Tradicinė akcija „Darom“ vėl kviečia burtis talkininkus

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-20
Peržiūrėta
629
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeštadienį, balandžio 27 d., visoje šalyje tradiciškai, jau vienuoliktąjį kartą, rengiama aplinkos tvarkymo ir švarinimo akcija „Darom“. Prie šios akcijos kasmet jungiasi ir palangiškiai. Akcijos dieną, 10 val., visi kviečiami jungtis nustatytose tvarkymo vietose.

Nustatytos tvarkymo teritorijos
O
rganizatoriai perspėja, jog norintys tvarkyti ne organizatorių parinktas viešąsias erdves, apie tai prašomi informuoti „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojus. „Jeigu sumanytų burtis daugiabučių namų gyventojai, norėdami susitvarkyti savo aplinką, būtų labai gerai, jeigu apie tai praneštų iš anksto, ir komunalininkai galėtų išvežti surinktas šiukšles. Kitu atveju, darbas nueis veltui, šiukšles gali išnešioti paukščiai ar kažkas kitas“, – prašė apie iniciatyvas informuoti akcijos Palangoje koordinatorė, Palangos miesto savivaldybės administracijos turto ir ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Reda Kairienė.
Kaip pasakojo pašnekovė, Palangoje „Darom“ akcijos talkininkai bus pakviesti tvarkyti šias viešąsias teritorijas: miškelius pagal Klaipėdos pl. nuo Bangų gatvės link cerkvės ir nuo Bangų gatvės iki Ligoninės gatvės; Rąžės upelio pakrantes (nuo Kretingos g. iki Pavėsio sodų (tiltelio), Vėžių gatvės pakeles nuo Klaipėdos plento link Rąžės upelio tiltelio, miškelį ties Vasario 16-osios gatve, Vasaros gatvės rytinę pusę nuo Kretingos gatvės, teritoriją tarp Vytauto ir Ajerų gatvių (anksčiau buvę atrakcionai) bei Šventosios centre esančius miškelius.

Šiukšlių nemažėja
Pasiteiravus, kaip parenkamos vietos, kurioms labiau reiktų rūpestingų talkininkų rankos, Savivaldybės ekologė R. Kairienė papasakojo, jog būna apžvelgiamos visos teritorijos ir nusprendžiama, kurios bus tvarkomos. Šiemet pasirinktos paminėtos teritorijos.
Deja, bet talkininkai pastebi, jog šiukšlinimo situacija metams bėgant negerėja. Pagerėjo tik tiek, jog nebemėtoma plastiko ar kitokių butelių, kadangi šalyje veikia taros užstato sistema. „Labai akivaizdžiai sumažėjo šiukšlių, kai ėmė veikti pas mus taros užstato sistema. Nebesimėto butelių, bet kitokių atliekų tikrai nemažėja. Talkininkai akcijos metu randa visko – ir nebeveikiančios elektroninės įrangos, padangų, visko. Ypač daug šiukšlinama tokiose vietose, pavyzdžiui, posūkiuose, kur lengviau šiukšlintojams atsikratyti savo našta. Ir, žinoma, tikėtina, kad tie, kurie šiukšlina, tikrai nedalyvauja švarinimosi akcijoje „Darom“, tvarkosi tie, kurie šiukšlių nemėto kur papuola. Džiugu, jog esama tokių žmonių, kurie nelieka abejingi. Kasmet akcijos metu susiburia ne tiek ir daug, bet susideda būrelis talkininkų, kurie nemažai nuveikia“, – pasakojo R. Kairienė.
Praėjusiais metais akcijos „Darom“ metu Palangoje buvo surinkta daugiau kaip 30 tonų įvairių atliekų, tarp kurių – ir naudotos padangos, neveikianti elektroninė įranga, asbesto turinčios atliekos, kurios aplinką teršia ne tik vizualiai, bet ir kelia pavojų žmonių sveikatai. Taip pat labai daug surenkama įvairiausių maisto produktų pakuočių, vienkartinių kavos puodelių, stiklinių butelių, kurie nepatenka į užstato sistemą.

Tikslios vietų koordinatės
„Darom“ – savanorių iniciatyva pagrįsta kasmetinė visuotinė akcija, kurios tikslas – suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos bei aplinkosaugos problemas. „Darom“ akcijos metu visoje Lietuvoje gyventojai kviečiami tvarkyti aplinką bei surinkti viešosiose erdvėse paliktas atliekas. Atliekos renkamos pamiškėse, paupiuose ir kitose neurbanistinėse vietose, kur labiausiai reikalinga talkininkų pagalba.
Visi, norintys prisijungti prie akcijos „Darom“, balandžio 27 d., 10 val., laukiami išvardintuose taškuose. Tikslios tvarkytinų vietų koordinatės ir koordinatorių telefonų numeriai skelbiami saityne www.mesdarom.lt. Bendruomenės, kurios tvarkys kitas Palangos miesto bendro naudojimo teritorijas, dėl šiukšlių maišų ir atliekų išvežimo turėtų skambinti į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tel. (8 460) 49 008.
Kadangi šiais metais akcija „Darom“ sutampa su moksleivių atostogomis, visas mokyklas kviečiame prie akcijos prisijungti balandžio 19 d. Taip pat prašome apie šias iniciatyvas informuoti UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojus tel. (8 460) 49 008. Kaip atkreipė dėmesį „Darom“ akcijos koordinatorė R. Kairienė, kadangi dauguma naudojasi išmaniaisiais telefonais, susivedus vienos ar kitos teritorijos koordinates, bus nesunku jas surasti.

Palangos miesto savivaldybės inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Religijotyrininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs, kad šis sunkus laikas mus daug ko išmokys, bet gali būti ir ilgalaikių dvasinių praradimų. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras pripažįsta, kad karantinas kelia daug iššūkių ir Bažnyčiai. Ar po karantino žmonės grįš į bažnyčias? Ypač priklausantys vadinamajai rizikos...


Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Tradicinė akcija „Darom“ vėl kviečia burtis talkininkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, balandžio 27 d., visoje šalyje tradiciškai, jau vienuoliktąjį kartą, rengiama aplinkos tvarkymo ir švarinimo akcija „Darom“. Prie šios akcijos kasmet jungiasi ir palangiškiai. Akcijos dieną, 10 val., visi kviečiami jungtis nustatytose tvarkymo vietose. Organizatoriai perspėja, jog norintys tvarkyti ne organizatorių...


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangos kredito unija kviečia gyventojus pasinaudoti specialia paskolų akcija „Neribokite savo norų!“. Akcijos metu Palangos kredito unijoje bus taikomos draugiškos palūkanos vartojimo paskoloms (nuo 8 iki 10 proc. metinių palūkanų).


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Rytoj, šeštadienį, 10 val. Palangoje kaip ir kasmet vyks kasmetinė, visuotinė, pavasarinė tvarkymosi akcija „DAROM‘13”. Šiais metais bus tvarkomos 5 nešvariausios Palangos mieste esančios vietos:


Prenumeratos akcija

Redakcija, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Prenumeratos akcija, Akcija+Loterija,


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius