Valdžios vyrų pašonėje – užkeikta sankryža

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-19
Peržiūrėta
328
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valdžios vyrų pašonėje – užkeikta sankryža

Gintaro ir Vytauto gatvių sankryža – kaip užkeikta. Praėjusį penktadienį šių eilučių autorius tapo autoįvykio joje liudininku. Nuo Ganyklų gatvės Gintaro gatve atvažiavęs, jaunos merginos vairuojamas „Fiat“ automobilis, nestabtelėjęs prie įspėjančio kelio ženklo, įvažiavo į Vytauto gatvę ir atsimušė į taip pat merginos vairuojamą „Toyota“ automobilį. Nuo smūgio pastarasis automobilis buvo nublokštas nuo kelio ir atsimušė į medį. Abi merginas po avarijos ištiko šokas – atrodė, kad jos sunkiai suvokia, kas nutiko

 

Neskubėjo išlipti

Abi vairuotojos sunkiai atsitokėjo po avarijos – mašinoms sustojus, neskubėjo išlipti. O tai padariusios, atrodė kaip apsvaigusios. Tiek avarijos kaltininkė, tiek nukentėjusioji kūkčiojo keleivių glėbyje.

„Važiavau į darbą. Ir...matote“, – mergina, prisipažinusi, kad neseniai įgijo vairuotojos teises, sakė.

Iš Gintaro gatvės neatidžiai į pagrindinę gatvę įsukusi mergina pyko, matydama fotoaparato blykstes. „Kodėl mane fotografuojate? Palikite mane ramybėje“, – reikalavo ji.

Avariją stebėjo ir kavinėje „Feniksas“ ryte besirenkantys kai kurie miesto valdžios atstovai, verslininkai.

Vos mažiau kaip prieš mėnesį, Lapkričio 21-ąją, minėtoje sankryžoje įvyko beveik identiška avarija – nuo Ganyklų gatvės Gintaro gatve atvažiavusi gydytoja Sigita Didjurgienė, neįsitikinusi eismo saugumu, įvažiavo į Vytauto gatvę ir susidūrė su neįgalios palangiškės vairuojamu automobiliu.

Gydytojos vairuojamas automobilis rėžėsi dešine puse į pardavėjos automobilį. Šis nuo smūgio buvo nusviestas nuo kelio per šaligatvį ant vejos šalia savivaldybės skverelio. Laimei, tuo metu šaligatviu niekas nėjo.

„Matyt, būsiu aš kalta, nes išvažiavau iš šalutinio kelio neįsitikinusi, kad pagrindinis kelias laisvas. Negaliu pasakyti, kodėl taip atsitiko“, – tyliai „Palangos tilto“ žurnalistui tada sakė įvykio kaltininkė S. Didjurgienė.

Į penktą dešimtmetį įžengusi gydytoja neturėjo didelio vairuotojos stažo – vairuotojos pažymėjimą gavo neseniai, vos prieš penkerius metus.

Avarijos metu nukentėjusioji ligoninėje ilgai neužtruko – po apžiūros ji buvo paleista.

 

Ką daryti?

Palangos savivaldybės Tarybos Saugaus eismo komisijos pirmininkas, vicemeras Saulius Simė sako, kad „būtina“ reaguoti į avarijų virtinę minėtoje sankryžoje.

„Man atrodo, tai jau trečia avarija per kelis mėnesius toje vietoje“, – sakė S. Simė.

Jis ketina šią savaitę kreiptis patarimo į kitą komisijos narį, Ričardą Vinciūną, kuris yra Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas.

„Nežinau, ką galima padaryti, sumažinant avaringumą Gintaro ir Vytauto gatvių sankryžoje. Akivaizdu, kad dalis Vytauto ir Gintaro gatvių yra užstojamos stovinčių automobilių. Gal reikėtų drausti stovėti automobiliams šiose Gintaro ir Vytauto gatvių atkarpose? Gal medžius, kurie blogina, eismą, nupjauti?“ – svarstė S. Simė.

Kitas Eismo komisijos narys, E. Židanavičius, sakė, kad reikia sankryžoje pagerinti matomumą.

„Mano supratimu, ir automobiliai stovėti ten, kur dabar stovi, negali, nes yra nubrėžta ištisinė kelio linija, kurios dabar yra nepaisoma“, – sakė Tarybos narys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos PK informavo, kad spalio 27 dieną, apie 08.17 val. gautas pranešimas, kad Palangoje, prie Žemaičių g. ir L.Vaineikio g. sankryžos, yra išdaužtas automobilio BMW priekinių durelių lango stiklas, išluptas prietaisų skydelis, multimedija ir bėgių perjungimo svirtis.


Sekmadienį nutieskime gyvą grandinę nuo J. Basanavičiaus gatvės pradžios iki pat jūros tilto pabaigos. Rinkimės 18.45 val. vienoje iš trijų susitikimo vietų – ties Basanavičiaus g. ir Vytauto g. sankryža, ant Palangos tilto ir J. Basanavičiaus g. ir Birutės al. sankirtoje. Šventojoje rinkimės prie skulptūrinės kompozicijos „Žvejo dukros“.


Vanagupės gatvėje triūsia darbininkai, tad dar šiemet dalis šios gatvės taps gražesnė bei patogesnė tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems – atkarpose nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. ir nuo Vytauto g. iki Šilo g. bus atnaujinta asfalto danga bei šaligatviai dešinėje gatvės pusėje.


Siekęs kunigo kelio tapo konfliktų sprendimų žinovu

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 11 02 | Rubrika: Miestas

Jau beveik penkerius metus Palangoje gyvenantis Kęstutis Trakšelys galėtų pasigirti itin ryškia gyvenimo istorija: siekęs kunigo kelio Telšių kunigų seminarijoje, o vėliau Romoje, studijas metė, aiškindamas, kad „kiekvienas mūsų tam tikru laiku sulaukiame kažkokių pašaukimų“, kurie vėliau gali išblėsti. Teologijos studijas į filosofijos...


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“. Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono....


Liepsnojo greitosios pagalbos automobilis

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 26 | Rubrika: Kriminalai

Ankstų ketvirtadienio rytą užsidegė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentui priklausantis greitosios pagalbos automobilis „Ford Tranzit“.  2006  metų gamybos automobilis sudegė nebepataisomai.


Valdžios vyrų pašonėje – užkeikta sankryža

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 19 | Rubrika: Kriminalai

Gintaro ir Vytauto gatvių sankryža – kaip užkeikta. Praėjusį penktadienį šių eilučių autorius tapo autoįvykio joje liudininku. Nuo Ganyklų gatvės Gintaro gatve atvažiavęs, jaunos merginos vairuojamas „Fiat“ automobilis, nestabtelėjęs prie įspėjančio kelio ženklo, įvažiavo į Vytauto gatvę ir atsimušė į taip pat merginos vairuojamą „Toyota“...


Po Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti – dvi avarijos

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 11 21 | Rubrika: Kriminalai

Vakar, vos per tris valandas ryte, Palangoje užregistruoti du įskaitiniai auto įvykiai. Apie aštuntą valandą ryto autoavarija įvyko Kretingos gatvėje, ties Vasaros gatvės sankryža. O vos po trijų valandų - Vytauto ir Gintaro gatvių sankryžoje. Kas avarijų kaltininkas?  Pirmadienio rytas? Rudeniška dargana, kuri ne vieną vairuotoją veikia kaip migdomieji? Ar viskas...


Liepsnojo automobilis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 28 | Rubrika: Kriminalai

Šeštadienio naktį, apie 2 val. viename Vaneikio gatvės garaže degė automobilis „Opel Kadett“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius