Palangos koncertų salė koncesininkas: „Patiriame tam tikrus nuostolius“

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-11-15
Peržiūrėta
2089
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos koncertų salė – kurorto pasididžiavimas, tačiau jos užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“ „Galime pasidžiaugti, kad visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome, tačiau mūsų bene pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus. Ne paslaptis, kad profesionaliosios muzikos renginiai dažnai mums būna finansiškai nuostolingi,“ Aida Aleksandrovienė, UAB „Palangos koncertų salė“ direktorė, koncesininko atstovė.
–Esate Palangos koncertų salės (PKS) koncesijos įmonės direktorė, tuo pačiu atstovaujate ir PKS investuotoją, UAB „Pajūrio infrastruktūra", kuri vykdo ir kitų salių, taip pat ir „Švyturio arenos" Klaipėdoje, koncesiiją. Kuo Palangos koncertų salė jums yra ypatinga?
–Taip, aš atstovauju įmonių grupę UAB „Infrastruktūra LT“, kuri koncesijos būdu valdo „Palangos koncertų salę“, „Švyturio areną“ Klaipėdoje, „Klaipėdos baseiną“, „Girstučio sporto kompleksą“ Kaune. Palangos projektas reikalauja visos mūsų komandos pastangų. Manome, kad tai iššūkis ne tik mums, bet ir visai Palangos bendruomenei. Nes pagrindinis tikslas – šią modernią koncertų salę paversti respublikine koncertų sale, kuri siūlo platų renginių repertuarą ištisus metus. Dabar ypač svarbu kartu su renginių organizatoriais ir Palangos miesto savivaldybės atstovais pakeisti šios salės įvaizdį ir pritraukti tiek renginių organizatorius tiek lankytojus iš visos Lietuvos ne tik vasaros metu.
–Ar vykdote koncesijos sutarty numatytus įsipareigojimus Palangos savivaldybei?
Taip, dalyvaudami konkurse kėlėme sau didelius iššūkius ir tikėjome projektu. Girdėjome Palangos miesto savivaldybės tikslus ir į juos orientavomės. Aktyviai dirbame ties renginių pritraukimu ne turistinio sezono metu. Šis darbas reiklus laikui, bet mes galime pasidžiaugti – visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome.
– Kurie koncesijos sutarties su Palangos miesto savivaldybe įsipareigojimai jums dabar atrodo itin nelengvai įvykdomi?
–Pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus. Formuodami renginių tinklelį turime atsižvelgti į tai, kad visi projektai būtų ekonomiškai naudingi, paprastai šnekant, kad žmonės į juos pirktų bilietus. Bet ne paslaptis, kad profesionaliosios muzikos renginiai dažnai būna finansiškai nuostolingi, todėl įprasta praktika, kad jie yra dotuojami arba remiami. Jei organizatoriai nesulaukia palaikymo ar finansavimo, vengia juos organizuoti Palangos koncertų salėje. Mes formuodami turtingesnį renginių tinklelį esame kartais privesti prisiimti rizikas ir patirti tam tikrus nuostolius.
–Ar PKS dirba pelningai?
–Dalyvaudami konkurse ir planuodami savo veiklą vertinome visas aplinkybes ir riziką. Tikime, kad pavyks pasiekti pagrindinio tikslo ir Palangos koncertų salė taps respublikine koncertų sale. Tada bus galima kalbėti apie sėkmingą pelningą veiklą.
– Sakoma, kad PKS nuomos mokestis sudaro iki 10 procentų visų bet kurio koncerto organizatoriaus išlaidų. Kas sudaro išlaidų liūto dalį?
–Renginių išlaidų liūto dalį sudaro honoraras atlikėjams, renginio reklama ir mokesčiai, taip pat svarią dalį sudaro renginio techninis aptarnavimas, logistika. Mes bendradarbiaujame su organizatoriais teikdami konsultacijas ir rekomendacijas dėl lankytojų poreikių, stiliaus, renginio laiko ir pan. Organizatoriai dirba vadovaudamiesi skirtingais metodais, praktikomis ir apimtimis. Tikėtina, kad atskiru atveju būtų skirtinga situacija.
–Kaip siūlote gerinti PKS užpildymą?
–Tik bendradarbiavimas su Palangos miesto savivaldybe ir renginių organizatoriais užtikrins sėkmę. Palangos miesto savivaldybė tiki, kad renginiai pritrauks turistus į Palangą, o renginių organizatoriai tikisi, kad miesto veiksmai ir politika užtikrins pakankamą renginių lankomumą. Jei neieškosime atsakymo į klausimą „višta ar kiaušinis“, o kiekvienas dėsime pastangas, Palangos koncertų salė taps populiariausia koncertų sale Lietuvoje.
–Palangos koncertų salė – vis dar sezoninė, į vasaros renginių žiūrovą orientuota salė. Kaip tai keičiate? Kokius ‚bombinius" renginius esate numatę žiemą?
–Kurorto sezoniškumo problemą spręndžiame siūlydami pramoginį turinį ir šaltuoju metų laiku. Kone kiekvieną mėnesio savaitgalį Palangos koncertų salėje vyksta koncertai, spektakliai, privatūs renginiai. Dar šiemet (kalbėjomės spalio viduryje – L. J.) į Palangos koncertų salę pirmą kartą atvyks geriausiu pasaulyje pripažįstamas „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“, milijonus visame pasaulyje pakerėjusi Michael Flatley airiškų šokių trupė „Lord of the dance“, trys fortepijono virtuozai „Bel Suono“, vienas garsiausių gospelo chorų pasaulyje „Harlem Gospel Choir“, muzikos padūkėliai „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, didžiausias miuziklas Lietuvoje „Lituanica“ ir daugelis kitų pasirodymų.
–Kaip aiškinate palyginus nedidelę paklausą lietuviams atlikėjams?
–Turinio prasme Palangos koncertų salėje vyrauja tiek Lietuvos, tiek užsienio atlikėjų pasirodymai. Negalima išskirti, jog užsienietiški projektai populiaresnis už vietinius. Palangos koncertų salės repertuare vyrauja ne tik renginių geografinė, bet ir žanrų įvairovė.
–Kiek darbuotojų dirba UAB „Palangos koncertų salė"?
Dirba profesionali aštuonių kolegų komanda. Mums padeda visos grupės atskirų sričių specialistai. Renginių aptarnavimui prisijungia partnerių pajėgos. Renginių metu dirba iki 30 įvairių sričių aptarnaujantis personalas. Toks formatas sėkmingas, leidžia greitai reaguoti į besikeičiančius renginių lankytojų ir organizatorių poreikius.
–Ką dar pabrėžtumėte?
–Palanga – gražus, spalvingas miestas. Su savo specifika ir braižu. Tikime, kad sėkminga Palangos koncertų salės veikla tik sustiprins sėkmingo kurorto įvaizdį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien Palangos koncertų salė nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis.


Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Palangos koncertų salė nušvito purpurine spalva. Taip apšviestas pastatas bus iki lapkričio 21 dienos.


Palangos koncertų salė ketvirtadienio vakarą nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis – taip Palangos miesto savivaldybė atsiliepė į Baltarusijos opozicijos kvietimą jungtis prie vasario 7 d. rengiamos Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos.  


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Palangos koncertų salės (PKS) koncesininkas (nuomotojas), UAB „Pajūrio infrastruktūra“ aštriai reagavo į buvusio PKS nuomos konkurso dalyvio UAB „Universali arena“ kandžią pastabą mūsų laikraštyje, kad kai kurie renginiai Palangos koncertų salėje yra, girdi, „anekdotiški“, tai yra mažaverčiai.


Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 18 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį, lapkričio 17 d., Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva. Kodėl? Nuo 2009 metų kasmet lapkričio 17-ąją yra minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija March of dimes purpurine organizacijos spalva apšvietė New York dangoraižį Empire State Building, o nuo...


Palangos koncertų salė – kurorto pasididžiavimas, tačiau jos užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“ „Galime pasidžiaugti, kad visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome, tačiau mūsų bene pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus....


Palangos koncertų salė jau turi koncesininką – tai patvirtinanti trišalė sutartis tarp koncesininko – UAB „Palangos koncertų salė“, investuotojo – UAB „Pajūrio infrastruktūra“, priklausančios Infrastruktūra LT įmonių grupei, kartu su „Bravo Events“ ir Palangos miesto savivaldybės pasirašyta sausio 30 d.


Penktadienį, gruodžio 16 d.,Vyriausybės rūmuose įvykusiame „Lietuvos metų gaminio 2016“ apdovanojimų renginyje aukso medaliu įvertinta Palangos koncertų salė. Apdovanojimą UAB „Conresta“ direktoriui Lukui Laukaičiui įteikė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius