Visuomenei pristatytas atnaujintas „Anapilis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-08-25
Peržiūrėta
1361
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vilos „Anapilio“ atnaujintas patalpas aprodė meras Š. Vaitkus, UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai A. Zokaitis ir Palangos kurorto muziejaus direktorius J. Liachovičius.
Vilos „Anapilio“ atnaujintas patalpas aprodė meras Š. Vaitkus, UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai A. Zokaitis ir Palangos kurorto muziejaus direktorius J. Liachovičius.

Vakar visuomenei pristatyta atnaujinta vila „Anapilis“. Šio įvykio palangiškiai ir miesto svečiai, kurių per ilgą laikmetį ne vieno šioje istorinėje vietoje pabuvota, labai laukė. Atliktus darbus pristatė ir atnaujintas patalpas aprodė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas Zokaitis ir Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius.

Su savo aura, bet moderniau
Pirmiausia, ką žmonės pamato įėję į „Anapilį“, tai salė, kurioje, pasak mero Š. Vaitkaus, vyks įvairūs renginiai, bus organizuojamos įvairios parodos, ekspozicijos, nepamirštos bus ir žymios asmenybės, palikusios „Anapilyje“ pėdsaką.
Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius pripažino, kad dar vienas atnaujintas svarbus architektūrinis objektas jam kelia malonų jaudulį.„Džiaugiuosi, kad atsivėrė dar viena kultūrinė erdvė. Juolab, kad „Anapilis“ sieja ne vieną žymų asmenį, čia buvo daugelio jų susibūrimo vieta“, – paminėjo Kultūros skyriaus vedėjas.
Kalbant apie nuveiktus darbus, kad „Anapilis“ taptų ne tik graži kultūrinė erdvė, bet ir funkcionali, atitinkanti visus visuomenės poreikius, jame daug kas pakeista. Meras papasakojo, kad viloje nebuvo nei šildymo sistemos, nei ventiliacijos, nebuvo lifto, kuris nuo šiol pagelbės neįgaliems asmenims. „Viskas yra sutvarkyta moderniai, patalpos pritaikytos renginiams ir muziejui“, – akcentavo Š. Vaitkus.

Eksponatų jau gausu
Palangos kurorto muziejaus direktorius J. Liachovičius, pripažinęs, kad nuolat domėjosi, kaip vyksta darbai, džiaugėsi kaip jie atlikti, kad buvo atsižvelgta į kiekvieną pasiūlymą ir patalpos puikiai pritaikytos muziejui. Pasak direktoriaus, „Anapilio“ atnaujinimas buvo labai svarbus žingsnis, siekiant ateityje sukurti vieną itin jaukią erdvę, supančią „Anapilio“ takus, vilas „Romeo“ ir „Džuljeta“ bei kitas aplinkines erdves. Tiesa, „Anapilio“ aplinka dar kol kas nesutvarkyta, tačiau meras patikino, kad tai netrukus bus padaryta.
Antrame „Anapilio“ aukšte įsikurs Palangos kurorto muziejus. „Esate pirmieji muziejaus lankytojai“, – pasveikino patalpas atvykusius apžiūrėti žiniasklaidos atstovus. Kol kas muziejuje ekspozicijų nėra, tačiau netrukus jos jau džiugins lankytojus, planuojama pakviesti į pirmąją parodą jau rugsėjį.
Meras atskleidė, jog miestelėnai mielai dalijosi surinktais istoriniais eksponatais, juos padovanojo muziejui. Jų jau esama nemažai.
Planuojama muziejui skirtas erdves padalinti tematiškai – viena patalpa bus skirta kurortui, kitoje atvykusieji galės susipažinti su istorija, grafais Tiškevičiais. O kadangi patalpos nėra labai didelės, bus ir interaktyvių parodų, aprėpiančių kur kas daugiau informacijos.

Sklandančios legendos
Kaip žinia, restauruodami „Anapilį“ restauratoriai aptiko legendomis apipintus vėjo vargonus. Po pastato restauracijos jie liko toje pačioje vietoje, kaip ir anksčiau. Vizualiai jų nematyti, tačiau į bokštelį užkopti galima bei pasigrožėti iš ten atsiveriančiu vaizdu. Muziejaus direktorius priminė vieną iš sklandančių legendų, neva itin religingavilos savininkė Sofija Tiškevičienė užsiiminėjo spiritizmu. Esą didikė virš palėpės buvo netgi įsirengusi paslaptingą veidrodžių kambarį, dėl kurio vėlės esą taip ir nebegalėdavo sugrįžti į savo pasaulį. „Jos iniciatyva buvo įrengti vėjo vargonai. Jie, priklausomai nuo vėjo stiprumo, skleisdavo vienokius ar kitokius garsus. Legendos byloja, kad šiame bokštelio viduryje stovėdavo staliukas su kėdėmis ir čia vykdavo spiritizmo seansai. Esą kai dvasia apsireikšdavo, pasigirsdavo dunkstelėjimas. Dar burdavosi su raidėmis, link kurios raidės pasislinkdavo rodyklytė, vadinasi, iš tos raidės vardo savininkas ir pasirodydavo“, – pasakojo direktorius. Jis užsiminė, kad gal ateityje bus atkurtas ir paslaptingasis veidrodžių kambarys, juk šiuolaikinių technologijų pagalba dabar viskas įmanoma.

Mėgavosi darbu
UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas A. Zokaitis pripažino, jog „Anapilio“ restauracija jam buvo itin malonus darbas – tarsi desertas. Palangoje šios įmonės restauratoriai yra prisilietę ne prie vieno itin reikšmingo Palangos architektūrinio objekto. A. Zokaitis pripažino, kad restauruojant pastatą buvo įžvelgta visų praėjusių laikmečių detalės, kiekvienas jų paliko savo pėdsaką. Džiaugtasi, kad pavyko išsaugoti visus raižinius, drožinius.
„Anapilį“ restauravusios UAB „Pamario restauratorius“ specialistai ne tik atnaujino pastato išorę (pakeitė stogo dangą, atkūrė balkonus, atstatė po karo nuo pastato dingusį medinį bokštelį, pagal poreikį pakeitė arba restauravo vilos langus bei duris), bet ir apšiltino pastatą iš vidaus, iš medinės į gelžbetoninę pakeitė rūsio perdangą.
Garsiosios kurorto vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projekto vertė siekia 874 tūkst. 457eurų, „Anapilis“ restauruotas pasitelkiant Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo šaltinio bei Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Projekto viešinimo posėdžio metu, vykusio nuotoliniu būdu, visuomenei buvo pristatytas šalia uostamiesčio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamas statyti naujas pastatas ir jo architektūriniai sprendiniai.


Balandžio 25 d., pirmadienį, 15 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga) vyks viešas regioninės filmotekos „Naglis“ rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų pristatymas, skirtas visuomenei supažindinti su pateiktais pasiūlymais.


Rugsėjo 6 dieną Palangos oro uostas užsidarys pusantro mėnesio truksiančiai rekonstrukcijai, kurios metu bus atnaujintas kilimo-tūpimo, taip pat riedėjimo takas ir peronas, modernizuoti inžineriniai tinklai, apšvietimo sistemos, įdiegti energiją taupantys ir aplinką tausojantys sprendimai.


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Visuomenei pristatytas atnaujintas „Anapilis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Vakar visuomenei pristatyta atnaujinta vila „Anapilis“. Šio įvykio palangiškiai ir miesto svečiai, kurių per ilgą laikmetį ne vieno šioje istorinėje vietoje pabuvota, labai laukė. Atliktus darbus pristatė ir atnaujintas patalpas aprodė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas...


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Skaitytojas klausia: ar tiesa, kad yra atnaujintas butų privatizavimo procesas? Teisininkas V.Korsakas atsako: Taip, visai neseniai, 2015 m. sausio 1 d.,


„Gintarėlyje“ pristatytas spektaklis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 08 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo pristatytas spektaklis „Kaip Gintarėlis sveikatos ieškojo“, kuriam buvo ruoštasi itin kruopščiai ir atsakingai. Rezultatas tai patvirtino – visi vaikai ir pedagogės subūrė puikią komandą, pradžiuginusią visus susirinkusiuosius. Gabios lopšelio-darželio logopedės Mildos Lileikienės sukurta eiliuota pasaka, paversta gražiu spektakliu – tai darželyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius