UAB „Palangos vandenys“ investuoja į patikimą ir saugų geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą

Palangos tiltas, 2020-12-04
Peržiūrėta
318
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos vandenys“ investuoja į patikimą ir saugų geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų tvarkymą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Palangos vandenys" 2019–2021 metų investicijas, kurių vertė yra beveik 2,6 mln. Eur, bei Palangos miesto savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė – daugiau nei 1,4 mln. Eur.

Atsižvelgiant į jau užstatytų sklypų skaičių bei gyventojų prašymus, bendrovė planuoja investuoti į vandens ir nuotekų tinklų plėtrą teritorijose, kuriose sparčiausiai vyksta gyvenamųjų būstų plėtra (daugiausiai vienbučių arba dvibučių namų statyba). Numatoma pakloti 1,045 km vandentiekio tinklų ir 1,120 km buitinių nuotekų tinklų Virbališkės–Medvalakio gyvenamajame kvartale, apie 0,57 km buitinių nuotekų tinklų ir įrengti buitinių nuotekų siurblinę Miško take, pakloti 0,99 km buitinių nuotekų tinklų ir pastatyti buitinių nuotekų siurblinę Būtingės g., numatoma skirstomųjų vandentiekio ir nuotekų tinklų Lazdynų g., Ąžuolų g. ir Uosių g., Palangoje statyba.

Taip pat bendrovė investavo į buitinių nuotekų tinklų Kastyčio g. (Naglio g. iki Ganyklų g.) rekonstrukciją ir naujų nuotekų tinklų atkarpos klojimą 4 vartotojams, kuriems nebuvo centralizuotai surenkamos nuotekos. Įgyvendinus investicijas buvo paklota 0,078 km nuotekų tinklų, įrengti 4 nauji šuliniai ir rekonstruota 0,961 km vandentiekio tinklų.

Bendrovė taip pat investuos į Tylos tak., Malūno g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Gintaro g. vandentiekio tinklų rekonstrukciją.

Siekiant užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą vartotojams ir jo kokybę bei užtikrinti nepertraukiamą nuotekų surinkimą, valymo procesą, siurblinių veiklą bendrovė planuoja investuoti į švaraus vandens rezervuarų, vandenviečių, kanalizacijos perpumpavimo stočių elektros tinklų, siurblių atnaujinimą ir kt.

Palangos miesto savivaldybė perdavė bendrovei nekilnojamąjį turtą – 49,23130 km ilgio lietaus nuotekų tinklus, esančius Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.

Investicijos leis užtikrinti saugų ir patikimą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą UAB „Palangos vandenys" paslaugų vartotojams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Palangos vandenys" 2019–2021 metų investicijas, kurių vertė yra beveik 2,6 mln. Eur, bei Palangos miesto savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė – daugiau nei 1,4 mln. Eur.


Įsibėgėjusi vasara uždarajai akcinei bendrovei „Palangos vandenys“ atnešė jau įprastą sezoninį rūpestį – nuo išpilamų riebalų užsikemšančias nuotekų trasas. Pasibaigus karantinui, visu pajėgumu pradėjusios veikti Palangos kavinės ir restoranai nuotekų tinklus vėl pradėjo teršti riebalais, kurie stingdami vamzdynuose sudaro kamščius.


Šių metų gegužės 30 dienos sprendimu Palangos miesto taryba viešu paviršinių nuotekų tvarkytoju nuo 2020 metų sausio 1 d. paskyrė UAB „Palangos vandenys“, kuri veikia vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vandens įstatymu bei Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymu.  


Informuojame, kad UAB „Palangos vandenys“ ne kurortinio sezono metu atlieka vandentiekio tinklų plovimą. Tai yra būtina norint palaikyti gerą jų būklę, kadangi didelė dalis Palangos miesto vandentiekio tinklų eksploatuojama jau daugiau kaip 30-40 metų. Tinklai plaunami visoje Lietuvoje taikomu vandentiekio tinklų plovimo metodu „vanduo-oras“. Atliekant darbus vandens...


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Vandens Palangoje – daug ir labai geros kokybės, bet šis natūralus gamtos turtas – anaiptol ne dovana kiekvienam vandens vartotojui. UAB „Palangos vandenys“ galvos skausmas – nesąžiningi ar neišgalintys už vandens tiekimą bei nuotekų šalinimą susimokėti klientai. Nors bendrovė turi įstatymo galias atjungti vandenį ar kanalizaciją...


Palangos miesto savivaldybė bei UAB „Palangos vandenys“ įgyvendina Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Palangos mieste (Vilimiškės, Nemirsetos, Kunigiškių, Monciškės gyvenamuosiuose kvartaluose)“. Ją įgyvendinus gyventojams nebereikės sukti galvos dėl geriamo vandens kokybės bei buitinių...


UAB „Palangos vandenys“ ir Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Palangoje (Palangos nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija)“, kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, šalies biudžeto ir UAB „Palangos vandenys“  lėšomis.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius