Valstybės šimtmečio dieną kurorte dominavo trispalvė

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-02-23
Peržiūrėta
720
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nepriklausomybės aikštėje atidengtas Palangos moksleivių kurtas monolitinis suoliukas iš 100 keraminių plytelių.
Nepriklausomybės aikštėje atidengtas Palangos moksleivių kurtas monolitinis suoliukas iš 100 keraminių plytelių.

Visoje šalyje šį savaitgalį netrūko renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jų būta ir Palangoje, pasirūpinus, kad šventę pajaustų įvairaus amžiaus miestelėnai. Šventę jau ketvirtadienį pradėjo patys mažiausieji, padovanoję šimtmečio suoliuką. Vasario 16-oji praūžė, palikusi įvairiausių emocijų, tačiau kaip daugelis pastebėjo, tai yra mūsų valstybės šimtmečio metai, tad švęsti reikia visus metus.

Mokinių suoliukas, bėgimas ir pagarba signatarams
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Nepriklausomybės aikštėje buvo atidengtas Palangos moksleivių kurtas monolitinis suoliukas iš 100 keraminių plytelių.
Palangos miesto savivaldybės inicijuotame projekte „Prie istorijos prisilietus“ dalyvavo 1750 mokinių, 82 švietimo įstaigų klasės.
O kitą dieną Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas kurorte prasidėjo jau priešpiet, kai aktyviausieji rinkosi bendruomenės bėgimui „Bėgam, kad Lietuva būtų sveika“. Entuziastingi miestelėnai nepabūgo šio iššūkio ir smagiai jį įveikė.
Norintieji galėjo sudalyvauti ir detektyviniame-edukaciniame žaidime „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje“. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko šv. Mišios už Lietuvą, o vėliau šimtmečio proga skambėjo Palangos bažnyčių varpai. Daugiau kaip 100 projekto „GloriaLietuvai“ metu įrašytų varpų buvo galima išgirsti iškilmingame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame kūrinyje „Gloria Lietuvai“. Varpų skambesys tapo inspiracija iškilmingam Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio koncertui.
Susirinkę prie J. Basanavičiaus paminklo palangiškiai pagerbė Vasario 16-osios akto signatarus. Vasario 16-osios akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, o pasirašė 20 tarybos narių: Saliamonas Banaitis, Jonas Basanavičius, Mykolas Biržiška, Kazimieras Bizauskas, Pranas Dovydaitis, Steponas Kairys, Petras Klimas, Donatas Malinauskas, Vladas Mironas, Stanislovas Narutavičius, Alfonsas Petrulis, Antanas Smetona, Jonas Smilgevičius, Justinas Staugaitis, Aleksandras Stulginskis, Jurgis Šaulys, Kazimieras Šaulys, Jokūbas Šernas, Jonas Vailokaitis, Jonas Vileišis.

Įteikė padėkas
Palangos šauliai prie J. Basanavičiaus paminklo visus pasveikino su švente ir šia proga Palangos šaulių kuopos liudijimu, Palangos jūrų šaulių rėmėjų padėkos ženklu už paramą Lietuvos šaulių sąjungai ir tradicijų puoselėjimą apdovanojo Palangos kleboną Marių Venskų, Šventosios seniūnę Veroniką Skeberdytę, už nuoširdų darbą organizuojant naktinį žygį sukilėlių keliais maršrutu Palanga-Klaipėda padėka apdovanotas Palangos kultūros ir jaunimo centro šaulių vyrų choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius, taip pat Palangos šaulių kuopos nariai DžiuljetaGarolienė, Saulė Narkienė ir Bronius Špokauskas. Kiek anksčiau padėkomis apdovanoti Algirdas Montvydas, Adolfas Kubilius ir devyni jaunieji šauliukai.
Beje, tądien šauliai žvakeles uždegė ir kartu prisiminė lakūną Vladą Sruogį, generolą Joną Žemaitį, visus partizanus, kovojusius už savo šalį, Vytautą Jurevičių.
Tądien visus švęsti drauge kvietė ne vienas koncertas. Dieną kurhauze koncertavo styginių kvartetas „Musicainvivo“ (vad. K. Kupšienė) ir Palangos kamerinis choras (vad. E. Jucevičius).
Vakare palangiškiai gausiai rinkosi į šventinį koncertą „Už laisvę“, kuriame dalyvavo roko grupė „Biplan“ kartu su Palangos orkestru, kuriam vadovauja V. Rekašius.

Sveikinimų gausa
Vasario 16-osios dienos renginiuose Palangoje dalyvavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla, Palangos miestų-partnerių atstovai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kreipdamasis į visus kurorto gyventojus ir miesto svečius, akcentavo, jog Vasario 16-oji – didžiulė šventė ir visi esantys yra istorijos dalyviai. „Ne kiekviena karta gali sulaukti šimtmečio laisvės. 1918 metais 20 Lietuvos šviesuolių pasirašė Nepriklausomybės aktą, pasirašė tokia maža tauta, apsupta įvairių grėsmių, tačiau jie nepabūgo. Ir šiandien mes turime laisvę, mūsų karta kvėpuoja laisve. Džiaukimės, didžiuokimės, kad esame lietuviais. Noriu padėkoti savo miesto žmonėms, už viską, ką jie daro vardan savo miesto“, – sakė meras.
Vyriausybės kancleris A. Stončaitis atkreipė dėmesį, jog šią dieną žmonės nesąmoningai save sugrąžino į tuos laikus, kai visi žmonės ne kartą buvo susivieniję vardan savo šalies. „Vyriausybėje teko dalyvauti šia proga skirtuose renginiuose, drauge prisiminėme įvairius laikus, prisiminėme ir tai, kad mes, mūsų tauta, galime būti vieningi. Galbūt mūsų yra nedaug, mes esame išsibarstę po visą pasaulį, bet tai, ką mes kuriame, už mus niekas to nepadarys“, – sveikindamas su švente kalbėjo Vyriausybės kancleris.
Puikų darbą parengė kurorto mokiniai, sukūrę skaidres, atspindėjusias visą Lietuvos šimtmetį. Taip pat visus pradžiugino miestų-partnerių atstovų sveikinimai Lietuvai ir Palangai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

500 kv.m. trispalvė, kurią sudaro net 15 000 metrų spalvotų juostelių, papuošė Tiškevičių alėją .


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Visoje šalyje šį savaitgalį netrūko renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jų būta ir Palangoje, pasirūpinus, kad šventę pajaustų įvairaus amžiaus miestelėnai. Šventę jau ketvirtadienį pradėjo patys mažiausieji, padovanoję šimtmečio suoliuką. Vasario 16-oji praūžė, palikusi įvairiausių emocijų, tačiau kaip daugelis pastebėjo...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Teroristinės „Islamo valstybės“ pareiškimas praėjusią savaitę, kad jos priešų sąraše yra ir Lietuva, ne vieną gerokai išgąsdino, nors valstybės Saugumo departamentas ramina, kad jokių ženklų, kad islamistai planuotų kokius nors teroro aktus Lietuvoje, nėra. Vis tik kalbintos Palangos tarnybos pripažįsta, kad, atsiradus pavojui, būtų tinkamai...


Liepos 6 dieną, Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo, minimos ir kaip Valstybės, dieną, J. Basanavičiaus gatve iki tilto nuvilnijo vieno kilometro ilgio Lietuvos Respublikos vėliava, skambėjo patriotinės dainos, o palangiškių bei miesto svečių kojas užvaldė šokiai. Renginį vainikavo Tautiškos giesmės giedojimas kartu su viso pasaulio lietuviais, lydimas nuotaikingo...


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius