Vienkryptis eismas Vytauto gatvėje – jau kitą savaitę

Palangos tiltas, 2017-05-18
Peržiūrėta
2335
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienkryptis eismas Vytauto gatvėje – jau kitą savaitę

Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis.

Privalu paisyti naujos tvarkos
Pastarosiomis dienomis gyventojai galėjo stebėti intensyvų komunalininkų darbą, rengiant Vytauto gatvę vienpusiam eismui. Čia jau keičiami kelio ženklai į naujus, atitinkančius Europos Sąjungos reikalavimus – jie yra kiek mažesni, nei mums įprasti.
Iš viso bus įrengti 463 nauji, šiuolaikiniai kelio ženklai. Tad jau kitą savaitę vairuotojai turės būti atidesni ir atkreipti dėmesį į naują ženklinimą bei kelio ženklus, nurodančius, kaip važiuoti, kur pastatyti automobilį.
Beje, naujosios tvarkos jau ir dabar privaloma paisyti kai kuriose Vytauto gatvės atkarpose: pirmiausia pokyčiai įsigaliojo atkarpoje nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki Rąžės gatvės, vakar – atkarpoje iki Kretingos gatvės, o nuo pirmadienio bus kreipiamas dėmesys atkarpai nuo Kretingos gatvės iki Gintaro gatvės.
„Visus darbus planuojame pabaigti iki ketvirtadienio“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Sumažins avarijų skaičių
Vienpusis eismas Vytauto gatve vyks nuo Šventosios link Klaipėdos, priešinga kryptimi automobiliai galės važiuoti Ganyklų bei Plytų gatvėmis, kur eismas išliks dvikryptis. Vienkryptėmis, kaip buvo iki šiol, išliks Bangų ir Žvejų gatvės. Dviratininkams Vytauto gatvėje bus suteikta galimybė važinėti į abi puses, laikantis kelių eismo taisyklių.
Dešiniojoje Vytauto gatvės pusėje įrengta dvipusiam dviratininkų eismui skirta juosta. Dviračių tako plotis – 3-5,4 metro. Siekiant atkreipti šalutiniu keliu važiuojančių vairuotojų dėmesį į dviratininkų pirmenybę, sankryžos bus papildomai pažymėtos horizontaliuoju ženklinimu.
Kairėje Vytauto gatvės pusėje išilgai važiuojamosios dalies krašto planuojamos automobilių stovėjimo vietos. Tam skirta 2 metrai gatvės pločio. Stovėjimo vietos bus paženklintos taip, kad kiekvienam automobiliui būtų atskira individuali vieta. Taip pat numatytos stovėjimo vietos neįgaliesiems.
Tikimasi, jog tokia eismo pertvarka vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių sumažins eismo įvykių skaičių, kadangi Vytauto gatve važiuoti taps saugiau tiek vairuotojams, tiek dviratininkams, o ir greitis bus ribotas – Vytauto gatve bus galima važiuoti tik 30 kilometrų per valandą greičiu.

Ne važinėti, o vaikščioti
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius neabejoja, jog pokytis pradžioje kels nepatogumų ir galbūt – nepasitenkinimo, tačiau su laiku visi eismo dalyviai prie naujovės pripras ir įvertins vienkrypčio eismo privalumus. „Vasaros įkarštyje ne kartą teko matyti, kaip žmonės pasivažinėdami privažiuoja prie muzikinio fontano, paskui nuvažiuoja iki Kurhauzo, pasižiūri, kokiomis spalvomis vakare nušvinta Koncertų salė. Net neišlipa iš automobilio, tačiau jie giriasi, kad pabuvo Palangoje. Vytauto gatvė man dabar primena mano jaunystės laikų J. Basanavičiaus gatvę, kai moterys vaikščiodavo šia gatve, norėdamos pademonstruoti, kokiais drabužiais jos apsirengusios. Tik dabar Vytauto gatvėje nebe drabužius atvykę poilsiautojai demonstruoja, o savo automobilius. O juk žmonės į Palangą turi atvažiuoti ne pasivažinėti automobiliu Vytauto gatve, o pasivaikščioti, pasimėgauti tyru oru, juo labiau kad daugelis į pajūrį atvyksta, norėdami pabėgti nuo didmiesčių“, – šypsojosi K. Skierus.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

panevėžietė 2017-05-22 06:25 (IP: 82.135.137.247)
Pagarba merui. Palanga akivaizdžiai ir akyse gražėja. Jis TIKRAI MYLI PALANGĄ. Ačiū jam.

Gaila 2017-05-19 14:02 (uuu / IP: 78.61.135.224)
Savivaldybe toliau Vitauto ir Basanaviciaus gatvenemato.

ala 2017-05-19 07:42 ([email protected] / IP: 86.100.150.159)
super, taip seniai reikejo padaryti...

navigatorius 2017-05-19 06:24 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
O man giliai ****** jūsų sprendimai, bukapročiai "specialistai.

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. 


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo sistema bei požeminiai elektros tiekimo lėktuvams įrenginiai. Atlikus būtinas patikros procedūras -...


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Diana JOMANTAITĖ Šį vasaros sezoną Palanga pasitiko keliomis didelėmis naujovėmis, o beje, daugiausiai diskusijų kelianti – vienpusis automobilių eismas Vytauto gatvėje, kitą pusę atiduodant dviratininkams.Jau mėnesį viena pagrindinių kurorto gatvių – Vytauto – automobiliai gali važiuoti tik viena kryptimi: nuo Šventosios pusės Klaipėdos link. Šis...


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius