Vyriausybė pritarė Šventosios uosto teritorijos plėtrai

„Palangos tilto” informacija, 2014-01-09
Peržiūrėta
124
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybė pritarė Šventosios uosto teritorijos plėtrai

Ruošiantis atnaujinti Šventosios uostą, siūloma plėsti jo teritoriją – Susisiekimo ministerijos parengtą nutarimo projektą, kuriuo siūloma Nacionalinei žemės tarnybai uostui perleisti du žemės sklypus, Vyriausybė svarstė šią savaitę.
„Šio uosto atstatymas yra brangus. Preliminariai skaičiuojama, kad Šventosios uosto infrastruktūrai – molų ir krantinių statybai bei uosto gilinimui reikės apie 200 mln. litų. Šios investicijos yra finansiškai neatsiperkančios, tačiau projekto įgyvendinimas yra prasmingas socialiniu ir ekonominiu požiūriu, dėl ko uosto direkcija gali pretenduoti į ES paramą“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovė ryšiams su visuomene Geda Mikaločienė.
Skaičiuojama, kad Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama galėtų siekti apie 140 mln. litų.
Ministerijos siūlymu, Šventosios uostui būtų perleistas 0,666 hektaro ploto žemės sklypas, kuriame numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, ir 0,098 hektaro sklypas, skirtas uosto šiaurinio molo žemyninei daliai statyti. Bendras Šventosios uosto žemės sklypų plotas sudarytų 16,1 hektaro.
2013 metų spalį Klaipėdos uosto plėtojimo taryboje buvo pristatyta Šventosios uosto architektūrinė koncepcija. Anot G. Mikaločienės, šiuo metu toliau vykdomi projektavimo darbai, o techninį projektą planuojama baigti 2014 metais.
Klaipėdos jūrų uosto atstovai teigia, kad Šventosios jūrų uosto atstatymas yra brangus – jam reikės apie 200 mln. litų investicijų. Skaičiuojama, kad Europos Sąjungos (ES) parama galėtų siekti apie 140 mln. litų.

Jūsų komentaras:

-timt už vadžių ir vėl iš pradžių... 2014-01-13 07:45 (. / IP: 86.100.63.40)
Kiek milijonų jau investuota ir...prarasta!... vėl užnešta smėliu ir pan..."uosto direkcija gali pretenduoti į ES paramą"~parama galėtų siekti ~140 mlj.Lt =Ar dar nepredenduota? Ar dar neparuoštas verslo planas?..šitiek metų vis tušti pliurpalai:-"gali", "galėtų".. (zuikio sapnas!) -Žuvis genda nuo galvos!(SENIŪNO)!...

Taip pat skaitykite

Šventosios turizmo asociacija prie uosto nautofono pastatė informacinę lentą, kurioje pateikta informaciją apie šio įrenginio istoriją. Ši lenta – modernios informacinės sistemos dalis.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Šventosios uosto ateitį ima traukti migla

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 02 12 | Rubrika: Savaitės komentaras

Kaip saulės patekėjimo Šventosios uostelio atgimimo laukiantiems šventojiškiams šią savaitę buvo brūkštelėta, kaip šlapiu skuduru per veidą. Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje Šventosios uosto statybos projektui, automėgėjų terminais kalbant, buvo užtrauktas rankinis stabdis.


Planuota jau šiemet pradėti Šventosios uosto atstatymo darbus ir baigti 2020-aisiais. Tačiau paaiškėjo, jog Europos Sąjunga (ES) nenusiteikusi jam skirti finansinės paramos, kaip ir prieš keliolika metų vėl svarstoma, iš kur gauti pinigų tokiam ambicingam projektui.


Ruošiantis atnaujinti Šventosios uostą, siūloma plėsti jo teritoriją – Susisiekimo ministerijos parengtą nutarimo projektą, kuriuo siūloma Nacionalinei žemės tarnybai uostui perleisti du žemės sklypus, Vyriausybė svarstė šią savaitę.


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Stabdyti Šventosios uosto statybą gali tik miesto kenkėjai  14

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 02 07 | Rubrika: Savaitės komentaras

Vienam Palangos valdininkui iškelta baudžiamoji byla taip susuko galvas miesto politikams, kad tarybos posėdyje vienam užteko proto leptelėti nesąmonę, o kiti, iki galo nesusivokdami už ką balsuoja, tai nesąmonei pritarė.


Praėjusį savaitgalį vyko Šventosios uosto regata – ORC (Offshore Racing Congress) čempionatas. Nors buvo prognozuotas vidutinio stiprumo vėjas, varžybų metu jis vos dvelkė. Todėl vietoj penkių etapų įvyko tik trys.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius