TV3.lt: Skelbiama, kad ši vasara buvo auksinė: pajūrio verslas skaičiuoja net iki 3 kartų didesnį pelną

Palangos tiltas, 2020-08-25
Peržiūrėta
1718
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

TV3.lt: Skelbiama, kad ši vasara buvo auksinė: pajūrio verslas skaičiuoja net iki 3 kartų didesnį pelną

Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi. 

„Nidos verslininkai, kurie atsidarydavo ir dirbdavo tik vasaros sezono metu – tai jiems ši vasara buvo auksinė. Oras buvo geras ir iš tokių žmonių jokių nusiskundimų negirdėjome. Jie džiaugėsi, kad nebuvo koronaviruso ir lietuviai pilnai užpildė viešbučius bei privatų sektorių“, – tv3.lt kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak mero, buvo ir kita verslininkų grupė, kurie daugiausiai pajamų gaudavo iš vokiečių turistų, tai jų pajamos buvo prastos. Smarkiai krito ir prekiaujančių suvenyrais pajamos, nes užsieniečiai buvo pagrindiniai suvenyrų pirkėjai. Laivai, kurie plukdė centralizuotas grupes – taip pat turėjo mažiau pajamų. „Bet tikrai išgyvensime iki kitos vasaros. Iš pradžių galvojome, kad gali būti žymiai blogiau. Teko kalbėti su Turkijos ambasadoriumi ir kitais – tai mes tikrai turime džiaugtis ir dėkoti, kad viskas pavyko“, – teigė D. Jasaitis.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad birželio mėnesį Palangos verslai neatsiliko nuo praėjusių metų pajamų.  „Liepą ir rugpjūtį mes viršijome pajamas, kurios buvo praėjusiais metais. Preliminariais skaičiais – viršijome nuo 5 iki 10 proc. Šią vasarą kavinės ir restoranai pastebėjo, kad poilsiautojams ir eilėse teko laukti, Palangos kurortas buvo populiarus. Žinoma, kiekvienas verslininkas atskirai galėtų pasakyti, ar jie padidino savo įstaigos užimtumą, ar jie sugebėjo daugiau parduoti, bet bendrai pajamos tikrai pakilo“, – sakė I. Valaitienė.

 Neringos meras D. Jasaitis pastebėjo, kad šiemet vokiečių turistų buvo mažiau, o daugiau Lietuvos jaunimo, todėl ir triukšmo daugiau.

„Mes pastebėjome, kad šią vasarą pas mus buvo daug daugiau jaunimo. Turime pripažinti, kad triukšmo ir šurmulio mieste buvo taip pat daugiau. Vokiečiai linkę viską daryti pagal grafiką ir jau 23 val. eina miegoti. Mūsų jaunimas iki 3 nakties mėgsta pabrazdinti su gitaromis ir visa kita. Nusiskundimų tikrai buvo nemažai, bet yra kaip yra“ , – teigė D. Jasaitis.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė pastebėjo, kad kai kurie svečiai buvo pripratę vykti į užsienio kurortus, todėl matėsi aukštesnis jų vertinimų lygis: „Dalis svečių tikrai buvo įnoringi, verslui teko išklausyti nemažai pastabų ir prisitaikyti prie jų lūkesčių.“

Pataria, kad idealiausias metas atostogoms – rugsėjis Neringos meras teigė, kad idealiausias metas atostogauti Lietuvos pajūryje – tai rugsėjo mėnuo. „Kam nereikia Rugsėjo 1-ąją leisti vaikų į mokyklą – tai rinktis poilsį rugsėjo mėnesį yra pats protingiausias ir racionaliausias dalykas. Jei aš rinkčiausi poilsį Kuršių nerijoje, tai pasirinkčiau tik rugsėjo mėnesį“, – sakė vyras. 

Pasak jo, Kuršių mariose šviežiai gaudoma žuvis, kuri bus pigesnė. Rugsėjį jūroje vanduo būna geriausias ir šilčiausias. Turistų tuo metu būna mažiau. Kas mėgsta grybauti, tai padeda dygti grybai. Galima lengvai bet kur parkuoti automobilį. Įvažiavimo rinkliava yra 5 eurai, o nebe 30 eurų. Pasak mero, jau galima derėtis dėl kainų viešbučiuose ir visur kitur. Oras dažniausiai būna panašus kaip liepą ir rugpjūtį. Jam antrino ir I. Valaitienė, kad rugsėjis yra idealus metas atostogoms, jei yra aksominis ruduo ir geri orai.

„Gatvės ištuštėja, poilsiautojų srautai sumažėja ir visur ramybė. Jei dar saulutė lepina – tai galima kopose pasimėgauti saulės voniomis. Visos kavinės dar dirba ir savaitgaliais dar vyksta įvairių renginių ir muzikinių vakarų. Rugsėjo mėnesį apgyvendinimo kainos būna ženkliai mažesnės – iki rugsėjo vidurio, jos krenta apie 40 proc. palyginus su vasaros sezono kainomis. Darbo dienomis tos kainos dar mažesnės, o savaitgalį gali truputį šoktelėti, ypač, jei yra geri orai ir paklausa“, – teigė I. Valaitienė.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymu, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis bei atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo 2022 m. gegužės 3 d. skelbiama 2021–2022 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo spalio 15 d. skelbiama 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradžia.


Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Lietinga vasara Palangos gelbėtojams buvo geriausia pagalbininkė, bet bėdų vandeny – ir paplūdimyje – netrūko. Gelbėjimo sezoną baigę gelbėtojai skaičiuoja ne tik dešimtis iš vandens gniaužtų ištrauktų poilsiautojų, bet ir konstatuoja liūdnąją statistiką – jūra šią vasarą pasiglemžė gyvybes. „Geriausia visų nelaimių prevencija paplūdimyje...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


Ar praėjusi vasara taps pamoka valdžiai?  9

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 08 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Besibaigianti vasara skaičiuoja paskutines dienas. Dienomis dar pakaitinanti saulė prie jūros turėtų vilioti žmones, tačiau tai tebus savaitgaliniai pramogautojai. Kurortas tuštėja beregint, o miesto gatvėmis nerūpestingai vaikštinėjusius poilsiautojus jau kitą savaitę pakeis į mokyklas zujantys būriai mokinių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius