Kurorto socialdemokratų lyderis nuo politikos ilsisi triūsdamas trijuose darbuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-07-28
Peržiūrėta
2081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Danas Paluckas
Danas Paluckas

Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai apmokamą direktoriavimą UAB „Palangos butų ūkis“, po savivaldybės Tarybos rinkimų pakeitė du savo pavaduotojus partijos skyriuje ir nėrė į verslo sūkurį. „Noriu šiek tiek nuo politikos atsikvėpti,,“- „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas. Vis tik jis neslėpė, kad sieks susikauti su kitais varžovais kitąmet įvyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Visą gyvenimą reikia mokytis“

Prieš du mėnesius palikęs „Palangos butų ūkį“, D. Paluckas teigia, jog dabar dirba direktoriumi dvejose įmonėse, o trečioje- direktoriaus pavaduotojas.

„Kas nori, sužinos kokiose. Tam yra Google paieška, tepasakysiu, kad dvi jų- privačios, trečia- valstybinė įmonė. Viena jų registruota Šilutėje,“- sakė D. Paluckas. „Jos nesusijusios su Palanga. Tai- gerai. Kitaip žinote, kaip būtų. Dirbu Šilutėje, Vilniuje, Klaipėdoje.“

Visagalis „gūglas“ atskleidžia, kad pašnekovas vadovauja Palangoje,Saulėtekio take registruotai UAB „Auksita“, kuri užsiima statybomis ir konsultacijomis.

Bet savęs geru statybininku D. Paluckas nelaiko: „Mokausi. Visą gyvenimą reikia mokytis.“

Į mieste sklandančius gandus, kad D. Paluckas ruošiasi steigti savo įmonę, kuri galbūt viena ar kita forma dalyvautų miesto daugiabučių renovacijoje, politikas numojo ranka: „Netikėkite gandais. Bet ateity įsteigti savo įmonę sieksiu. Mano tėvai Panevėžy verslu užsiima jau 25 metus. Žinant jų sunkumus, kol kas nėra labai didelio noro stačia galva nerti į privatų verslą.“

Nuo bet kokios veiklos susijusios su daugiabučių renovacija jį atgrasino ir patirtis „Palangos būtų ūkyje.“

„Tų sunkumų, su kuriais teko susidurti, neatperka tos lėšos, kurios renovacijai yra skirtos. Per daug darbo, per daug pykčio. Noriu laikytis kiek galima toliau nuo to,“- sakė D. Paluckas.

Anot jo, renovaciją atliekančios Palangoje įmonės to neįvertino.

„Žiūrėkite, labai daug renovacijos projektų yra neparuošti tinkamai. Derinimų- begalybė. Ką nors norint keisti, reikia gauti gyventojų pritarimą. Papildomi darbai kainuoja papildomai pinigų. O kur dar teismai su savivaldybe? Gyventojų pyktis ir kaltinimai? Kas norėtų bristi į tą liūną?“- retoriškai klausė pašnekovas. „Jaučiuosi labai gerai palikęs komunalinį ūkį. Dvejų metų pakako.“

Siekė, kad įmonė taptų patrauklesnė

Daug nervų, vyras neslepia, buvo išeikvota ir su butų ūkio administruojamų daugiabučių perėjimu į Palangos komunalinį ūkį.

„Dabar šis procesas sustojo. Man išėjus, butų ūkis administravo 196 daugiabučius, komunalinis- netoli 60. Kas nori butų ūkį tik peikti, tegul, bet įmonė daug padarė ir daro, kad administruojamų namų gyventojai gautų tik geras, kokybiškas paslaugas,“- sakė D. Paluckas.

Jis neslepia, kad jo politinę karjerą neigiamai veikė vadovavimas prieštaringai palangiškių vertinamai bendrovei.

„Pavyzdžiui, tik atėjęs į įmonę sužinojau, kad, girdi, vienas jos akcininkų turi gerai mieste žinomo žmogaus pavardę. Pasidomėjau, kiek čia tiesos. Pasirodo, kad nėra jos. Mano darbas buvo labai konkretus- dirbau labai aiškų darbą. Aš nebijojau atsakomybės. Maniau, kad įmonėje daug ką pakeisiu- įvaizdį jos taip pat. Daug ką nuveikti pavyko,“- sako D. Paluckas.

Jis neslėpė, kad tarp motyvų imtis vadovaujamo darbo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ buvo ir finansinis- atsisakęs ūkininkavimo Šilutės rajone, palangiškis politikas beveik du metus buvo bedarbis.

„Bet, svarbiausia, tikėjau, kad galima tos įmonės veiklą pagerinti. Kažkada, prisiminkite, ir aš kviečiau miesto gyventojus pakeisti namo administratorių,“- priminė D. Paluckas.

Galėtų perleisti skyriaus pirmininko vadeles

Dabar, jis teigia, norįs „truputį atsikvėpti“ ir pabūti toliau nuo politikos. Žinoma, jeigu tai įmanoma vadovaujant partijos skyriui.

„Palangiškių balsavimas kovą daug ką parodė. Kol kas noriu būti nuošaliau politikos. Dirbsiu, bet ne taip aktyviai. Dėl to ir vadovavimą skyriui šiek tiek pakeičiau: atsisakiau politikų pavaduotojų (Elenos Kuznecovos ir Aleksandro Jokūbausko-L.J) ir vietoje jų pasirinkau du gerus administratorius (Voldemarą Kesminą ir Alvydą Vadeiką- L.J), kurie man padėtų dirbti techninį darbą,“- atskleidė pašnekovas. „Neatmetu, kad ateity skyriui vadovaus kuris nors kitas žmogus. Tokį klausimą aš kėliau prieš skyriaus visuotinį susirinkimą pavasarį, bet niekas neišreiškė tam didelio noro,“- prisiminė D. Paluckas.

Apie partijos skyriaus valymą- po jo skyriuje liko 99 nariai iš 160-  jis kalba dalykiškai: „Buvo įvairių nuomonių, bet įsitikinęs, kad pasielgėme teisingai ir principingai atsisakę kai kurių žmonių (Justino Masalskio ir Viktoro Gečo taip pat-L.J). Pastarasis nerado kalbos ir su buvusiu pirmininku (V. Pivriku-L.J), ne tik su manimi. Surinkome žmones su socialdemokratiniu požiūriu. Tuos, kurie nori dirbti,“- sakė pašnekovas.

Apie ūkį kalbą meras, apie politiką- D. Paluckas

Vis tik D. Paluckas neslepia, kad perskirstęs politinio darbo krūvius, jis puoselėja ambicijas dalyvauti kitąmet įvyksiančiuose Seimo rinkimuose- varžytis Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje.

„Palanga jai pasiūlė mane, Neringa- vicemerą Stasį Mikelį, Klaipėda kol kas tyli. Vienas iš trijų bus greičiausiai patvirtintas partijos tarybos. Neslepiu, kad norėčiau tapti tuo žmogumi,“- sakė miesto Tarybos narys.

Partijos kandidatas turėtų paaiškėti rudenį. 2012 metų Seimo rinkimuose D. Paluckas gavo virš dvejų tūkstančių balsų.

Į pastebėjimą, kad jam nepavyko daugiau „prisiauginti raumenų vietos politikoje“ dėl nemokėjimo pasinaudoti asmenine pažintimi su partijos pirmininku ir premjeru Algirdu Butkevičiumi, D. Paluckas purtė galvą: „Kai premjeras atvažiuoja į Palangą, tikrai neskubu pirmas jį pasitikti. Yra juk tvarka ir taisyklės. Kai A. Butkevičius atvažiuoja kaip partijos pirmininkas, patikėkite, aš jį pasitinku. Apie miesto ūkį šneka meras su juo, apie politiką- aš.  Bet jūs teisus: esu gan kuklus žmogus.

Pasak pašnekovo, premjeras A. Butkevičius dėmesio Palangai parodė ir rodo gerokai daugiau nei jo pirmtakas, Andrius Kubilius.

„Tai- vienareikšmiška. Pasižiūrėkite į investicijas. Sporto arenai A. Kubilius skyrė apie 400 tūkstančius litų, visus likusius milijonus- A. Butkevičiaus Vyriausybė. Ji ir Palangos kempingui visus pinigus davė. A. Butkevičius tikrai myli Palangą. Kitaip jis čia neatostogautų kiekvienais metais,“- pastebėjo politikas.

Į klausimą, ar nesijaučia nusiminęs, kad kol kas nepavyko įgyvendinti savo politinių tikslų Palangoje dėl labai stiprių Šarūno Vaitkaus pozicijų, D. Paluckas sutinka, kad po Tarybos rinkimų kovą buvo „nusivylimo“, bet  pastebi, kad paskutiniųjų rinkimų į Tarybą rezultatai buvo gerokai geresni nei 2011 metais.

Su broliu, Vilniaus vicemeru tariasi

Paklaustas apie savo žymų brolį, Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Danas sakė, kad žmonės tarp brolių dažniausiai įžvelgią daug panašumų- ne skirtumų.

„Dažnai šnekamės- juk broliai. Klausiu ir jo patarimų, juk jis – vyresnis brolis. Pavyzdžiui, rimtai domėn priėmiau jo patarimą labiau bendrauti su kitų partijų skyrių lyderiais, nebijoti tokių susitikimų ir kas gausis iš jų,“- sakė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas.

Jis teigė „nemažai“ bendraująs ir su miesto meru Š. Vaitkumi. Šis vietos socialdemokratų lyderio, kitaip nei kai kurių kitų, niekada nelaikė rimtu politiniu varžovu.

Paklaustas, kokių darbų jis pats pirmiausia imtųsi, jeigu būtų miesto meras, D. Paluckas išskyrė investuotojų priraukimą į reabilitacijos centrus.

„Iš esmės tai ir yra daroma,“- pastebėjo pašnekovas. –Antra, gerinti sporto infrastruktūrą. Tai irgi yra daroma.“

D. Paluckas sakė, kad „labiau ir laisviau“ išnaudotų verslui, pramogoms ir laisvalaikiui pajūrį.

„Reikėtų tuo klausimu labiau dirbti su Aplinkos apsaugos ministerija. Tokių leidimų gavimas įvairesnei veiklai paplūdimyje padėtų ir tolygiau pasiskirstyti minias Jono Basanavičiaus ir Jūratės gatvėse,“- sakė pašnekovas.

Anot jo, jis būtinai siektų smulkiajam verslui palengvinti dokumentacijos rengimą verslui vystyti ar plėtoti.

D. Paluckas neatsisako ir savo seno sumanymo- Palangoje socialiai pažeidžiamiems žmonėms pastatyti gyvenamą namą.

„Beje, tokiai idėjai pritaria ir meras Š. Vaitkus. Tokiam daugiabučiui ieškoma dabar vieta, gal jis gali iškilti Šventojoje, pavyzdžiui?“

Parkavimą mieste D. Paluckas atiduotų į privataus sektoriaus rankas.

„Miestui būtų tik lengviau nuo to,“- pastebėjo jis.

Ramus kaip belgas, bet daug rūko

Pastebėjus, kad pokalbio metu jis surūkė tris cigaretes, vyras išspaudė skausmingą veidą.

„Žmonai mano rūkymas nepatinka. Buvau metęs keturis metus, bet vėl pradėjau. Blogai darau, bet tai man padeda nusiraminti. Streso, patikėkite, patiriu nemažai. Dabar, ačiū Dievui, jo gerokai mažiau mano gyvenime,“- sakė D. Paluckas, prisipažinęs, kad per dieną surūko „šiek tiek daugiau“ kaip vieną pakelį.

Į pastabą, kad iš pažiūros atrodo ramus kaip belgas, Danas šyptelėjo: „Mano vidinė ramybė, ko gero, paveldėta iš tėvų. Šventų knygų neskaitau- esu laisvamanis.“

Žinomam palangiškiui Palanga labai patinka – ypač čia, prie jūros, gyvenant su šeima, bet D. Paluckas prisipažino, kad vasaros malonumais dar nespėjo pasilepinti.

„Pliaže šiemet dar nebuvau. Tik šeimą esu nuvežęs keliskart šią vasarą,“- sakė D. Paluckas.

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

jonas 2015-07-30 06:09 (, / IP: 78.57.226.210)
brawo zmogus

Taip pat skaitykite

Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Vasario 9 d. vykusios LSDP Palangos skyriaus tarybos posėdyje į Palangos socialdemokratų skyrių priimti penki nauji nariai. Į Palangos socialdemokratų gretas prisijungė palangiškiai: atsargos generolas, Stepono Kairio fondo direktorius Algis Vaičeliūnas, bendrosios praktikos gydytojas Zigmas Gedvilas, Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė, savo individualų verslą vystanti Agnė...


Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja. 


Pas Justiną Masalską, Palangos "tvarkiečių" pirmininką Petras Gražulis, Seimo narys, ilgametis partijos Tvarka ir Teisingumas narys (tiesa, jo narystė buvo suspenduota - L. J.), lankėsi ne kartą. "Pas mane jis yra ilsėjęsis, ir su Birute, su kuria abudu vaikelį pasidarė, yra pas mane lankęsis. Tačiau kaltinimais, kad dabar Petras (Gražulis - aut.) išžagino moterį...


Rugsėjo 15 dieną į dalykinę-pažintinę kelionę po Europos politikos lopšiu vadinamą Strasbūrą Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu išvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus narės Vilma Vorienė ir Virginija Steponkienė. 


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Palangos socialdemokratų vadas Danas Paluckas iškrėtė dar vieną akibrokštą iš skyriaus  pašalintam Justinui Masalskui – atvežė ir prie partijos bičiulio namo vartų pastatė jo anksčiau LSDP Palangos skyriui dovanotą šaldytuvą.


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius