Palangos Caritas jau išdavė 303 ukrainiečiams higienos davinius, 45 Lidl korteles ir 28 SIM korteles

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-04-05
Peržiūrėta
1223
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vilma Vorienė, Palangos Caritas koordinatorė
Vilma Vorienė, Palangos Caritas koordinatorė

Palangoje laikinus namus kol kas radus šiek tiek daugiau nei pusei tūkstančio ukrainiečių pabėgėlių, Palangos Caritas vos spėja suktis, o aukų pinigais – ne tiek jau ir daug. „Palangos tiltas“ kovo pabaigoje kalbėjosi su Vilma Voriene, Palangos Caritas koordinatore.

Kaip Palangos Caritas padeda pabėgėliams iš Ukrainos?

–Palangos Caritas yra pagrindinė Nevyriausybinė organizacija (NVO) Palangos mieste, teikianti humanitarinę pagalbą. Bendraujame su Palangos miesto savivaldybe, bendradarbiaujame su įstaigomis, kurios dirba socialinėje srityje, dalijamės reikiama informacija. 

Vytauto g. 88 esančiuose Palangos parapijos namuose Ukrainos karo pabėgėliams tris kartus per savaitę dalijame higienos paketus su būtiniausiomis asmens higienos prekėmis. Taip pat dalijome SIM korteles, Lidl korteles, kurių, deja, jau nebeturime.

 Higienos prekės dalijamos tris kartus per savaitę, girdint įvairias žmonių istorijas, jaučiant jų nuotaikas ir emocijas. Higienos paketai yra vienkartiniai. Yra dalis žmonių, kurie ateina kiekvieną savaitę. Tačiau mes vykdome registraciją ir turime duomenis kam jau duota. Šiuo metu (kalbėjomės kovo 25 d. – PT) išdalinta yra 303 asmenims higienos daviniai, 45 Lidl kortelės ir 28 SIM kortelės.

Ukrainos karo pabėgėliai kreipėsi ir dėl kitų būtinų daiktų. Todėl bendradarbiaudami su viena įstaiga, įkūrėme rūbų, daiktų sandėlį esantį Plytų g. 42, kuriame, reaguodami į ukrainiečių pabėgėlių antplūdį, pradėjome kiekvieną darbo dieną dalinti jiems rūbus, avalynę, patalynę, vaikams žaislus, kitus buities daiktus.

„Ačiū“ kasdien reikia tarti savanorėms, kurios priima, rūšiuoja, dalina visa tai, bendraudamos su Ukrainos karo pabėgėliais, juos išgirsdamos, suprasdamos, užjausdamos ir paguodžiančios. Nuoširdų „ačiū“ tariu ir aš visiems savanoriams, kurie savanoriauja, aukoja savo laiką. 

Su kokiais iššūkiais Palangos Caritas susiduria?

– Iššūkiai mūsų veikloje lydi kasdien. Pagrindinis yra toks: nėra pastovaus finansavimo. Palangos Caritas pajamos – aukos, kurios surenkamos bažnyčioje, per tam tikras akcijas. Todėl laukiu kada skelbiami kokie nors rėmimo, finansavimo konkursai, rašau jiems paraiškas pati. Norisi įtraukti kuo daugiau jaunimo, bendruomenės į Caritas veiklas, į užimtumą.

Kokia pagalba jums reikalinga?

– Šiuo metu esame pasiskelbę, kad renkame paramą higienos prekėmis, kurios bus išdalintos atvykusiems į Palangos miestą Ukrainos karo pabėgėliams. Vėlgi norisi padėkoti žmonėms, kurie jau aukojo, pirko ir atvežė higienos ir kanceliarinių prekių.   

Kaip palangiškiai gali dar padėti ukrainiečiams? 

–Norintys prisidėti gali bet kada prisijungti prie mūsų, savanoriauti. Tik visada reikia įsivertinti, ar tikrai turi tam laiko. Nes savanorystė įpareigoja nusimatyti ir įsipareigoti dalį laiko skirti gerų darbų darymui. Tai – atsakomybė, nėra taip, kad noriu, tai ateinu, o jei nenoriu, tai neinu. Ir, žinoma, savanorystė –  neapmokama. Yra dalis žmonių, manančių, kad už ją gaus atlygį. Atlygis už savanorystę –  gera emocija darant gerus darbus.

Padėti galite nupirkdami higienos prekių, arba kanceliarinių (spalvinimo knygutės, spalvoti pieštukai, piešimo sąsiuvinis) ir atnešdami jas į mūsų parapijos namus Vytauto g. 88 darbo dienomis nuo 16 val. iki 18 val. arba į Plytų g. 42 darbo dienomis nuo 12 val. iki 17 val.; ar aukodami Palangos Caritui, pervesdami pinigų į sąskaitą banke: LT38 7300 0101 6699 2729.

Taip pat užpildydami Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaracijos formą FR0512 ir skirdami Palangos Caritui (įmonės kodas 19114949) savo sumokėto GPM 0,6 arba 1,2 proc. iki gegužės 2-osios.

Kaip dėl pabėgėlių Palangos Caritas bendradarbiauja su Savivaldybe, jos socialinės pagalbos institucijomis? 

–Palangos miesto savivaldybėje atsakingi darbuotojai Ukrainos karo pabėgėliams perduoda Palangos Caritas telefono numerį dėl humanitarinės pagalbos. Tokiu būdu Ukrainiečiai susiranda mus ir paprašo reikiamos pagalbos. Žinoma, ir mes skelbiamės socialiniuose tinkluose, vietos gyventojai mus jau žino ir skambina, klausia. 

Su Palangos miesto socialinių paslaugų centru esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį ir palaikome ryšį. Padedame jų globojamoms šeimoms, asmenims. Šiuo laikotarpiu teko susipažinti ir pradėjome bendradarbiauti su Maltos ordino savanore Aušra Liustroviene, kuri su savo savanorių komanda prisideda teikiant paramą Ukrainos karo pabėgėliams.

–Ką dar pabrėžtumėte? 

–Labai norisi pabrėžti, kad Palangos Caritas šiuo metu padeda ne tik Ukrainos karo pabėgėliams, bet ir vietos gyventojams. Žinoma, atsižvelgiant į jų situaciją. Yra šeimų, asmenų, kam tikrai reikia pagalbos čia ir dabar. Perkame maistą, vaistus, aplankome, telefonu kalbame. Tai drąsiai gali visi skambinti ir kreiptis pagalbos. Kam reikalingi rūbai, avalynė, kiti daiktai, taip pat gali paskambinti, susitarsime dėl atvykimo laiko.

Noriu informuoti, kad atvykę iš Ukrainos žmonės gali kreiptis dėl higienos prekių adresu Vytauto g. 88, Palanga pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 val. iki 18 val.; dėl rūbų, avalynės, kitų daiktų adresu Plytų g. 42, Palangoje, kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. iki 17 val.

Skambinti pasiteirauti galima darbo dienomis, nuo 8 val. iki 18 val., telefonu 8 683 47223

Norintys tapti savanoriu, paaukoti higienos ar kanceliarinių prekių, esant situacijai, kuomet reikalinga pagalba, gali skambinti darbo dienomis, nuo 8 val. iki 18 val., telefonu 8 683 47223.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šiol parduotuvių „Maxima“ lankytojai apsipirkti galės dar patogiau ir greičiau, o sutaupyti – daugiau.


Vila „Auska“, sanatorijos, teniso viešbutis, savivaldybės patalpos – taip bandoma spręsti į Palangos kurortą atvykusių karo Ukrainoje pabėgėlių problemą. 


Palangoje laikinus namus kol kas radus šiek tiek daugiau nei pusei tūkstančio ukrainiečių pabėgėlių, Palangos Caritas vos spėja suktis, o aukų pinigais – ne tiek jau ir daug. „Palangos tiltas“ kovo pabaigoje kalbėjosi su Vilma Voriene, Palangos Caritas koordinatore.


Apie 1000 – tiek naudotų įrenginių jau perduota į šalį atvykusiems ukrainiečiams. Vasario pabaigoje startavusiai mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ iniciatyvai lietuviai neliko abejingi – aukoja net ir naujus telefonus. Salonuose surinktus prietaisus įmonės darbuotojai kruopščiai atrenka, patikrina ir perduoda Ukrainos žmonėms padedančioms organizacijoms. 


Plačiai visos šalies žiniasklaidoje nuskambėjus, kad vagišiai Palangoje vidurį baltos dienos iš ne itin atidžios ukrainietės pabėgėlės nukniaukė asmens dokumentus, grynuosius pinigus, banko korteles ir du auksiniai žiedus – žala buvo įvertinta 2357 eurais, Palangos policija skubėjo paskelbti įtariamųjų nuotrauką (ją skelbia „Palangos tiltas“), tačiau visuomenės pagalbos neprireikė....


Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.


Birželio 11 d. penktadienį 15-18 val. Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais ir higienos priemonėmis“ Nr. EPSF-2020-V-07-03 lėšomis Palangoje bus dalinama nemokama parama maisto produktais ir higienos priemonėmis. Papildoma informacija teikiama telefonu: 8 (46) 34 13 38 (nuo 10 iki 13 val.)


Palangos miesto maudyklų vandens kokybė atitinka higienos normas, tad naudytis kurorto paplūdimiuose yra saugu.


Kilnios iniciatyvos koronaviruso nelaimės metu byra kaip iš gausybės rago. Triūsia ne tik miesto Savivaldybės savanoriai (plačiau apie juos skaitykite antrame mūsų laikraščio puslapyje – L. J. ) – pagalbos ranką tiesia ir kitos miesto labdaros organizacijos, „Lions“ ir Caritas.


Palangoje – neeilinis ruduo. Restauruojamoje Palangos viloje „Anapilis“ aptiktas unikalus ir Lietuvoje analogų neturintis istorinis paveldas – vėjo vargonai. Restauratoriaus, bendrovės UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, toks neeilinis radinys – laimingas atsitiktinumas. „Mūsų planuose bei tyrimuose nebuvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius