„Užmaršius“ vairuotojus Palangoje baudžianti Kristina: „Kuo prabangesnis automobilis, tuo rečiau susimoka“

Palangos tiltas, 2024-07-09
Peržiūrėta
286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

tv3.lt nuotr.
tv3.lt nuotr.

Šiemet iš užsienio į Lietuvą sugrįžusi Kristina įsidarbino parkavimo kontroliere Palangoje. Moteris tikina, kad bet koks darbas yra darbas, o piktų replikų iš nepatenkintų automobilių vairuotojų ji neimanti į širdį.

„Atrodo, kad žmonės nemato arba nenori matyti, kur yra sustatyti ženklai, yra neatidūs. Patys neapsižiūri, kur palieka automobilį, o sutikę parkavimo kontrolierių iškoneveikia baisiausiais žodžiais“, – pasakojo tv3.lt pašnekovė. 

Moteris tikina, kad jos nepatenkinti dėl paskirtos baudos vairuotojai nebaugina ir nekelia per daug neigiamų emocijų. „Dar ne tokių esu mačiusi“, – nukerta Kristina.

Ar yra daug vietų Palangoje, kur nuolat pažeidžiama automobilių statymo tvarka? – pasiteiravome parkavimo kontrolierės Kristinos.

Taip, yra tokių žmonių, kurie tingi paeiti keliasdešimt metrų. Atkreipiame dėmesį, kad kuo prabangesnis automobilis, tuo rečiau norima susimokėti už paliktą automobilį. Atrodo, kad prabangiam automobiliui pinigų užtenka, o kai reikia susimokėti už stovėjimą keletą eurų, jų jau pritrūksta. 

Ar sulaukiate vairuotojų priekaištų dėl paskirtų baudų? 

Tikrai taip. Pyksta, išvadina įvairiausiais žodžiais. Bet čia mūsų darbas. Mes prižiūrime, kad būtų laikomasi nustatytos tvarkos. Turėjau neseniai tokį incidentą, kai moteris pastatė automobilį mokamoje zonoje. Pridursiu, kad aš juk nebūnu visada vienoje vietoje. 

O ji pastatė ir nuėjo kažkur. Aš juk nežinau, kur kas nuėjo. Atėjau, užfiksavau, kad nėra sumokėta už stovėjimą. Automatiškai yra atspausdinamas kvitas ir dedamas už lango. O ji sugrįžo ir mane išvadino visokiausiais žodžiais. Pamato žmonės, kad jau yra skiriama bauda ir tada atskuodžia visu greičiu.

Ar užsipuola tik žodžiais? 

Kol kas fizinio smurto nepasitaikė. Turime prisegtas vaizdo kameras, kurios sulaiko nuo tokių veiksmų. Viskas yra filmuojama, todėl rimtesnių incidentų išvengiama. 

Kaip teisinasi už stovėjimą nesusimokėję poilsiautojai? 

Įprasti pasiteisinimai. Aš čia tik trumpam. Aš čia tik nubėgau to ar to pasiimti. Bet aš juk nežinau, kur jūs ir ko pasiimti nubėgote. Aš nestoviu ir nestebiu kiekvieno atvykstančio ir automobilį paliekančio žmogaus. Nemoku skaityti žmonių minčių. Mano darbas yra fiksuoti pažeidimą.

Kokios baudos gresia nesusimokėjus už automobilio statymą? 

Ne baudos, o mokestis, kuris skiriasi priklausomai nuo zonos. Žaliojoje zonoje už paliktą neapmokėtą stovėjimą teks pakloti 40 eurų. Raudonojoje zonoje teks sumokėti 30 eurų, o geltonojoje – 20 eurų mokestį. 

Patikslinkite, kaip yra suskirstytas parkavimas Palangoje? 

Yra žalia, raudona ir geltona zonos. Brangiausia – žalioji zona, kur valanda kainuoja 2,2 euro. Raudonojoje už valandą teks sumokėti – 1,6 euro, o geltonojoje – 0,8 euro.

šaltinis: tv3.lt / aut. Audrius Bareišis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m liepos 1–7 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai per savaitę iš viso užfiksavo 621 KET pažeidimą, nustatė net 25 neblaivius vairuotojus. Daugiausia neblaivių vairuotojų išaiškinta šventinį savaitgalį.


Šiemet iš užsienio į Lietuvą sugrįžusi Kristina įsidarbino parkavimo kontroliere Palangoje. Moteris tikina, kad bet koks darbas yra darbas, o piktų replikų iš nepatenkintų automobilių vairuotojų ji neimanti į širdį.


2024 m. birželio 25–30 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai apskrities keliuose iš viso užfiksavo 315 įvairius KET pažeidimus, tarp jų – 22 alkoholio padauginusius vairuotojus.  


2024 m. gegužės 20–27 d. Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė septynis neblaivius vairuotojus.


2023 m. birželio 5 - 11 d. per vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 983 įvairius KET pažeidimus, nustatė 5 neblaivius vairuotojus.


Per ilgąjį šventinį savaitgalį, 2022 m. birželio 24 – 26 d., vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 25 neblaivius vairuotojus.


Palangoje pirmadienį apvogtas automobilis, galimas nuostolis – apie 50 tūkst. eurų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Liepsnojo greitosios pagalbos automobilis

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 26 | Rubrika: Kriminalai

Ankstų ketvirtadienio rytą užsidegė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentui priklausantis greitosios pagalbos automobilis „Ford Tranzit“.  2006  metų gamybos automobilis sudegė nebepataisomai.


Liepsnojo automobilis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 27 | Rubrika: Kriminalai

Šeštadienio naktį, apie 2 val. viename Vaneikio gatvės garaže degė automobilis „Opel Kadett“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius