V. Šimaitis sieks iš valstybės prisiteisti virš 100 milijono litų

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-09-29
Peržiūrėta
1080
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Šimaitis sieks iš valstybės prisiteisti virš 100 milijono litų

Verslininkas, Šventosios „Elija“ projekto vystytojas Vaidas Šimaitis po septynerių metų bylinėjimosi rugsėjo antroje pusėje sulaukęs galutinio teismo sprendimo, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros reikalavimai jam buvo nepagrįsti, ketina padarytą žalą prisiteisti iš valstybės. Būtent jos vardu, gindami viešąjį interesą, prokurorai žlugdė jo verslą, atgrasė galimus investuotojus.

„Po teismo sprendimo abejojau, ar verta bandyti patirtą žalą išieškoti iš valstybės. Bet, pasitaręs su advokatais, nusprendžiau, kad būtina tai padaryti. Jeigu to nedaryčiau, išeitų, kad valstybės pareigūnai gali daryti, ką nori su tavimi, o pats negali niekaip atsakyti. Bet skelbiamės, kad gyvename teisinėje valstybėje, todėl pasižiūrėsiu, ar įmanoma joje atkurti teisingumą“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Šimaitis.

Anot jo, galutinė ieškinio suma paaiškės įvertinus visą padarytą žalą, bet preliminarus verslininko vertinimas parodė, kad ji viršijo 100 milijonų litų. „Advokatai ją, ko gero, patikslins, įvertinę visus dokumentus. Tam gali prireikti iki dviejų mėnesių“, – sakė V. Šimaitis.

Priminsime, kad rugsėjo 19-ąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo (KAAT) sprendimą – atmesti Klaipėdos prokurorų, ginančių viešąjį interesą, reikalavimus, tarp jų – kad devynių aukštų „Elijos“ pastatai būtų nugriauti iki penkių aukštų.

Toks LVAT sprendimas – neskundžiamas, galutinis.

Teismų karuselė dėl „Elijos“ „sukosi“ be dviejų savaičių lygiai septynerius metus.

Vilniuje įvykusiame teisme Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras, patikslintu prašymu, teismo prašė net 9 dalykų. Be kita ko, panaikinti Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimą dėl detaliojo plano, kuriuo buvo atvertas kelias „Elijos“ statyboms, patvirtinimo, „Elijos“ projekto sąlygų sąvadą, komplekso statybos leidimą, jau 2011-aisiais Aplinkos ministerijos Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros „Elijos“ statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktą.

Prokuratūra buvo V. Šimaičiui leidusi per trejus metus gauti naują statybų leidimą, pagal kurį būtų perstatyti ar pertvarkyti „Elija“ statiniai, kitaip tariant, būtų nugriauti iki penkių aukštų. Bet LVAT, kaip ir metų pradžioje KAAT, atmetė prokuratūros prašymą, nurodžiusi, kad V. Šimaičio UAB „Baltijos pirklių“ „Elijai“ detalusis planas bei techninės sąlygos ir statybų leidimas buvo patvirtinti ir išduoti teisėtai – nepažeidžiant tuo metu galiojusio Teritorijų planavimo įstatymo bei kitų teisės aktų, o miesto Generalinio plano sprendiniai tuomet nereglamentavo komercinių teritorijų užstatymo.

„Aš visąlaik tikėjausi, kad teismas anksčiau ar vėliau priims tokį sprendimą. Aukštingumas tuo metu komerciniame sklype, kur iškilo „Elija“, nebuvo apibrėžtas Palangos generaliniame plane“, – yra sakęs „Palangos tiltui“ V. Šimaitis. Jis tiki, kad galės imtis kitų, anksčiau numatytų projektų, pavyzdžiui, Šventosios vandens parko statybos. Bet verslininkas-politikas neatmeta, kad jam reikės skelbti savo bankrotą, kad galėtų atsitiesto nuo kreditorinių įsipareigojimų bankams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.


Žinomas pajūrio verslininkas Vaidas Šimaitis džiūgauja – jo ilgai brandinta Šventosios jūrų uosto atstatymo vizija yra įgyvendinama su trenksmu. Kalbėdamas su „Lietuvos pajūriu“,  laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, jis juokavo, kad, projektą pabaigus, galbūt Šventoji – nors laikinai – užgoš Palangą.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Buvusiam Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojui verslininkui Vaidui Šimaičiui ir jo motinai nepavyko iš valstybės prisiteisti daugiau nei 24,724 mln. eurų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) netenkino verslininko skundo ir paliko nepakeistą Apeliacinio teismo sprendimą atmesti ieškinį.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Verslininkas, Šventosios „Elija“ projekto vystytojas Vaidas Šimaitis po septynerių metų bylinėjimosi rugsėjo antroje pusėje sulaukęs galutinio teismo sprendimo, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros reikalavimai jam buvo nepagrįsti, ketina padarytą žalą prisiteisti iš valstybės. Būtent jos vardu, gindami viešąjį interesą, prokurorai žlugdė jo verslą...


Gintaro muziejui restauruoti – 4,5 milijono litų  1

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Palangą pasiekė džiugi žinia – Ūkio ministerija iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skyrė finansavimą – 4 mln. 558 tūkst. Lt projektui „Palangos Gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Bendrovės apetitas – beveik pusė milijono litų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas  klausimas dėl daugiabučių  namų administravimo mokesčio. Šiuo metu bendrovė „Palangos butų ūkis“, laimėjusi skelbtą konkursą ir pasiūliusi vieno cento už kvadratinį metrą buto naudingojo ploto mokestį, jau pageidauja net dvidešimt kartų didesnės kainos. Norima, kad Taryba patvirtintų 22 centus (be PVM) už 1 kv....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius