Virtualus policijos patrulis praneša: socialiniuose tinkluose vėl siaučia sukčiai

Palangos tiltas, 2021-08-03
Peržiūrėta
2610
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Virtualus policijos patrulis praneša: socialiniuose tinkluose vėl siaučia sukčiai

Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.

Čia pat primenama, kad Jums sudalyvavus sukčių „konkurse“: pakomentavus įrašą, pasidalinus įrašu ar net paspaudus „patinka“ sulauksite privačios žinutės su sveikinimu laimėjus prizą ir raginimu registruotis.

Nuo šio momento „įjunkite“ aukščiausio lygio budrumą:

1) Jeigu prašoma pateikti Jūsų asmens duomenis – neteikite, nes tai sukčiai norintys pasinaudoti Jūsų duomenimis.

2) Jeigu prašoma suvesti Jūsų mokėjimo kortelės duomenis – neveskite, nes tai sukčiai norintys pasisavinti visus Jūsų kortelėje esančius pinigus.

3) Jeigu žinutė parašyta su akivaizdžiomis gramatinėmis, stiliaus ar logikos klaidomis – akivaizdu, jog turite reikalą su sukčiais iš užsienio.

4) Jeigu žinutėje yra nuoroda – būkite atsargūs ir jos neatidarinėkite, nes galite sulaukti kenkėjiškų programų savo kompiuteryje.

Socialiniuose tinkluose nepraraskite budrumo. Visuomet įsitikinkite ar paskyra yra oficiali ir tikrai priklauso žinomam asmeniui ar įmonei.

Nepatingėkite pasiieškoti informacijos ir pasitikrinti ar kiti interneto vartotojai nebuvo apgauti panašiu būdu.

Galiausiai, jeigu patikėjote sukčiais ir nukentėjote – kuo greičiau apie tai praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iškart po Velykų sukčiai nauju būdu beldžiasi į gyventojų pinigines - šįkart siunčia ne sms, o elektroninius laiškus.


Nors Lietuvoje iš gyventojų sukčiai vis dar išvilioja reikšmingas sumas pinigų, nerimą keliančios statistikos fone yra ir kuo pasidžiaugti.


Populiariausio socialinio tinklo pasaulyje „Facebook“ vartotojų skaičius viršijo 2,9 mlrd., o kasdien jų sugeneruojamų duomenų kiekis siekia 4 mln. gigabaitų. Nenuostabu, kad tai tapo ne vien vieta bendrauti, bet ir terpė skleisti ir naudingą informaciją, ir dezinformaciją. 


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Nepamirštami veiklūs žmonės būna net ir atgulę amžinojo poilsio vietose. Nuolat lankomi kapai įrodo, jog žmonės vertina jų nuveiktus darbus. Surasti kurorto vardą garsinusių žmonių kapavietes nuo lapkričio mėnesio bus dar lengviau, mat Palangos kapinėse sukurtas virtualus turas, įamžinantis žymių palangiškių amžino poilsio vietas. Šią Palangos miesto etninės kultūros...


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius