Senasis paplūdimių verslas naujai: čeburekai – iš Žmogaus Voro rankų

Palangos ir Šventosios paplūdimiuose kurorto valdžios nelaukiami čeburekų prekeiviai stebina išradingumu. Šią vasarą tradiciniai šūksniai „karšti čeburekai“ skrieja iš superherojų lūpų. Bent jau Šventojoje šiuos kepinius įsigyti siūlo Žmogus Voras, klounas, kiti iš filmų pažįstami personažai. Nors tarnybos pažeidimų gausos nefiksuoja, ištisas dienas paplūdimiuose dirbantys gelbėtojai rėžia: čeburekų paplūdimiuose – pilna.
Senosios tradicijos Palangos savivaldybei priklausančiuose paplūdimiuose, nepaisant valdžios norų ir draudimų, ne tik nenyksta, bet ir transformuojasi, prisitaiko prie šių laikų.
„Karšti ir labai skanūs čeburekai“, – šaukia vienas po kito Šventosios paplūdimiu žingsniuojantys čeburekų prekeiviai.
Tiesa, tarp jau metų metus iš kurorto paplūdimių ujamų prekeivių šiemet – ir išvaizda išsiskiriantys išnešiotojai.
Šią vasarą Šventosios paplūdimyje skaitytojai pasakoja susidūrę ir su iki šiol čia nematytais personažais: įsigyti čeburekų siūlo ir draugiškai praeidami ranka moja Žmogus Voras, klounas ir kiti personažai.
„Tikri supermenai – tiek metų jų iš čia niekas negali iškrapštyti“, – į šiemet netradiciškai vilkinčius prekeivius reaguoja poilsiautojai.
Kai kurie svarsto, kad taip išnešiotojai galbūt siekia atkreipti į save pirkėjų dėmesį, o gal tai – maskuotė prieš kontrolierius.
Tokius prekeivius Šventosios paplūdimyje, esančiame perėjus beždžionių tiltą, pavyko užfiksuoti ir LRT.lt.
Vieni draudžia, kiti – leidžia
Žinia, jau ne vienus metus išnešiojamoji prekyba maistu Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kurorto savivaldybės tarybos sprendimu, yra draudžiama.
Palangos valdžia ne kartą aiškino, kad taip siekiama, kad poilsiautojams skirtas maistas būtų gaminamas saugiai ir pateikiamas kokybiškas tam skirtose vietose.
Vis dėlto dešimtmečius gyvavusi tradicija klesti, prekeiviai vienas po kito žingsniuoja paplūdimiu ir siūlo čeburekus, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) anaiptol ne visuomet gali nubausti tokius prekeivius.
Tarnybos atstovė Aistė Prielgauskaitė LRT.lt aiškino, kad išnešiojamosios prekybos čeburekais paplūdimiuose jokios VMVT tvarkos nedraudžia.
„Visi, kurie nori galutiniams vartotojams tiekti maistą išnešiojant ar išvežiojant, turi kreiptis į jų teritorijos VMVT padalinį ir gauti tos veiklos registraciją. Tokia veikla, kai maistas yra galutiniam vartotojui tiekiamas, turi būti įregistruota VMVT. Jeigu [prekeivis] tokį patvirtinimą turi, tai veiklą gali vykdyti“, – sakė A. Prielgauskaitė.
Šiemet tarnyba atskirų patikrinimų šiai maisto tiekimo sričiai netaikė.
Specialių reidų, kurių metu būtų kontroliuojama tik tai, ar paplūdimiuose neprekiaujama čeburekais, nerengia ir policija.
Anot Palangos policijos komisariato viršininko Kęstučio Bončkaus į šią sritį dėmesys atkreipiamas vykdant kitas kontrolės priemones.
„Nėra taip, kad mes nieko nedarome visiškai. Dirbame paplūdimyje, patruliuojame, stebime situaciją, vykdome prevencines priemones ir jeigu pamatome pažeidimų – fiksuojame. Bet kažkokių specialių priemonių tykoti, gaudyti, neorganizavome. Nei šiais, nei praėjusiais metais tokių dalykų nebuvo“, – sakė K. Bončkus.
Šiemet patruliuodami paplūdimiuose pareigūnai yra nustatę 5 pažeidimus.
Anot komisariato viršininko, policijos pareigūnai nėra sulaukę ir pranešimų apie nelegalią prekybą čeburekais paplūdimiuose.
Už tokius Palangos savivaldybės nustatytų prekybos viešose vietose taisyklių pažeidimus taikomos baudos nuo 16 iki 30 eurų. Pirmąkart įkliuvus skiriama pusė minimalios baudos.
Gelbėtojų vadas: „Labai daug jų vaikšto“
Nors tarnybų statistika ir nebyloja apie prekeivių čeburekais gausą paplūdimiuose, tačiau ištisas dienas čia leidžiantys gelbėtojai pastebi tą patį, kaip ir poilsiautojai. Konstatuojama, kad prekeivių – daugybė.
Tiesa, jau ne vienus metus gelbėtojai nesiima prekeivių kontrolės.
„Mes neturime teisės kištis prie čeburekų ir t. t. Mūsų funkcija yra gelbėti skęstančius žmones. Jeigu jie neskęsta, mes jų negelbėjame. Tai yra Viešosios tvarkos skyrius. Anksčiau, kai mes buvome policijos rėmėjai, turėjome pažymėjimus, mes šitą sutvarkydavome ir jų nebūdavo paplūdimyje. Dabar policija iš mūsų atėmė tą policijos rėmėjų teisę ir čeburekų yra pilna. Labai daug jų vaikšto“, – sakė Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.
Pašnekovas prisiminė, kad anksčiau, kai dar gelbėtojams buvo leidžiama kontroliuoti čeburekų prekeivius, per dieną tokių paplūdimiuose buvo sulaikoma ir policijai perduodama apie pusšimtį.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresnioji patarėja Inga Šileikienė atkreipė dėmesį, kad, vadovaujantis Palangos savivaldybės tarybos sprendimu, išnešiojamoji prekyba ne tik čeburekais, bet ir apskritai maistu negalima.
Anot I. Šileikienės, paplūdimiuose yra nustatytos viešosios vietos, kuriose teikiama viešojo maitinimo paslauga – čia yra galimybė kontroliuoti, kokiomis sąlygomis maistas ruošiamas ir laikomas, prieš pateikiant jį vartotojui.
„Klausimas dėl leidimų išdavimo vykdyti išnešiojamąją prekybą maisto produktais paplūdimiuose šiuo metu nėra svarstomas“, – teigė I. Šileikienė.
Taip pat pastebima, kad Palangos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat rengia patikrinimus, kurių metu atkreipia dėmesį į įvairius pažeidimus, tarp jų – ir prekybą maisto produktais neturint leidimo.
Pasak I. Šileikienės, už išnešiojamąją prekybą maisto produktais paplūdimyje Viešosios tvarkos skyriaus specialistai šiemet surašė 10 protokolų.
Radvilė Rumšienė, LRT.lt
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Kviečiame registruotis į naujai renkamą asmeninio augimo grupę
2025 05 05 | Rubrika: Miestas
Kviečiame registruotis į naujai renkamą asmeninio augimo grupę, vyksiančios naudojant dailės terapijos metodus - „Iššūkius, savo gyvenime, priimu lengvai ir žaismingai“
Senasis paplūdimių verslas naujai: čeburekai – iš Žmogaus Voro rankų
2024 07 26 | Rubrika: Miestas
Palangos ir Šventosios paplūdimiuose kurorto valdžios nelaukiami čeburekų prekeiviai stebina išradingumu. Šią vasarą tradiciniai šūksniai „karšti čeburekai“ skrieja iš superherojų lūpų.
Kol įvairios tarnybos čeburekų prekeivius stumia lauk iš paplūdimių, vieni Šventosios verslininkai sugalvojo kaip šių riebaluose keptų skanėstų mėgėjus prisivilioti pas save.
Palangos senasis turgus: svarbu ne dydis, o vietos aura, atmosfera
2024 05 16 | Rubrika: Miestas
Miesto turgus yra gyva krašto istorijos dalis, liudijanti ne tik prekybos, bet ir kultūrinio gyvenimo raidą mieste, atspindinti laikmečio madas, skonius.
Gerų naujienų ir patrauklių pasiūlymų šįkart ypač daug. „Tele2“ siūlo pasinaudoti ypatingomis nuolaidomis daugybei išmanių daiktų ir išmaniajai televizijai. Operatorius taip pat kviečia išbandyti nemokamą paplūdimių užimtumo žemėlapį. Nuolaidomis jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt
COVID-19 Palangoje: antradienį registruoti du naujai atvejai, dar serga 41 palangiškis
"Palangos tilto" informacija, 2021 05 11 | Rubrika: Miestas
Palangoje antradienį, gegužės 11 d., registruoti du naujai atvejai, liga dar serga 41 palangiškis. Tiesiogiai nuo koronaviruso nuo pandemijos pradžios mirė 11 palangiškių, iš viso susirgo 1096 palangiškiai.
Neseniai atkakliai kovojusi dėl legendinės vilos „Auska“ perėmimo Palangos valdžia nusprendė objektui paieškoti nuomininkų. Tiesa, mintis išnuomoti vilą jau sulaukė kritikos – neabejojama, kad numatytos ne itin palankios nuomos sąlygos verslininkų nesudomins, o anksčiau garsus pastatas bus pasmerktas vaiduoklio likimui. Kurorto valdžia tokių minčių...
Palangos kapinėse atnaujinami bei naujai klojami takai
2013 10 21 | Rubrika: Miestas
Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.
„Žmogaus gyvenime reikia visko: ir praeities, ir dabarties, ir ateities“
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 23 | Rubrika: Miestas
Šįmet sukako 22 metai, kai gyvename nepriklausomoje Lietuvoje. Tačiau dar ir šiandien dažno lietuvio galvoje sukasi mintis: „Ar dėl tokios Lietuvos kovojome?“. Didelė jaunų žmonių emigracija, nedarbas, didėjantis savižudybių skaičius pasako kur kas daugiau nei žodžiai. Tačiau galbūt dabar pats metas atsigręžti į mūsų senolius, kurie užuot koneveikę valdžią...
Kada verslas užsitarnaus pasitikėjimą?
Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 24 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis
Lietuvos gyventojai mano, kad verslas mūsų šalyje yra nesąžiningas. Pagal bendrovės RAIT atliktą tyrimą, taip mano net 84 procentai apklaustųjų. Kitose Baltijos šalyse verslu pasitikima labiau. Latvijoje neigiamai verslą vertina 72 procentai, o Estijoje – tik 53 procentai gyventojų.