Užvėrėme mokyklos duris, o Palangos?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-25
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Pernai rugsėjį skambėjęs pirmasis skambutis ketvirtokams gimnazistams buvo paskutinis: po brendos egzaminų sesijos jie užvėrė gimnazijos duris...

Pernai rugsėjį skambėjęs pirmasis skambutis ketvirtokams gimnazistams buvo paskutinis: po brendos egzaminų sesijos jie užvėrė gimnazijos duris...

Praėjusį penktadienį 176 Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. O šį savaitgalį turėtų paaiškėti, ar priimti jie studijuoti ten, kur planavo ir labiausiai norėjo. „Palangos tiltas“ gi nusprendė pasiteirauti: ar užvėrę savo mokyklos duris jau buvę gimnazistai ir būsimieji studentai po mokslų ketina grįžti dirbti į Palangą, ar, išėję iš gimnazijos, jie tuo pačiu užvėrė ir Palangos duris?
Geriausių rezultatų brandos egzaminų sesijoje pasiekęs ir net tris šimtukus – anglų kalbos, matematikos bei biologijos – surinkęs Simonas Balkaitis sakė studijuosiantis chemiją Vilniaus universitete.
„Ji man patinka, – paprastai paaiškino savo pasirinkimą Simonas. – Smagu pažinti pasaulį kaip nesuvokiamai mažų dalelių visumą. O ką nors gaminti laboratorijoje – dar smagiau!“
Paklaustas, ar, užvėręs gimnazijos duris, tuo pačiu užvėrė ir Palangos – ar galvojantis baigęs studijas grįžti čia dirbti, S. Balkaitis atsakė: „Tiek į Palangą, tiek į gimnaziją grįšiu, vis kas nors turbūt trauks čia apsilankyti. Tačiau ką dirbti su chemija Palangoje, kol kas nelabai įsivaizduoju. Bet visko gali būti, juk niekada nežinosi“.
Jūratė Riepšaitė, kuri „Palangos tilto“ skaitytojams žinoma iš publikacijų mūsų laikraštyje, vis dėlto nusprendė studijuoti ne žurnalistiką, o lietuvių filologiją.
„Prašymus padaviau į Vilniaus, Kauno Vytauto Didžiojo bei Klaipėdos universitetus. Labiausiai norėčiau studijuoti Vilniuje. Kai baigsiu lietuvių filologijos studijas, žiūrėsiu, kuriuo keliu pasukti – ar rinksiuosi mokytojos kvalifikaciją, ar bandysiu ateitį sieti su žurnalistika“, – sakė J. Riepšaitė.
Pasak abiturientės, Palangos ji neišsižadanti – labai gali būti, kad po studijų grįš čia gyventi ir dirbti.
Tomas Bondarevas savo ateitį sieja su aprangos dizainerio specialybe. Vaikinas laukia atsakymo iš trijų aukštojo mokslo įstaigų: Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus dizaino kolegijos ir Vilniaus kolegijos. Pastaroji įrašyta pirmuoju numeriu.
„Grįžti į Palangą? Kodėl gi ne. Jeigu tik po kokių penkerių ar septynerių metų čia būtų tokio specialisto poreikis, jeigu turėčiau galimybę – mielai grįžčiau, kurčiau ir dirbčiau Palangoje. Tačiau kol kas, atrodo, tokios srities specialisto nelabai reikia“, – atviravo Tomas.
Sandra Diovkšaitė kurį laiką svarstė, ką pasirinkti – mediciną ar odontologiją. Vis dėlto nugalėjo pastaroji, ir mergina padavė prašymus studijuoti šią specialybę į Kaune esantį Lietuvos sveikatos mokslų universitetą bei Vilniaus universitetą. Labiau norėtų mokytis Kaune.
„Ar grįžčiau į Palangą gyventi ir dirbti? Nežinau. Taip toli į ateitį neplanuoju. Galbūt grįžčiau. Kodėl „galbūt“? Todėl, kad Palanga turi ir pliusų, ir minusų. Didžiausias pliusas – tiesiog vasara. O minusų daugiau: vis dėlto, kad ir kas ką bekalbėtų, mūsų mieste trūksta veiklos, trūksta aktyvaus gyvenimo“, – sakė Sandra.
Nelabai perspektyviu miestą, kuriame gavo vidurinį išsilavinimą, vadina ir Elvinas Globis.
„Planuoju studijuoti Klaipėdoje, padaviau prašymus į Klaipėdos valstybinę kolegiją bei LCC tarptautinį universitetą. Domina kelios specialybės, labiausiai verslo vadyba“, – sakė Elvinas.
Tačiau paklaustas, ar mano kada ateityje grįžti į Palangą ir čia gyventi bei dirbti, vaikinas suabejojo: „Vargu...“
„Deja, Palanga, bent jau mano nuomone, nėra labai perspektyvi. Kažin ar galėčiau čia rasti darbo pagal specialybę ir kad jis būtų prie širdies“, – prisipažino E. Globis.
O Tautvydas Lubys, taip pat keliantis sparnus į sostinę ir ketinantis gilintis į kultūros – ir ne tik – renginių vadybos paslaptis dar vasaros pradžioje sakė, ir studijuodamas grįšiantis per vasaras Palangoje padirbėti, ir po studijų tikrai matantis savo ateitį Palangoje.
„Aišku, niekada negali iš anksto tvirtai pasakyti: taip, grįšiu, žinoma, čia dirbsiu. Nežinia, kaip gali susiklostyti gyvenimas. Bet aš tikrai matau, kur ir ką galėčiau savo mieste dirbti, ir bent jau kol kas manau, kad čia ir grįšiu“, – sakė T. Lubys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 25 dieną, nuo 9 iki 15 val., duris lankytojams visoje Lietuvoje plačiai atvers per 60 teismų (įskaitant teismo rūmus). Išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks: kaip ir ankstesniais metais, konsultacijos bus teikiamos „gyvos eilės“ principu. Jūsų laukia ir Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai, esantys Vytauto g. 102, Palanga.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Penktadienį išlydėta dar viena, jau 77-oji abiturientų laida. Šiemet Palangos senąją gimnaziją baigė 105 abiturientai, pasirengę skrydžiui į platesnius vandenis. Puikiais rezultatais šventės metu džiaugėsi gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, linkėjimų negailėjo susirinkę svečiai, o artimieji svarbų žingsnį žengusius abiturientus apibėrė gėlėmis. Palangoje tą...


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos sporto kompleksas duris atvers ateinantį savaitgalį

"Palangos tilto" informacija, 2014 04 03 | Rubrika: Miestas

Olimpinėms, Europos ir pasaulio žaidynėms besirengiantys sportininkai Palangoje pagaliau turės treniruotėms skirtą erdvę: balandžio 12 d. duris atvers tarptautinius standartus atitinkantis universalus sporto kompleksas, savo architektūrine forma primenantis lūžtančią jūros bangą. Jame galės vykti ne tik įvairiausi sporto, bet ir pramoginiai renginiai.


Užvėrėme mokyklos duris, o Palangos?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

Praėjusį penktadienį 176 Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. O šį savaitgalį turėtų paaiškėti, ar priimti jie studijuoti ten, kur planavo ir labiausiai norėjo. „Palangos tiltas“ gi nusprendė pasiteirauti: ar užvėrę savo mokyklos duris jau buvę gimnazistai ir būsimieji studentai po mokslų ketina grįžti dirbti į Palangą, ar...


Gelbėjimo stoties tualetai atvėrė duris poilsiautojams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimyje, Gelbėjimo stotyje, įrengti, bet iki šiol buvę uždaryti viešieji tualetai  pagaliau poilsiautojams atvėrė  duris.


Abiturientams įteikti brandos atestatai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Vakar buvo įteikti brandos atestatai Palangos abiturientams. 70 laida pasižymėjo mokinių gausa, tad Palangos senosios gimnazijos salė tiesiog ūžė, nes šventės „kaltininkų“ atskubėjo pasveikinti ir artimieji. 185 abiturientai baigė mokyklą ir nuo šiol gyvens jau kitokiu ritmu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas