Vėsią dieną Tarybą užkaitino artėjančių rinkimų nuotaikos

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-06-28
Peržiūrėta
2
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas negailėjo kritikos Palangos miesto savivaldybės vadovams.

Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas negailėjo kritikos Palangos miesto savivaldybės vadovams.

Vakar Palangos miesto savivaldybės Taryboje buvo karšta – „užkaitino“ artėjančiais Seimo rinkimais. Opozicionierius „tvarkietis“ Aleksandras Jokūbauskas buvo kaip niekada aršus, socialdemokratų lyderis Danas Paluckas demonstravo kruopštų pasiruošimą posėdžiui ir mintis, regis, pirmąkart per pusantrų metų dėstė taisyklinga lietuvių kalba. Pastebimai įpykęs meras Š. Vaitkus lipo į tribūną ir atrėmė „tvarkiečio“ kaltinimus, pavadindamas juos „žemo lygio“.

Bet apie viską – nuo pradžių.

 

Šventajai – maža dėmesio

Tarybos sutarimu, iš darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas dėl viešosios įstaigos Palangos jaunimo centro įstatų tvirtinimo.

Tradiciškai posėdžio pradžioje tribūną suteikus visuomenės aktyvistėms, Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas negailėjo kritikos Palangos miesto savivaldybės vadovams, kad Šventoji „yra užmiršta ir joje niekas „nejuda“.

A.Jokūbauskas klausė pranešėjo Alvido Baciaus, kodėl savivaldybės Viešosios tvarkos ir Juridinio bei personalo skyriaus vedėjai turi po du pavaduotojus.

Pranešėjas teigė, pareigybių skaičių sprendžia savivaldybės administracijos direktorė.

„Tvarkietis“ taip pat teiravosi, ar didėja savivaldybės paskolos ir išgirdo, kad „šiek tiek“.

Opozicionieriui buvo smalsu, kas sudarė sąrašą gatvių, kurių rekonstrukcijai yra skirtos lėšos.

„Buvo sudarytas savivaldybės administracijos gyventojų prašymu“, – sakė A. Bacius.

A. Jokūbauskui „taršant“ pranešėją dėl „apgailėtinos“ padėties Šventojoje, pranešėjas sakė, kad Šventojoje nėra paruoštos žemės sklypų dokumentacijos, reikalingos, kad būtų planuojami projektai.

„Reikia rengti projektus, bet pirmiausia Taryboje numatyti finansavimą tiems projektams vykdyti“, – sakė A. Bacius.

„Ir vėl kalta Taryba“, – skėstelėjo rankomis A. Jokūbauskas.

Karingai nusiteikęs „tvarkietis“ kibo į atlapus ir merui, kuris posėdį vedė vienas – vicemeras S. Simė nedalyvavo posėdyje.

„Virbališkės tako remontui skyrėte 450 tūkstančių litų dėl to, kad take lizdą susisuko kregždutės, o koalicijos partneriai visus reikalus sprendžia „Palangos Juzėje“, – žodžių nerinko Palangos advokatas.

 

Meras atrėmė „tvarkiečio“ kaltinimus

Pikti žodžiai akivaizdžiai supykdė šiaip niekada kantrybės neprarandantį Š. Vaitkų, kuris ėjo į tribūną „paaiškinti“ net pagal Tarybos reglamentą neperdavęs posėdžio „lazdelės“.

„Gerbiamas Jokūbauskai, ateina Seimo rinkimai ir politikuojate, negalvodamas, ką kalbate. Keista, kad jūs tokius klausimus keliate, net neužėjęs į savivaldybę ir nepamatęs savivaldybei gyventojų pateiktų prašymų. Ar gi nežinote, kad per 20 metų Virbališkės takas nebuvo tvarkomas? Ar nežinote, kad penki tūkstančiai žmonių, gyvenančių tame rajone, kasdien Virbališkių taku eina į miestą? Gal sakote, kad nereikia remontuoti Virbališkės tako? Kitų gatvių? Gal nereikia eismo schemos? Ir kodėl iki šiol nepateikėte jokių pasiūlymų dėl gatvių remonto, kitais klausimais? Tad nerenkite rinkimų ir nepolitikuokite, nes jūsų kaltinimai „žemo lygio“, – Š. Vaitkaus žodžiai smigo į Tarybos narį.

D. Paluckas ramindamas sakė, kad lengviausia kaltinti „politikavimu“ ir teigė, kad tarp šešių priežasčių, kodėl užsieniečiai palyginti mažai investuoja į Lietuvą ir Palangą, yra tai, jog valdžios sprendimai yra neprognozuojami. Ji siūlė Tarybai išorinės reklamos nuostatų pakeitimus taikyti nuo 2013-ųjų, bet pritrūko vieno balso, kad jo pasiūlymas taptų „kūnu“.

Politikų diskusijų sukėlė ir sprendimo projektas, kad UAB „Litesko“ ne investuotų 1 200 000 litų į nuomotojo SP UAB „Palangos šilumos tinklai“ ūkį, o sumokėtų papildomą 875 000 litų nuomos mokestį.

D. Paluckas dėstė mintį, kad savivaldybei ketinant sutartį su „Litesko“ nutraukti iki 2016-ųjų, neverta ką nors joje koreguoti.

Meras Š. Vaitkus stebėjosi, kad Tarybos nariai nežino esminių sutarties dalykų reikšdami nuomonę apie sprendimo projektą.

Taryba balsavo už sprendimo projektą.

Jūsų komentaras:

aciu 2012-06-28 22:42 (IP: 78.61.214.75)
Merui dėkui už gatves. Ir už viska ką jis daro Palangai

Savivaldybininkas 2012-06-28 22:40 (IP: 78.61.214.75)
Ar Jokubaskui viskas gerai? Šiandien maciau ji posedyje labai keistai atrodė:)

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Miesto visuomenininkas Justinas Masalskas daugiau neerzins Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Dano Palucko – garbaus amžiaus palangiškis pasiprašė priimamas į partijos Tvarka ir teisingumas skyrių. Po reitingavimo J. Masalskas kurorto „tvarkiečių“ sąraše atsidūrė penktoje vietoje.  


„Už ką jūs, lietuviai, taip nekenčiate Rusijos ir rusų? Ką mes blogo jums padarėme – juk tiek metų kartu gyvenome“, – tokie ir panašūs klausimai po daugiau kaip dviejų savaičių, praleistų Rusijoje, naršant jos platybes nuo Maskvos iki Tverės, jau nebestebino Seimo nario Prano Žeimio. „Propagandos mašina ten „įsukta“ kaip...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Amžina taisyklė, kad nelaimės nesirenka tinkamo laiko, galioja absoliučiai visiems. Ir tiems, kuriems vieną liūdniausių dienų gyvenime reikia lipti į sceną ir dainuoti. Kad ir kas būtų nutikę už jos ribų. Patyrę scenos profesionalai dažnai kalba apie tai, kad žiūrovas niekada neturi žinoti, kas vyksta asmeniniame jų gyvenime. Tokį išbandymą prieš „Lietuvos...


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Vakar Palangos miesto savivaldybės Taryboje buvo karšta – „užkaitino“ artėjančiais Seimo rinkimais. Opozicionierius „tvarkietis“ Aleksandras Jokūbauskas buvo kaip niekada aršus, socialdemokratų lyderis Danas Paluckas demonstravo kruopštų pasiruošimą posėdžiui ir mintis, regis, pirmąkart per pusantrų metų dėstė taisyklinga lietuvių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas