. Su tokia intencija – padėti – ir atėjau į Rotary.

– Neseniai tapote Palangos Rotary prezidentu...

– Taip, prezidentai Rotary klube rotuojasi, keičiasi kas metus, bet mūsų naujieji metai skaičiuojami nuo liepos 1 d. Šiemet visi naujieji Rotary prezidentai buvo inauguruoti Valdovų rūmuose. Bet prieš tapdamas prezidentu turi būti dalyvavęs visuose Rotary klubo valdymo struktūros grandyse. Turime net laipsnius – seržanto, sekretoriaus, iždininko. Turi pereiti šešis laiptelius, kad taptum prezidentu. Mūsų taryboje – šeši žmonės.

– Ką esate numatęs kaip Palangos Rotary prezidentas nuveikti per likusius aštuonis mėnesius poste? Ką jau pavyko padaryti?

– Pirmiausia pasakysiu, kad Rotary klubai kuria ir įgyvendina vietinio lygmens arba respublikinius, ar net tarptautinius projektus. Tarptautinių projektų pavyzdys – pasaulinė tuberkuliozės prevencijos programa ,,Polio“. Paminėsiu Palangos Rotary jau įgyvendintus projektus kartu su Danijos Sillkeborgo RK: klasės Palangos senojoje gimnazijoje ir kitose mokymo įstaigose, apšvietimo įranga Šventosios mokyklos klasėse, virtuvės įranga Šventosios mokyklos valgykloje, medicininė įranga ir patalynė Palangos ligoninei, stipendijos studentams, prizas rašinių apie Palangą konkurso laimėtojui, Antano Mončio darbų paroda Danijoje. Taip pat įgyvendinome ir paramos projektus Palangos senelių globos namams – valgyklos remontas ir dalis įrangos, valgyklos baldai (Lietuvos RK kofinansuotas projektas)

Puoselėjame planus sutvarkyti fontaną prie senelių namų pastato. Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais prieš Kalėdas su Rotary broliais bei socialinės rūpybos specialistais aplankome penkias palangiškių šeimas, kurioms kiekvienai įteikiame paramos maistu už 200 litų. Rotary remia tarptautines mokinių mainų programas. Palangiškių rotariečių vaikai važiuoja metams mokytis bei susipažinti su svetima šalimi svetur, o mes savo ruožtu pasirūpiname į Lietuvą atvykusiu rotariečio vaiku.

Palangos rotariečiai yra inicijavę skulptūrų parko atsiradimą Palangoje. Jo neužmirštame ir iki šiol. Neseniai buvome susitikę su Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktoriumi Romualdu Budriu, atkreipėme dėmesį į netinkamos būklės ir netinkančius prie skulptūrų postamentus. Jam atidavėme visų skulptūrų nuotraukas ir jis pažadėjo, kad jo ekspertai padarys eskizus, kaip postamentai turi atrodyti. Mes siūlysime visus skulptūrų cementinius pagrindus pakeisti akmeniniais postamentais. Inicijuosime tai kaip respublikinį projektą, todėl tikėsimės visų Lietuvos Rotary klubų pągalbos. Taip pat esame numatę pastatyti tris naujas skulptūras.

Esame pasitvirtinę „Palangos metų moksleivio“ stipendijos skyrimo nuostatus. Pagal švietimo skyriaus rekomendacijas iš būrio šauniausių kandidatų vienam įteiksime 1000 Lt premiją.

Negaliu nepaminėti ir apie palangiškių rotariečių sumanytas sporto žaidynes ,,Rotariada“, kurios buvo surengtos 2001–2008 m. ir 2012 m. Šis renginys yra tapęs vienu iš pagrindinių Lietuvos Rotary metų kalendoriuje. Mūsų klubo planuose – surengti jubiliejinę 15-ają „Rotariadą“  Palangoje 2016 m., galbūt net tarptautinę.

– Koks yra narystės Rotary metinis mokestis?

– Noriu patikinti, kad rotariečiai nėra koks nors turtuolių sambūris. Anaiptol ne – esame vidutinio sluoksnio atstovai, nors, kaip minėjau, dauguma Palangos Rotary klubo narių yra verslininkai. Bet, galbūt bus įdomu, kad politinės temos klube yra tabu. Nario mokestis yra 600 litų, bet metų eigoje dar renkame papildomai įvairiems projektams.

– Ar iki šiol buvo pritarta visoms kandidatūroms į Palangos Rotary klubą?

– Kaip minėjau, nauji nariai priimami rekomendavus Rotary nariui. Kaip kitos organizacijos, neprašome pildyti naujo nario anketų – esame selektyvūs, narystei turi pritarti absoliučiai visi klubo nariai. Yra buvę atvejų, kad ne visoms kandidatūroms buvo pritarta.

– Ar klube yra moterų?

– Daug metų moterys nebuvo Rotary narėmis – tokia buvo tradicija. Tik pastaraisiais metais moterys buvo priimtos į Rotary klubus ir Lietuvoje, bene yra keturi klubai, kurie turi ir moterų narių. Be to Lietuvoje veikia keturi  moterų Rotary klubai – du iš jų Klaipėdoje. Bet Rotary turi stiprius antrinio rato klubus, pavyzdžiui, Žmonų klubą, kuriame renkasi vyrų rotariečių žmonos. Per metus su žmonomis dalyvaujame maždaug keturiuose, penkiuose renginiuose. Rotary klubo veikla yra grindžiama gyvu bendravimu, t. y. pietaujama arba vakarieniaujama visiems kartu. Rotary susirinkimus nariams yra privalu lankyti. Per tradicinę vakarienę pirmiausia išklausome rotariečio ar klubo svečio pranešimą įvairiausiomis temomis. Kiekvienas rotarietis ar jo pakviestas svečias  per metus turi padaryti kitiems nariams vieną pranešimą. Palangiškiai rotariečiai jau trečius metus tradiciškai renkasi vakarienės pirmadieniais „Palangos Juzėje“.

Jūsų komentaras:

prezidentas ? 2014-11-07 04:39 (. / IP: 86.100.63.40)
Kol kas - vėjai... kur pajūriu vaikšto...

Taip pat skaitykite

„7bet-NKL“ lyderių mūšyje triumfavo Palangos „Olimpas“ (29-5). Sandžio Buškevico auklėtiniai savo aikštėje 78:73 (21:10, 16:20, 20:19, 21:24) pranoko „Telšius“ (27-8) ir pratęsė savo pergalių seriją iki septyniolikos.


Ar Palangos miesto savivaldybėje gyvena žmonių, kurie yra Valstybės Saugumo Departamento (VSD) akiraty? O ar Palanga dėl savo išskirtinės padėties – turi išėjimą į jūrą, oro uostą ir valstybės sieną su kita valstybe, Latvija, sulaukia didesnio VSD dėmesio? O ar veikia Palangoje „troliai“, „botai“ ir kiti agentai, kurie trukdė įgyvendinti svarbius...


Šalyje jau yra gausu pavyzdžių, kuomet vietos politikai per karantiną atsisako jiems skirto atlyginimo ir išmokų kanceliarinėms prekėms. Taip 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalininkas, frakcijos „Už Alytų“ pirmininkas Tomas Pačėsas ir jo bendražygiai šiuo laikotarpiu atsisakė jų – alytiškiams nupirko būtiniausių apsaugos priemonių....


Šalyje jau yra gausu pavyzdžių, kuomet vietos politikai per karantiną atsisako jiems skirtų kanceliarinių išmokų. Taip 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalininkas, frakcijos „Už Alytų“ pirmininkas Tomas Pačėsas ir jo bendražygiai šiuo laikotarpiu atsisakė išmokų, o už jas alytiškiams nupirko būtiniausių apsaugos priemonių...


Palangiškis menininkas, restauratorius, drožėjas Linas Žulkus – garsiųLietuvos menininkų Alberto Žulkaus (skulptoriaus,Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario,medžio drožėjo) ir Teresės Žulkienės –tautodailininkės,žymiosaudėjos – sūnus.Jaunystės metais baigęs muzikos ir teatro akademiją,įgijęs muziko atlikėjo profesiją,L.Žulkus tikėjo,jog muzika taps jo pragyvenimo...


Tomas Julius Žulkus – ne tik žinomas miesto politikas, verslininkas, bet ir Rotary klubo, kurio pagrindinė veikla nukreipta į humanitarinių projektų rėmimą, narys. Nuo šių metų antrojo pusmečio iki 2015-ųjų liepos 1-osios T. J. Žulkus yra Palangos Rotary klubo prezidentas. Ką veikia Palangos rotariečiai? Koks tai klubas? „Palangos tiltas“ pakalbino Tomą J. Žulkų.


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto komiteto pirmininkas, per beveik du darbo miesto savivaldybės Taryboje metus jau įrodė esąs brandus politikas, kurio nuomonė svarbi ne tik jo vadovaujamo komiteto nariams, bet ir visiems politikams Taryboje, miesto bendruomenei. T. J. Žulkus – vienas pirmųjų kurorto politikų, kaip ir numato Tarybos...


„Žmogus, dar neapgavęs Lietuvos. Garbė palangiškiams, kad čia gyvena Albertas Žulkus ir jo darbščioji šeima. Štai kur tikrasis savo valstybės patriotas. Kūrėjas – grynuolis. Eruditas. Oho, kiek daug knygų perskaitęs. Taip pat didžiulę kolekciją bibliografinių retenybių, įvairiausių tautiškų leidinių net tada, kai juos draudė viešumoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius