Vietoj buvusio vaikų antplūdžio – nerimas dėl nykstančių klasių

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-25

„Tėvai visai nenori leisti savo vaikų į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą“. Kažin, ar kurie nors kito žodžiai prieš Rugsėjo 1 – ąją galėtų skaudžiau smigti bet kurios mokyklos vadovams, mokytojams. Ne paslaptis: šiuos žodžius, ištartus buvusios „Baltijos“ mokyklos direktorės, dabar Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės per praėjusį Tarybos posėdį, būtų galima suprasti kaip buvusios darbuotojos norą įgelti buvusiems bendradarbiams, bet Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto narė krato galvą: „Savivaldybė turi keliolikos tėvų pareiškimus – jie kategoriškai atsisako leisti savo vaikus į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą ir siekia, kad jie būtų priimti į Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą“. „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta neneigė, kad mokykla išgyvena ne pačius geriausius laikus.

 

„Mokykla neturi perspektyvos“

Nors „Baltijos“ mokyklos rajone gyvena apie šimtą būsimų penktokų, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje šiemet bus suformuotos tik dvi penktokų klasės. Didelė dalis vaikų tėvų kratosi  pagal Tarybos sprendimą jiems priskirtos mokyklos ir užvertė savivaldybę bei Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą su prašymais leisti vaikus į pastarąją. Užpernai „Baltijoje“ buvo 4 penktokų klasės, pernai – 3, šiemet, žinia, - vos 2. Devintokų klasių pernai – 4, šiemet – 2. Mokykla mena nesenus laikus, kai į mokyklos pirmą ir penktą klases buvo vaikų antplūdis, dabar jo neliko.

„Nėra tvarkos „Baltijos“ mokykloje. Prasti dalykai su vadyba mokykloje vyksta. Akivaizdu, kad mokyklos vadovybė nesugeba koordinuoti mokyklos veiklos. Akivaizdu, kad mokykla neturi perspektyvos“, - žėrė priekaištus buvusios darbovietės dabartiniams vadovams S. Slaboševičienė, išdirbusi mokyklos direktore 15 metų.

Ji piktinasi, kad savivaldybės vadovybė nesiima jokių priemonių padėčiai taisyti:

„Visi žino problemą, bet kol mokykloje neatsitiko koks nors išskirtinis atvejis, visi delsia ir dangsto esamą padėtį“, - sakė Tarybos narė.

Vis tik ji teigiamai atsiliepia apie mokyklos mokytojų kolektyvą, teigdama, kad mokytojų kvalifikacija „labai aukšta, nes kolektyvas – labai stiprus“. „Trūksta jam tik koordinacijos“, - kartojo politikė.

 

Nerenovuota mokykla - nepatraukli

„Baltijos“ direktorius A. Kniukšta sunkiai rinko žodžius, klausiamas, kodėl jo vadovaujama mokykla neteko patrauklumo.

„Iš tikrųjų, sunku ir pasakyti. Gal taip drastiškai neteigčiau, bet anksčiau mokykla gyveno geriau. Kodėl taip atsitiko? Gal dėl to, kad nesuremontuota mokykla? Visi tėvai noriau leidžia savo vaikus į renovuotas mokyklas. Gal kažkokių klaidų ir mes, mokyklos vadovybė, padarėme?“ – svarstė direktorius.

Paklaustas, apie kokias klaidas kalba, jis sakė:

„Turiu omenyje klaidas, padarytas „verbuojant“ mokinius. Nebijau šito žodžio – gal reikėtų mokinius verbuoti aktyviau – taip, kaip daro kitos mokyklos“, - neskubėjo su vertinimais A. Kniukšta. Jis sakė, kad užpernai „Baltijoje“ buvo 4 penktokų klasės, pernai – 3, o šiemet – tik 2.

“Sunku man pasakyti, kodėl penktokų sumažėjo. Nemažai tėvų su vaikais yra išvažiavę į užsienį, dalis eis į V. Jurgučio mokyklą, nes ši mokykla aktyviai vedė propagandą“, - sakė direktorius.

Jis nesutinka su buvusios direktorės S. Slaboševičienės vertinimu, kad mokinių mažėjimas pirmiausia sietinas su prasta mokyklos vadyba:

„Nežinau, kodėl ji taip sako. Gal todėl, kad aš ją atleidau?“ – nenoriai svarstė direktorius, vėliau patikslinęs, kad buvusi direktorė buvo atleista jai pačiai parašius pareiškimą.

Direktorius apgailestavo, kad nevykdomas Tarybos sprendimas dėl mokyklų teritorinio paskirstymo, bet, anot jo, negali versti tėvų savo vaikus leisti į mokyklą, jeigu jie jos nepageidauja.

„Atrodo, kad mes dirbame normaliai. Galime pasidžiaugti puikiais sporto ir akademiniais pasiekimais. Tačiau jaučiu, kad kai kurie tėvai savo vaikus noriau į kitas mokyklas leidžia“, - prisipažino direktorius.

 

Negalima įpareigoti tėvų Tarybos sprendimu

„Nesuprantu, apie kokius verbavimo metodus šneka „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius? Tėvai laisvai renkasi mokyklą. Kaip galima vaiką leisti į mokyklą, jeigu ji tėvams ar vaikams nepatinka?“ – retoriškai klausė Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė. Šiemet mokykloje bus viena papildoma penktokų klasė, iš viso - 4.

Direktorė sakė, kad jos vadovaujamą mokyklą tėvai renkasi dėl ugdymo kokybės ir mokyklos aplinkos.

Kad mokykla nesilaiko savivaldybės Tarybos priimto sprendimo dėl mokinių priėmimo į mokyklas pagal teritorinį suskirstymą, L. Benetienė nesureikšmino:

„Kažin, ar toks sprendimas labai racionalus? Negalima tėvų įpareigoti vaikus leisti į mokyklą, kuri jiems nepatinka“, - teigė direktorė.

 

Sutvarkytas vidinis kiemelis išgelbėtų?

Savivaldybės Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto narys Saulius Simė mano, kad yra blogai, kad viena mokykla laikoma prastesne, kita – geresne, ir jog visi žūtbūt siekia vėliau patekti į gimnaziją:

„Į gimnazijos 9-ą klasę mokiniai turėtų ateiti su ne mažesniu nei 7,5 balų vidurkiu. Deja, ne akademiniai pasiekimai dažnai lemia, kas gali mokytis gimnazijoje“, - apgailestavo S. Simė.

Jis tvirtina negalįs pasakyti, kad „Baltijos“ pagrindinė mokykla kuo nors nusileidžia kitoms miesto mokykloms:

„Galbūt „Baltija“ kitoms mokykloms pralošia viešųjų ryšių požiūriu – pateikiama kaip nelabai patraukli. Galbūt, kol nevyksta mokyklos renovacija, mokyklos vadovybė galėtų rasti būdų sutvarkyti vidinį mokyklos kiemelį, kad jis taptų pradinukams ir jų tėvams patrauklesnis?“ – svarstė Tarybos narys.

 

Perbėgėlių skaičius paaiškės vėliau

Savivaldybės vicemerė Marytė Vačerskienė įsitikinusi, kad ir Vlado Jurgučio, ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, ugdymo kokybės požiūriu, yra visiškai vienodos:

„Abi mokyklos turi puikius pedagogų kolektyvus. Man neatrodo, kad „Baltijos“ mokykloje padėtis kuriuo nors požiūriu prastėtų. Galbūt V. Jurgučio pagrindinė mokykla labiau buvo pastebima viešoje erdvėje, spaudoje, komplektuodama 1-4 klases. Be to, mokykla renovuota, todėl tėvai galbūt noriau į ją leidžia savo atžalas“, - sakė vicemerė.

Ji mano, kad ir mokyklos, ir valdžia, ir tėvai turėtų siekti, kad vaikai būtų leidžiami į artimiausią mokyklą. Vicemerė pripažino, kad jai žinoma, kad dalis „Baltijos“ mokyklai pagal teritoriją priklausančių vaikų šiemet bus vedami į Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą:

„Taip neturėtų būti. Kiek tokių vaikų, nežinau. Paaiškės prasidėjus mokslo metams, kai bus visiškai sukomplektuotos klasės, kai bus pateikti vaikų adresai“, - sakė M. Vačerskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 27-28 dienomis Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Lietuviško žodžio šventėje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių ir jų mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.


Gegužės 26 d. į Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklą, į absolventų išleistuvių iškilmes, rinkosi mokiniai, mokytojai, svečiai. Iškilmingame renginyje įteikti Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai 35-iems Meno mokyklos absolventams. Šiemet mokyklą baigė 19 muzikos skyriaus ir 16 dailės skyriaus mokinių.


Vos devynerių sulaukęs vienos Palangos mokyklos moksleivis – mažų mažiausiai, didelis nenuorama ir patrakėlis su galimais elgesio sutrikimais. Valgykloje jis peilį pakišo prie kito mažamečio kaklo, koneveikia ir tyčiojasi iš mokytojos bei bendraklasių. Bet kai praėjusį penktadienį apkūlė kitą bendramokslį, berniukas pagaliau sulaukė visų išskirtinio dėmesio:...


Klubo „Palanga“ krepšininkai ir jų treneriai aplankė Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, kur bendravo su vietos mokiniais bei mokytojais. Moksleiviai krepšininkams galėjo užduoti rūpimus klausimus, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, laimėti prizų bei gauti norimo žaidėjo autografą. Renginyje dalyvavo BC „Palangos“ vyriausiasis treneris Virginijus Sirvydis...


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 17 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


„Tėvai visai nenori leisti savo vaikų į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą“. Kažin, ar kurie nors kito žodžiai prieš Rugsėjo 1 – ąją galėtų skaudžiau smigti bet kurios mokyklos vadovams, mokytojams. Ne paslaptis: šiuos žodžius, ištartus buvusios „Baltijos“ mokyklos direktorės, dabar Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės per praėjusį Tarybos posėdį, būtų galima suprasti kaip buvusios...


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas