Vilniaus senamiestyje pardavusi viešbutį ir restoraną ir Papę pamilusi verslininkė Rasa Martens: „Darbo dienos pabaigoje tikrai nesinori vykti dar 30 km į Palangą, kad atsigertum kavos kažkokioje kavinėje“

***, 2021-02-07
Peržiūrėta
2085
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vilniaus senamiestyje pardavusi viešbutį ir restoraną ir Papę pamilusi verslininkė Rasa Martens: „Darbo dienos pabaigoje tikrai nesinori vykti dar 30 km į Palangą, kad atsigertum kavos kažkokioje kavinėje“

Prieš kelerius metus Rasa Martens tarsi dingo iš viešumos. Ir dėl visko kaltas naujasis jos vyro Johanno Martenso durpių verslas Latvijoje. Pora jau kurį laiką gyvena Latvijos pajūrio kurorte Papėje.

O pernai, atėjus pandemijai, su kitais akcininkais jie priėmė skausmingą ir visiems labai netikėtą sprendimą – parduoti prestižinį Vilniaus senamiestyje esantį viešbutį „Mabre“ ir restoraną „Steakhouse Hazienda“. „Nenoriu kalbėti labai mistiškai, kad reikia skaityti ženklus, bet turi pajausti, kada yra tavo galimybė. Pasvarstyti, viską padėjus ant svarstyklių, ir priimti racionalų sprendimą“, – pasakojo Rasa, kuriai vieną dieną teko palikti aukštakulnius spintoje, ir apsiauti guminius batus. Ji neslepia, jog atsisveikinti su viešbučio ir restorano direktorės pareigomis nebuvo labai lengva – juk čia dirbo virš dvidešimt metų – nuo tada, kai baigusi mokyklą atvyko iš Alytaus į sostinę studijuoti ir čia įsidarbino.
Daug kas klausė, kodėl darbą prabangiame senamiesčio viešbutyje iškeitė į durpynus. Moteris patikina – vyro verslas išsiplėtė ir užaugo itin staigiai, jam puikiai sekasi. „Gal dabar mūsų darbas ir ne toks romantiškas, bet patikėkite, čia, tiek pat daug dirbant, gali žymiai daugiau užsidirbti. Restoranų ir viešbučių verslas dabar nedėkingas“, – sako verslininkė ir patikina – nerti į visiškai naują sritį, kai tau virš keturiasdešimt, nebuvo lengva.
Pasak R.Martens, kai esi labai jaunas – esi maksimalistas ir galvoji, kad tavo energija niekada nepasibaigs. O energija, iš esmės, irgi turi tam tikrą pamatuotą kiekį, kur tu ją gali arba vienur, arba kitur nukreipti. Ir tą suvokti, kaip neišsibarstyti savęs, o susikoncentruoti į tai, kur yra labai reikalinga ir, kur gali nuveikti daugiausia – tai irgi yra nelengva. Visgi sprendimą parduoti verslą teko priimti itin greitai.
„Jeigu tu užlauksi, gali prarasti, jeigu būsi labai prisirišęs prie kažko, tai gali būti, kad tuo momentu padarysi kitokį sprendimą, bet po to vis tiek gali įvykti taip, kad viską prarasi. Jūs klausiate, ar sunku? Aišku, kad sunku“, – atvirauja žinoma moteris.
Tiesa, Papėje Rasa dalį savaitės praleidžia jau septynerius metus. Lietuviai dievina ramų latvių pajūrį, tačiau užkietėjusiai miestietei gyvenimas mažame kurorte tapo dideliu iššūkiu.
„Atvažiuoja į Papę ir sako – kaip gerai, nėra visai žmonių. Vieną dieną, savaitę, mėnesį yra tikrai labai smagu, bet jeigu tu esi komunikuojantis žmogus ir nori susitikti su kažkuo, tai tada jautiesi apribotas. Mums ne taip toli važiuoti į Palangą, galėtume tai padaryti. Bet kai esi po darbo dienos gerokai nuvargęs, tikrai nenori vykti dar 30 km į Palangą, kad atsigertum kavos kažkokioje kavinėje“, – pasakoja verslininkė.
Lrytas.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.


Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ atidarys dar vieną viešbutį Lietuvoje – „Mercure Palanga Vanagupė Resort & Spa”.


Kavinėje gaminama kava žavi ne tik savo skoniu, bet ir aplinkui supančia atmosfera. Sodrus kavos kvapas, supanti šiluma, negarsiai sklindanti muzika – aplinka, kurioje mėgavimasis karštu kavos puodeliu tampa atpalaiduojančia patirtimi. Dabar visus šiuos pojūčius galite lengvai perkelti ir į savo namus. Reikia tik įsigyti funkcionalų kavos aparatą, susikurti jaukią aplinką virtuvėje ir pridėti...


Padidėjus tyrimų dėl COVID-19 ligos poreikiui, nuo balandžio 19 dienos keičiasi Palangos mobilaus punkto darbo grafikas. Mobili komanda dirbs dviem pamainomis.


Prieš kelerius metus Rasa Martens tarsi dingo iš viešumos. Ir dėl visko kaltas naujasis jos vyro Johanno Martenso durpių verslas Latvijoje. Pora jau kurį laiką gyvena Latvijos pajūrio kurorte Papėje. O pernai, atėjus pandemijai, su kitais akcininkais jie priėmė skausmingą ir visiems labai netikėtą sprendimą – parduoti prestižinį Vilniaus senamiestyje esantį...


Palangos policijos komisariate buvo užregistruotas pranešimas, kad rugsėjo 6 d., apie 1 val. 15 min., Palangoje, J. Basanavičiaus g., kavinėje du vyrai pradėjo konfliktuoti su kavinės apsaugos darbuotoju. Pirminiais policijos duomenimis, konflikto metu buvo apgadintas kavinės inventorius. Konfliktas peraugo į muštynes. Vienas iš vyriškių paėmęs kėdę metė į apsaugos...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius