Šios vasaros pajūrio sensacija – milžiniški čeburekai: žmonės darosi fotosesijas ir dalinasi socialiniuose tinkluose

Palangos tiltas, 2024-07-09
Peržiūrėta
537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Čeburekai Šventojoje. FOTO: ORIJUS GASANOVAS
Čeburekai Šventojoje. FOTO: ORIJUS GASANOVAS

Kol įvairios tarnybos čeburekų prekeivius stumia lauk iš paplūdimių, vieni Šventosios verslininkai sugalvojo kaip šių riebaluose keptų skanėstų mėgėjus prisivilioti pas save. „Kepame XXL dydžio, net 30 cm skersmens čeburekus“, – skelbia jie bei taip prisivilioja eiles valgytojų. Naujovės pabandyti nuskubėjo ir „Delfi“ Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas. 

Tikros lietuviškos atostogos pajūryje – Palangoje ar Šventojoje – jau seniai neatsiejamos nuo kulinarinių paplūdimio atributų – ištisus dešimtmečius kaitrioje saulėje sugulusiems poilsiautojams nelegalūs maisto „kurjeriai“ parduoda čeburekus. Juos gaudo gelbėtojų tarnybos patruliai, juos gaudo policijos pareigūnai, juos gaudo higienos ir mokesčių inspekcijų dorovės sergėtojai, bet nei vieni „superherojai“ nepajėgia išgaudyti visų čeburekų platintojų.

Jie sugeba išvengti pinklių ir baudų, jie sugeba išlikti nepastebėti, nors yra akivaizdžiai matomi. Jie kaip platino taip ir platina savo riebaluose įmirkusius, nuo nešiojamame šaldytuve susidariusio kondensato sudrėkusius bei traškumą praradusius, nuo ilgų valandų nešiojimo atvėsusius pyragėlius. Joks tikras čeburekų mėgėjas to, ką tie žmogeliai parduoda paplūdimyje, jokiais būdais nebevadintų tuo oficialiu pavadinimu. Nes čeburekai turi atrodyti visai ne taip, kaip mums juos patiekia pliažuose.

Bet ką daryti čeburekų ištroškusiems poilsiautojams, kai norisi to skanėsto, o niekur kitur, be paplūdimių, jo rasti neįmanoma? Palangos ir Šventosios gatvėse metų metus pardavėjai pardavinėjo kebabus, dešrainius, mėsainius, rūkytą žuvį, vaflius, visokius ledus, o va čeburekais niekas neužsiėmė. Visko būdavo lengva rasti, tik ne to, ko labiausiai norėjosi. Visgi pagaliau žmonių maldos buvo išklausytos, pagaliau verslininkai suprato, kad reikia besiilsinčiai tautai duoti to, ko jie visi trokšta.

Didžiausia šios vasaros sensacija Palangos ir Šventosios kurortuose vadinama nedidukė užkandinė „HD Restoranas“ – ji yra ant dviračių tako, pačioje Šventosios pradžioje, važiuojant nuo Palangos, iškart pravažiavus Monciškes. Šios vietos šeimininkai sugalvojo, kad jie pas save sutrauks visus tikrų, gerų čeburekų mylėtojus. Bet kad būtų dar geriau, sugalvojo specialų masalą – paskelbė, jog keps didžiausius Lietuvoje, neregėto, nematyto XXL dydžio čeburekus.

Būtent tai ir skelbia reklaminis stendas, pastatytas šalia „HD restorano“ ant Ošupio taku vadinamo intensyviai naudojamo dviračių kelio. Kitoje jo pusėje nurodyta akcija – „įsikelk nuotrauką su čebureku ir gauk 10 procentų nuolaidą“. Kitas stendas reklamuoja, kad čia galima pavalgyti ne tik itin didelių čeburekų, bet ir keptų viščiukų arba kruasanų.

Nors restoranas visiškai naujas, atidarytas tik šią vasarą, šeštadienio popietę jis buvo sausakimšas, visi staliukai užimti. O vos žmonės pavalgę pakildavo išeiti, jų vietas tuoj pat užimdavo kiti. Srautą čia reguliuoja gana greitai besisukančios padavėjos ir barmenas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, yra ir vienas iš restorano savininkų. 

Nustebino, jog vietoje, kur visi ateina valgyti čeburekų, gana platus ir įvairus meniu, kas, mano galva, visai nėra būtina. Už 5–7 eurus jie siūlo užkandžių: keptos duonos, sūrio spurgyčių, vištienos juostelių, traškių svogūnų žiedų, specialiai ruoštų alyvuogių, įvairių bulvyčių. Sriubų skiltyje tik vienas įrašas – restoranas verda naminį vištienos sultinį, kurį parduoda už 2 eurus.

Taip pat turi atskirus koldūnų (8 Eur), keptų viščiukų (16–21 Eur) ir desertų (2–5 Eur) meniu. Vis tik nusprendžiau nesiblaškyti bei užsisakyti tai, dėl ko ir atvažiavau – visame pajūryje aptarinėjamų čeburekų. 

Iš viso siūlomi penki skirtingi variantai – visi jie kainuoja tiek pat – 8 eurus. Anot padavėjo-barmeno ir restorano bendrasavininko Emilio, pats populiariausias yra čeburekas su kiauliena, bet galima užsisakyti ir čebureką su kiauliena bei sūriu, taip pat su jautiena arba su jautiena ir sūriu, arba vegetarišką opciją – su varške bei špinatais.

Priimdamas užsakymą, Emilis pabrėžia, kad čeburekai itin dideli ir klientų klausia, ar jie tikrai yra alkani. Prie kai kurių staliukų tai sukelia juoką arba suveikia tarsi restorano iššūkis svečiams. Taip sureagavo vienas vyras, atvykęs iš Panevėžio. „Aš du suvalgysiu, man nebūna didelių porcijų“, – šmaikštavo jis.

Mes buvome keturiese, užsisakėme tris čeburekus, kas, anot padavėjo-barmeno ir bendrasavininko, – „gana didelė porcija ir gali būti per daug“. Kaip vėliau paaiškėjo – jis buvo teisus. Keturiems žmonėms tikrai užtenka dviejų čeburekų arba, kitaip sakant, vienam žmogui – vienos puselės. 

Kadangi restoranas visuomet pilnas, kai kurie lankytojai išsigąsta, jog reikės ilgai laukti. Visgi padavėjai patikina, kad laukimo laikas yra iki 10 minučių. Specialiai patikrinau – neprireikė net ir tiek, mūsų čeburekai atkeliavo per 7–8 minutes, tas nudžiugino. Kai vyksta įnešimo ceremonija, naujai į restoraną atvykę žmonės negali nuslėpti nuostabos, daug kas puola fotografuoti, aikčioti, dūsauti. Valgant gali pamatyti ir išgirsti pačių įvairiausių reakcijų. Gana ryškiai reaguoja ir einantys ar dviračiais važiuojantys pro šalį. Nepastebėti tokių čeburekų tiesiog neįmanoma.

Iš pradžių žmonės fotografuoja svetimus čeburekus, po to, kai sulaukia savo užsakymo, prasideda dar rimtesnė fotosesija. Fotografuoja lėkštes, tada dedasi čebureką prie burnos, tuomet visaip kilnoja, ieško geriausių riebiojo pyragėlio kampų. Viskas atrodo gana komiškai, bet tai darančius galima suprasti – aš ir pats nesusilaikiau fotosesijai su čebureku. Tiesa, padariau klaidą. Kai jį pakėliau, visa viduje buvusi mėsa sukrito į čebureko apačią. Pataisyti šitos situacijos jau buvo neįmanoma, todėl, galima sakyti, vieną iš trijų užsakytų čeburekų šiek tiek sugadinau.

„Mes patariame valgyti su įrankiais arba, jeigu labai norisi rankomis, siūlome užsidėti gumines pirštines“, – prieš valgant rekomendavo mus aptarnavęs padavėjas-barmenas ir bendrasavininkas. Išbandžiau abu būdus, patogesnis – valgyti įrankiais, kaip picą. Valgant pirštinėmis, daugiau rizikos išsitepti drabužius, be to, čeburekai patiekiami tiesiai iš karšto aliejaus, todėl yra labai įkaitę. Esant šiltam pajūrio orui, atvėsta gana lėtai, o ilgai laukti juk nesinori.

Nustebino čebureko traškumas ir puikus tešlos skonis. Tie paplūdimių pardavėjai, kurie parduoda produktą tokiu pačiu pavadinimu, tik mažesnį, atvėsusį ir sudrėkusį, buvo nuleidę čeburekų skonio kartelę į pačią apačią. Todėl kiekvienas „XXL“ čebureko kąsnis yra kaip dangiškoji palaima – valgai ir negali patikėti, kad taip skanu. 

Tas jo dydis nueina į antrą planą, nes jeigu jie ir būtų perpus mažesni, nebūtų nei kiek prastesni. Tas traškumas yra kažkas ypatingo, seniai jausto, išsiilgto. Jiems derėtų visur tuo girtis, ne tik dydžiu. Mėsos skonis taip pat puikus, iš kiaulienos įdaru gardinto čebureko išbėga gana nemažai sulčių, o tai tarp čeburekų valgytojų – itin vertinama savybė. 

Užsisakėme tik su kiauliena ir jautiena. Pastarasis – aštresnis. Bet ir daug mažiau sultingas. Todėl mano kompanija vieningai subalsavo, kad geresnis yra čeburekas su kiauliena, jį ir rekomenduočiau degustuoti pirmą kartą užsukus į šią vietą. Taip pat siūloma valgyti patiekalą vietoje, o ne išsinešti – tam, kad pajaustumėte prieš tai minėtą traškumą.

Didelis pliusas, kad čeburekai valgomi lauko terasoje, todėl keptų riebalų kvapas neįsigeria į aprangą ir neriečia nosies, kaip dažnai būna kitose čeburekinėse. Privalau paminėti, kad atlikome tyrimą dėl nuolaidos. Mano bičiulis pasidalino čebureko nuotrauka savo „Instagram“ paskyroje, padavėjas tą tikriausiai pats pastebėjo, nes parodyti neprašė, o nuolaidą pritaikė iškart, vos atnešęs sąskaitą. 

Vietoje, kur dabar veikia „HD restoranas“, prieš tai buvo ne viena maitinimo įstaiga, bet jos vis keisdavo pavadinimus ir meniu, vis eksperimentavo bei ieškojo savo išskirtinumo. Tai, kas vieniems verslininkams neišėjo, atrodo, pavyko Emiliui ir jo tėčiui, kurie čia įsikūrė mažiausiai penkeriems metams – matyt, tokia nuomos sutartis.

Pavalgęs pabandžiau pasiaiškinti, iš kur čia atsirado šie čeburekų kepėjai ir ką reiškia restorano pavadinimas. Emilis atskleidė, kad jis yra praėjusį rugpjūtį žuvusio garsaus Šventosios verslininko Vaido Šimaičio sūnėnas, o jo tėtis – mirusiojo brolis. 

Restorano pavadinimas skirtas tam pačiam V. Šimaičiui atminti – jis buvo didžiulis „Harley Davidson“ motociklų gerbėjas, raidėse „HD“ būtent tai ir užšifruota, o gerai apsidairius – restorane matosi ir daugiau detalių, skirtų žymiesiems motociklams.

Orijus Gasanovas

DELFI

Jūsų komentaras:

Atostogos 2024-07-15 14:29 ([email protected] / IP: 172.69.52.132)
Sveiki, o jūsų adresas niekur nėra skelbimas ?

Taip pat skaitykite

Kol įvairios tarnybos čeburekų prekeivius stumia lauk iš paplūdimių, vieni Šventosios verslininkai sugalvojo kaip šių riebaluose keptų skanėstų mėgėjus prisivilioti pas save.


Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Populiariausio socialinio tinklo pasaulyje „Facebook“ vartotojų skaičius viršijo 2,9 mlrd., o kasdien jų sugeneruojamų duomenų kiekis siekia 4 mln. gigabaitų. Nenuostabu, kad tai tapo ne vien vieta bendrauti, bet ir terpė skleisti ir naudingą informaciją, ir dezinformaciją. 


Sužinojus cukrinio diabeto diagnozę daugeliui moterų kyla klausimas – ar galėsiu kada susilaukti vaikų? Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad diabetu sergančios moterys neturėtų tapti mamomis, nes bus sunku išnešioti kūdikį, jų vaikai taip pat gali susirgti nepagydoma liga. Savo istorijomis dalinasi I-ojo tipo diabetu sergančios mamos: žurnalo „Diabeto IQ“ redaktorė Asta Berdikšlienė ir...


Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Jeigu pavyks įgyvendinti sprendimą, kuriam po ilgų ir karštų diskusijų vakar pritarė Palangos miesto tarybos nariai, mūsų miesto gyventojai ir svečiai galės grožėtis unikalia Pabaltijo ir Skandinavijos šalyse analogų neturinčia skulptūrų iš smėlio ekspozicija bei grožėtis jų kūrimo procesu, o mažieji, ir ne tik jie, iki vaikų parko galės atvažiuoti pramoginiu traukinuku....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius