Pėsčiomis nuo sostinės iki Palangos nukeliavęs vaikinas: „Norint įveikti didelius iššūkius, pradėti reikia nuo mažų dalykų“ (FOTO GALERIJA)

***, 2021-05-03
Peržiūrėta
1610
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Simonas
Simonas

Visai neseniai Mantvydas Kriaučiūnas grįžo namo iš savo antros išbandymų kelionės. Pernai numynęs į Prancūziją 2080 km savo dviračiu, šįmet dvidešimtmetis jaunuolis pėsčias iškeliavo iš Vilniaus į Palangą su 25 kg kuprine ant pečių. Kasdien nueidamas 25-40 km, vaikinas keliavo 15 dienų ir surinko 382 km.

„Gyvenant karantino sąlygomis, man labai trūko judesio, gamtos ir naujų potyrių. Vos tik buvo panaikinti judėjimo apribojimai tarp savivaldybių, iškart išsiruošiau į kelionę pėsčiomis iš Vilniaus į Palangą,“ - sakė Mantvydas, - „nutariau eiti pėsčiomis, nes su dviračiu numinti iki pajūrio būtų per menkas iššūkis. O pėsčiomis sunkiau – ir kuprinę reikėjo nešti, ir tai užtruko žymiai ilgiau - net 15 dienų.“
Paklausus, kokių žmonių teko sutikti per tą laikotarpį, vaikinas nedvejodamas atsakė, kad blogų žmonių nesutiko. „Kai užeidavau į atokesnes sodybas paprašyti geriamo vandens, daugelis nustebdavo, kad aš vienas išsiruošiau į tokį ilgą kelią pėsčiomis. Džiaugiuosi, kad visada sulaukdavau palaikymo – viena nepažįstama moteris, sužinojusi mano tikslą, net užsimojo sumokėti už mano maisto produktų krepšelį kaimo parduotuvėje,“- atviravo jaunuolis – „ypač svarbus man buvo mano mamos, ir, žinoma, mano visų draugų ir artimųjų nuolatinis palaikymas.“
Keliaudamas iš sostinės į pajūrį, Mantvydas rinkosi miško takelių maršrutus su šalia esančiais vandens telkiniais, kad rastų tinkamą vietą įsikurti nakvynei, pasigaminti maistą ant laužo, išsimaudyti ir, žinoma, pasigrožėti atbundančia gamta. Teko patirti ir keletą nemalonių akimirkų, kai besiruošdamas vietą nakvynei, kiek tolėliau nuo stovyklavietės paliko besikraunančias saulės baterijas, kurias nugvelbė pro šalį ėję ilgapirščiai. Tai keliautojui sukėlė nepatogumų ir, žinoma, kuriam laikui sugadino nuotaiką. Bet ir dėl šio įvykio jaunuolis nėra linkęs kažką kaltinti: „Priėmiau tai kaip pamoką, kad kitą kartą reikėtų būti atsargesniam.“
Mantvydas neslepia, kad kelionėje buvo ir sunkumų: „Pirmomis dienomis jaučiau didžiulį kojų raumenų skausmą, nauji batai gerokai pritrynė kojas, o ir oro sąlygos nelepino – teko susitaikyti su vėju, lietumi ir sniegu. Visos kelionės metu šiltesnių, saulėtų dienų buvo vos viena kita.
Ar nekilo noras po kelių dienų apsisukti ir grįžti atgal? „Tikrai kilo, bet turiu išsiugdęs savybę, jeigu jau ką nors pradedu, tai turiu padaryti iki galo, kad ir kas be nutiktų. Kartais nėra paprasta būti su savimi, akistatoje su savo mintimis, savo baimėmis, bet eilinį kartą save pasitikrinau, kad galiu įveikti visus sunkumus,“- tikino vaikinas.
Mantvydas savo žygių nesureikšmina: „Manau, kad kiekvienas galėtų tai padaryti, tik gal reikėtų kiek daugiau ryžto ir tikėjimo tuo, ką darai. Nuo pat vaikystės mane lydėjo tokie žygiai, pradedant Lietuvos šaulių sąjungos, baigiant Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamais žygiais ir stovyklomis, kuriose man teko ne tik dalyvauti, bet ir savanoriauti.“
Tuo metu, kai kalbinau Mantvydą, po kelionės buvo praėjusios vos kelios dienos, bet jo galvoje jau sukosi kiti savęs išbandymo iššūkiai – artimiausios vasaros metu nubėgti maratoną. Paklausus, ką patartų tiems, kurie norėtų sekti jo pavyzdžiu, nuo ko reikėtų pradėti, jaunuolis atsakė, kad jokiu būdu į tokius išbandymus nevertėtų nerti stačia galva: „Reikia pradėti nuo mažų dalykų, tarkim, išmokti kiekvieną rytą tvarkingai pasikloti savo lovą. O geriausias būdas įgauti gyvybiškai svarbių įgūdžių – Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos stovyklos jaunimui ir laukiniai žygiai.“
„Dalyvavimas tokiuose žygiuose ar stovyklose jaunuoliams duoda pažintį ne tik su gamta ir stovyklavimo miške pradmenimis, bet ir ugdo savarankiškus keliautojus, kurie gamtą priima kaip savo namus ir drąsiai juose gyvena. Mantvydo kelionė – puikus pavyzdys. Tai gali padaryti beveik kiekvienas, bet tik maža dalis tą supranta, o dar mažesnė dalis tai padaro. Džiaugiuosi, kad stovyklose užaugę jaunuoliai vėliau jose savanoriauja ar dirba ir patys tampa vadovais, kurie ugdo kitus svarankiškus keliautojus, vieni kitus įkvėpdami, mokydami ir palaikydami,“- sakė LSS prezidentas Simonas Dailidė.
Nuo 14 metų Mantvydas nepraleido nei vienos Simono Dailidės ir Lukrecijos Augustaitytės organizuojamos LAUKINIO JAUNIMO stovyklos. Šiemet, rugpjūčio 9-15 d., laukinio jaunimo stovykla bus dvigubai didesnė ir vietų į ją jau beveik neliko! Keliauk ir tu su tais, kuriems laukinė gamta - jaukūs namai.
Registracija https://www.sveikuoliai.lt/.../laukine-stovykla-laukinis.../
O liepos 19-25 d. LAUKINĖ STOVYKLA lauks SUAUGUSIŲJŲ!
Registracija https://www.sveikuoliai.lt/.../laukine-stovykla-be.../

Jūratė Marčiulaitienė, www.sveikuoliai.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Visai neseniai Mantvydas Kriaučiūnas grįžo namo iš savo antros išbandymų kelionės. Pernai numynęs į Prancūziją 2080 km savo dviračiu, šįmet dvidešimtmetis jaunuolis pėsčias iškeliavo iš Vilniaus į Palangą su 25 kg kuprine ant pečių. Kasdien nueidamas 25-40 km, vaikinas keliavo 15 dienų ir surinko 382 km.


Ar tikrai šiandien mums visiems, mažiems ir dideliems, moderniems ir seno „sukirpimo“ atstovams, jau nereikia laikraščių (spausdintų ir kvepiančių spaustuvės dažais!), knygos – spausdinto žodžio? Ex-palangiškis, žinomas vaikų knygų autorius Tomas Dirgėla šypteli, paprašytas atsakyti į klausimą, ar šiais laikais kas nors skaito...


Palanga vis plečiasi, – taip būtų galima pasakyti, pasikalbėjus su kurortą apsupusių atokesnių seniūnaitijų seniūnaičiais. Tačiau tam, kad naujakuriai, o ir įsitvirtinę senieji gyventojai jaustųsi patogiai, būtina tinkama infrastruktūra. Pasidžiaugta, jog regimi teigiami pokyčiai, tačiau vis dar šio bei to trūksta. Tad kaip gyvena atokiau įsikūrę palangiškiai žiemos metu...


Palangos kultūros ir jaunimo centrui aštuonis mėnesius vadovavęs Artūras Butkus vasario 1-ąją baigė savo darbą Palangoje ir su šeima patraukė į Vilnių. Jau buvęs Kultūros ir jaunimo centro direktorius patikino, jog išvyksta dėl šeimos gerovės, tačiau jis neslėpė, kad kultūrininkų gyvenime Palangoje nebuvo viskas gerai. Jis atsakė į „Palangos tilto“...


Palangiškis 19-metis Rokas Koveckis gali pasigirti nepaprasta drąsa. Jis – jaunas, veržlus, siekiantis savo tikslų, nepaisant jokių kliūčių. Jam ne kliūtis – ir klausos negalia. Paskatintas noro surasti brolį, kuris gyvena Italijoje, jis leidosi į kelionę po Europą, ir tikrai nesirinko lengviausio keliavimo būdo – stabdydamas automobilius pakelėse jis nukeliavo 5000...


Nesuklysime sakydami, kad apie sausų akių ligą teko girdėti kiekvienam. Taip pat daugelis žino, kad ligai įveikti rekomenduojami specialūs akių lašai. Tačiau ar visi akių lašai vienodi? Kaip kito sausų akių ligai gydyti skirtų lašų sudėtis? Ką šiandien mūsų akims siūlo pažangiosios technologijos?


„Žvelgiant į praeinančius Kultūros sostinės metus mane labiausiai džiugina tai, kad per daugelį vykusių renginių pavyko įgyvendinti pagrindę misiją: sukurti šventes, kurioms pasibaigus žmonės išeidavo patys dvasiškai švytėdami. Ši šviesa lydėjo Palangą visus šiuos metus, ir tikiu, kad lydės visais kitais ateinančiais metais“...


Kultūros sostinės titulą perėmusi Palanga žada nustebinti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 10 | Rubrika: Miestas

Pasitikdama 2013-uosius Palanga iš Anykščių perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą. Anykščiuose vykusio teatralizuoto renginio metu didžiausio šalies kurorto mero pavaduotojui Sauliui Simei kartu su Lietuvos kultūros sostinės titulu perduota ir didžiulė skrynia su vietos bendruomenės linkėjimais palangiškiams.


Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje. „Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius