Užimtumo tarnyba: daugiausiai planuojamų atleidimų – apdirbamojoje pramonėje

Palangos tiltas, 2023-08-21
Peržiūrėta
710
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie ekonominius iššūkius ir ūkio stagnaciją kalbama nuo metų pradžios, o dalis šalies įmonių patiria sunkumų, tačiau darbo rinkai tai kol kas didesnės įtakos neturi. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, Užimtumo tarnyba šiemet yra gavusi mažiau pranešimų apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus. 

Apie pokyčius paskelbusios 39 įmonės įspėjo 1674 darbuotojus – tai yra 2,7 karto mažiau planuojamų atleisti darbuotojų nei 2022 metais tokiu pačiu laikotarpiu (51 pranešimas, 4503 dirbantieji). 

Fiksuojamas išaugęs grupės darbuotojų atleidimų skaičius apdirbamosios gamybos sektoriuje. Šiuo metu jie sudaro 61,54 proc. visų gautų pranešimų.  Pernai šio sektoriaus įmonėse grupės darbuotojų atleidimai sudarė trečdalį. Mažindamos gamybos apimtis, šios bendrovės nurodo pagrindinę priežastį – darbo funkcija darbdaviui tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų.

„Motyvuotų darbuotojų poreikis rinkoje nedingsta. Vieniems sektoriams išgyvenant sunkesnius laikus, kiti sektoriai priešingai – plečiasi, planuoja naujus projektus, aktyviai ieško darbuotojų. Pavyzdžiui, energetikos sektorius“, – aiškino Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.

Nemaža dalis darbdavių šiais laikais darbuotojus apmoko, padeda priprasti prie naujų darbo technikų ir metodų, tad norintys dirbti dažniausiai nelieka be darbo. „Užimtumo tarnyba siūlo galimybę asmenims persikvalifikuoti ar įgyti kvalifikaciją ir tokiu būdu susikurti tvaresnę ateitį“, – priminė B.Blavaščiūnienė.

Sunkumų patiriančiose pramonės šakose irgi neskubama atsisveikinti su aukštesnės ir aukštos kvalifikacijos darbuotojais. Pavyzdžiui, įrengimų inžinierių, staklių operatorių paklausa išlieka didelė, o pasiūla vis dar nėra pakankama. „Pastebime, kad darbdaviai tikisi sudėtingesnį laikotarpį pragyventi išlaikydami vertingus specialistus ir jų paslaugų atsisako tik kraštutiniais atvejais“, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė.

27 įmonės, šiemet pateikusios pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus, nurodė, kad šių žmonių darbo funkcija tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų, mažinamų gamybos apimčių ar kitų priežasčių. Penkių įmonių darbuotojų atleidimo priežastis – tų bendrovių likvidavimas. Septynioms – paskelbtas bankrotas.

Daugiausiai pranešimų iš apdirbamosios gamybos sektoriaus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus gauta iš keturių baldų gamybos srityje veikiančių įmonių – „Theca Furniture“,  „Baldlitas“, „S-Form“,  „Vokė-III“. Jos iš viso planuoja atleisti 282 dirbančiųjų. Pagal profesines kvalifikacijas – daugiausiai produktų rūšiuotojų ir bandytojų, baldžių bei giminiškų profesijų darbininkų, gamybos darbininkų, komplektuotojų, siuvėjų, siuvimo mašinų operatorių, sukirpėjų, pakuotojų, gamybos darbų meistrų ir brigadininkų, stalių-staklininkų, kokybės kontrolierių ir kitų profesijų darbuotojų.

Šiemet didžiausi grupės darbuotojų atleidimai, kai įspėta daugiau nei 100 darbuotojų, dėl bankroto buvo numatomi baldų gamybos įmonėje „S-Form“, pieninių veikla ir sūrių gamyba užsiimančioje „Lukšių pieninė“ bei kelių ir automagistralių tiesimo veiklą vykdančioje įmonėje „Žemaitijos keliai“. 

Dėl darbo organizavimo pakeitimų –  duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusią veiklą vykdančioje įmonėje „Intrum Global Business Services“.

Liepą ir rugpjūtį 5 įmonės informavo apie atleidimą įspėtus 277 darbuotojus, kai tuo tarpu 2022 m. tuo pačiu laikotarpiu buvo gauta 15 pranešimų apie 573 įspėtus dirbančiuosius.

Viršutinių rūbų siuvimo įmonė „Elkada“ dėl įmonės likvidavimo planuoja atleisti 31 darbuotoją. Virtuvės baldų gamybos veiklą vykdanti įmonė „Vokė-III“ ir bevielio ryšio paslaugų veiklą vykdanti įmonė „Teleperformance LT“ dėl sumažėjusios darbo apimties planuoja atitinkamai atleisti 31 ir 25 darbuotojus.

Bankrutuojanti baldų gamybos  įmonė „S-Form“ įspėjo 161 darbuotoją. Taip pat  saulės modulius gaminanti įmonė „Soli Tek cells“ dėl sumažėjusių užsakymų apimties ir kitų sektoriaus problemų iš 84 įmonėje dirbančiųjų rugsėjį planuoja atleisti 30.

Nuo 2023 metų pradžios daugiausiai pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus gavo Užimtumo tarnybos Vilniaus ir Kauno klientų aptarnavimo departamentai (atitinkamai – 17 ir 9), Panevėžio – 5, o Klaipėdos ir Šiaulių – po 4.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pavaros reikalingos daugybėje pramonės mašinų ir sistemų. Joms tenka itin svarbus vaidmuo užtikrinant tikslų, patikimą ir veiksmingą judesio valdymą, o tai pritaikoma begalėje procesų. 


Apie ekonominius iššūkius ir ūkio stagnaciją kalbama nuo metų pradžios, o dalis šalies įmonių patiria sunkumų, tačiau darbo rinkai tai kol kas didesnės įtakos neturi.


Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1.


Klientų intensyvesnis profiliavimas įgauna kitokią aptarnavimo kryptį. Tam turėjo įtakos nuo liepos 1 d.  priimtos Užimtumo įstatymo nuostatos, susijusios su darbo ieškančių asmenų statuso nustatymu pagal pasirengimą darbo rinkai. 


Savarankiško užimtumo rėmimą nuo liepos 1 d. keičia į skaitmeninės, žaliosios ir žiedinės ekonomikos tikslus orientuota parama verslui kurti.


Miesto centre – ties Vytauto ir Jūratės gatvių sankirta – kyla modernus Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras, kuriame kurorto jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla. 


„Šiandien, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, pirmąsyk, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikėme padėkas ir pasakėme nuoširdų AČIŪ verslininkams ir miesto gyventojams, praėjusiais metais sumokėjusiems daugiausiai mokesčių į Palangos miesto biudžetą, tarp jų ir pagalvės mokestį,“ – trečiadienį, gegužės 11 dieną, savo Facebook paskyroje dėkojo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sprendimas uždaryti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje ir valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“ Druskininkuose vis dar karštai aptarinėjamas. Palangos valdžia tvirtina, kad ministrės Agnės Bilotaitės pateikti sprendimo motyvai yra neteisingi, tad nuspręsta priešintis permainoms. Pokyčių ir galimybės išlikti vis dar...


Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.


Palangoje – gili žiema ir gali nueiti J. Basanavičiaus gatve iki pat tilo galo taip ir nesutikęs nė gyvos dvasios. Nors, regis, verslas žiemą merdi, taip nėra: Palangoje atsidūrė tarp savivaldybių, kuriose nedarbo lygis per paskutinius metus sumažėjo daugiausiai – net 36 procentais. Geresniu nedarbo mažėjimu gali pasigirti tik Šilalės rajono savivaldybė (per metus bedarbių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius