Turistai iš Rusijos mieliau rinkosi Palangą nei Jūrmalą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-03-07
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Turistai iš Rusijos mieliau rinkosi Palangą nei Jūrmalą

 
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, skelbianti, kad kovoje dėl rusų turistų Palanga pagaliau įveikė Jūrmalą. Rusijos turistai pirmą kartą geriausiu Baltijos šalių kurortu įvardijo Palangą. Prieš tai devynerius metus šis statusas atitekdavo Latvijos kurortui Jūrmalai.

Jūrmala rūpinasi
Kasmetinę turistų apklausą vykdė Rusijos turizmo portalas Travel.ru. Būtent šios apklausos duomenimis, turistai iš Rusijos pernai mieliau rinkosi Palangą nei Jūrmalą, ir būtent mūsų kurortui jie suteikė simbolinę geriausio Baltijos kurorto žvaigždę.
Tačiau rusai Jūrmalą pavadino geriausiu kurortu, norintiems ilsėtis kartu su vaikais. Tokį statusą šis Latvijos miestas gavo pirmą kartą.
Jūrmalos meras Gatis Truksnis pažymėjo, jog šis statusas aiškiai nurodo ateityje Jūrmaloje atostogausiančių žmonių kontingentą ir tai taps stimulu tobulinti infrastruktūrą bei organizuoti specialius vaikams ir jaunimui skirtus renginius, rašo Delfi.lv.
„Ta aplinkybė, kad mes dešimtą kartą negavome geriausio Baltijos kurorto žvaigždės, taps rimta priežastimi dirbti dar daugiau, kad 2013 metais susigrąžintume šį statusą“, – pareiškė Jūrmalos meras.
Jūrmalos miesto dūmos deputatas M. Dzenitis išreiškė susirūpinimą dėl netekto geriausio kurorto statuso, nes iš Rusijos atvykę turistai sudaro didžiausią Jūrmaloje poilsiaujančių žmonių dalį. 2012 metų žiemą rusų turistai sudarė 22 procentus Jūrmalos poilsiautojų, o vasarą šis rodiklis viršijo 30 procentų.
Palanga džiaugiasi
Tuo metu Palangos vicemeras Saulius Simė sako, jog žinia, kad, apklausų duomenimis, Palanga populiarumu aplenkė Jūrmalą, esanti labai maloni. Tačiau ne todėl, kad būtų norima didžiuotis prieš kaimynus: tiesiog kiekvienas atvažiavęs turistas neša naudą kurortui.
„Manau, kad ne vien Turizmo informacijos centro bei Viešbučių ir restoranų asociacijos duomenys rodo, kad į Palangą vis daugiau atvyksta turistų iš Rusijos. Mūsų gatvėse vis dažniau galima girdėti svečius kalbant rusiškai“, – pastebėjo vicemeras.
S. Simė tikisi, kad ir šiais metais turistų skaičius iš šios valstybės augs, nes jau yra priimti sprendimai dėl keliolikos specialių centrų Rusijoje steigimo, kuriuose bus galima paprasčiau gauti vizas kelionei į Lietuvą. Beje, tokių centrų bus ir Ukrainoje, tad tikimasi, kad ir iš šios šalies atvykstančių svečių bus daugiau.

Auga antri metai
„Be abejo, teigiamai vertiname apklausos rezultatus, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Giedrė Kvedaravičienė. – Konkurencija tarp Palangos ir Jūrmalos – juntama. Ypač jautri ši tema buvo prieš porą trejetą metų. Tada turistai iš Rusijos daug mieliau rinkdavosi Jūrmalą, o Palanga būdavo ne tik antroje, o ir trečioje vietoje. Tačiau jau antri metai jaučiame, kad kaimynų konkurencingumas mažėja, net patys latviai poilsiui renkasi Palangą“.
Pasak G. Kvedaravičienės, pernai ypač pasijuto turistų srautų persiskirstymas ir tai, kad vis daugiau atvažiuodavo svečių, kurie anksčiau poilsiaudavo Jūrmaloje.
„Kodėl srautai persiskirstė, komentuoti sunku. Galiu tik pacituoti, ką sako mūsų svečiai. O jie visų pirma pasidžiaugia pakankamai gerai išvystyta viešbučių infrastruktūra, nors ir pastebi, kad pramogų Palangoje galėtų būti daugiau. Daug komplimentų sulaukia J. Basanavičiaus gatvė, nors patys lietuviai ją vertina įvairiai. Svečiams patinka tai, kad čia esančiose kavinėse bei restoranuose galima pasirinkti įvairiausių virtuvių patiekalų, giriami interjerai. Žinoma, visus žavi ir tiltas į jūrą, ir Birutės parkas. Ir – lietuviškas svetingumas: daug kur svečiams siūlomos papildomos paslaugos, kurios nenumatytos išankstinių užsakymų paketuose, todėl jie sako jaučiasi čia esą laukiami ir noriai grįžta“, – pasakojo G. Kvedaravičienė.
Lemia ir finansinė pusė
„Išties kasmet turistų iš Rusijos Palangoje daugėja, – sakė ir Turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Alla Valužienė. – Skaičiai tokie: 2012 metais Palangos TIC apsilankė 13 tūkst. 33 Rusijos Federacijos piliečiai. 2011 m. – 11 tūkst. 212 svečių iš šios valstybės. Jų skaičius auga ne tik vasarą: štai ir dabar sulaukiame skambučių, norintieji atvykti teiraujasi, kokių bus renginių. Ir malonu, kad jie žino, jog šiais metais Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė“.
Pasak A. Valužienės, Palanga yra gerai žinoma Rusijos turizmo rinkoje, kurorto TIC kasmet po du kartus pristato mūsų miestą Maskvoje vykstančiose verslo misijose bei turizmui skirtuose renginiuose. Ir, kaip minėjo S. Simė, pliusas esąs tas, kad pastaruoju metu lengviau gauti vizas. Be to, turistai iš Rusijos paskutiniaisiais metais mieliau renkasi atostogas arčiau esančiuose kraštuose.
„Dėl reitingų – jie yra „slidus“ dalykas. Ir aš nesakyčiau, kad buvo didelis lenktyniavimas su Jūrmala, tačiau, žinoma, konkurencijos esama. Jūrmalos pliusas – visai šalia esanti sostinė Ryga. O Palangoje poilsiautojai iš Rusijos, beje, vis dažniau apsistojantys ir Šventojoje, išskiria tai, kad esama daugiau viešbučių kategorijų ir pati jų infrastruktūra puikiai išvystyta, pabrėžia, kad stiprus privatus sektorius, nesijaučia kalbos barjero. Daug kas teigia, jog paplūdimiai pas mus sutvarkyti geriau, o ir pats pajūris esąs gražesnis. Ir – žemesnės kainos. Kad ir kiek būtų sakoma, jog J. Basanavičiaus gatvė yra vos ne „brangiausia“ Lietuvoje, tačiau palyginti su Jono gatvės Jūrmaloje kavinių ir restoranų kainomis, pas mus papietauti ar pavakarieniauti yra gerokai pigiau“, – sakė Palangos TIC direktorė.

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-03-12 18:28 (IP: 78.58.105.50)
Tenka dažnai bendrauti su pačiais Rusais, ir jie dažnai pasiguodžia, kad Palanga labai priklauso nuo oro sąlygų. Ir dažnas jų pasigenda papildomos veiklos esant prastam orui ir ne sezono metu, tad ŠV gerbėjai neskleiskite demagogijų. Mūsų Palangai ir merui ŠV iki Druskininkų ir iki Druskininkų Mero kaip iki Mėnulio. Prekybcentriai rusų nepritrauks:)

Rimante 2013-03-08 11:27 (IP: 78.61.214.75)
Atėjus naujam merui ir Palanga kyla iš griuvėsių. Ir netgi pirmauja, ko anksčiau nė pagalvot negalėjom.

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius informavo „Palangos tiltą“, kad šią savaitę pasveiko du paskutiniai palangiškiai, COVID-19 ligoniai.  


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Antrosiose atkrintamųjų serijos rungtynėse prieš „Žalgiris-2“ ekipą „Palangos“ krepšininkai šventė pergalę. Visos rungtynės vyko taškas į tašką ir nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis – 72:67 (24:25 12:9 14:19 22:14). Pranašumą pajūrio ekipa susikrovė tik rungtynių pabaigoje.


Palangoje keli šimtai Lietuvos vaikų šiandien patyrė mažą stebuklą – pakviesti kurorto savivaldybės, jie atvyko į Palangą ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Mažųjų svajonę įgyvendino socialinę akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ .


Sezoniškumas neaplenkia ir turgaus prekybininkų, o juos neretai palydi kivirčai. „Vasarą iškilę konfliktai tarp prekybininkų ar pirkėjų užgęsta greičiau, nebūna tokie aršūs, kadangi sezono metu būna didelė apyvarta. O tamsiuoju metu apyvarta sumažėja, atmosfera tampa niūresnė, ir konfliktai tampa aršesni, didesni“, – neslėpė savivaldybės įmonės...


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, skelbianti, kad kovoje dėl rusų turistų Palanga pagaliau įveikė Jūrmalą. Rusijos turistai pirmą kartą geriausiu Baltijos šalių kurortu įvardijo Palangą. Prieš tai devynerius metus šis statusas atitekdavo Latvijos kurortui Jūrmalai.


„Palangos tiltas“ tęsia rašinių ciklą apie miesto verslininkų vasaros sezoną. Kalbinti restoranų bei kavinių savininkai džiaugėsi klientais, kurie negailėjo pinigų prabangiems patiekalams bei gėrimams. Daugiausiai restoranuose pietavo bei vakarieniavo poilsiautojai iš Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas