Palangos „Pušynas“ direktorius Tomas Žulkus: „Iki liepos 1 dienos numatytas mūsų prijungimas prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės“

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-02-13
Peržiūrėta
1597
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tomas Julius Žulkus
Tomas Julius Žulkus

Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime Klaipėdos respublikinės ligoninės filialu,“ – „Palangos tiltui“ sakė Tomas Julius Žulkus, „Pušynas“ direktorius.

Anot jo, „Pušynas“ šiais metaus vykdo visas savo funkcijas kaip ir ankstesniais metais.

„VRM patvirtino 2023 metams  pareigūnų reabilitacijos biudžetą kaip ir 2022 metams,“ – sakė T. J. Žulkus.

Jau daugiau nei 50 metų poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ teikiamos reabilitacijos paslaugos – net 45 skirtingos procedūros. 

„Kasmet jomis pasinaudoja apie 2300 pacientų, kuriais rūpinasi daugiau nei 100 įstaigos darbuotojų,“ – sakė T. J. Žulkus. 

Jis teigia, kad šiandieninė intensyviai besikeičianti aplinka nestovėti vietoje, nuolat keistis bei investuoti į naujų ir inovatyvių reabilitacijos paslaugų plėtrą reikalauja ir iš poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vadovų. 

 „Praėjusiais, 2022-aisiais, metais „Pušyno“ teritorijoje atidarėme pirmąjį Palangoje sensorinį sodą, tad šiandien mūsų pacientams paslaugos yra teikiamos ne tik uždarose patalpose, bet ir lauke, gamtinėje aplinkoje“, – kalbėjo J. T. Žulkus. 

Pasak „Pušyno“ direktoriaus, terapinės veiklos sensoriniame sode padeda gerinti pacientų psichinę ir fizinę sveikatą – lengvina emocinę būseną, mažina streso poveikį, stiprina gebėjimą būti „čia ir dabar“, didina dėmesingumą ir mažina depresijos bei socialiai aktyvias apraiškas, palaiko kognityvines funkcijas, padeda pacientams greičiau gyti. 

„Svarbu ir tai, kad Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ sensorinis sodas yra atviras visiems lankytojams – palangiškiai bei kurorto svečiai gali neatlygintinai lankytis šiame sode ir būti jame „čia ir dabar“, – pabrėžė J. T. Žulkus. 

Pastaraisiais metais poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ investavo ir į inovatyvią reabilitacinę įrangą, darbuotojų žinių gilinimą. Pacientų patogumui buvo įrengtas relaksacijai skirtas hidroterapijos kabinetas, įsigytas pažangus kineziterapijos kompleksas, skirtas neuroraumeninės aktyvacijos terapijai. Jis sėkmingai taikomas pacientams po atliktų įvairaus sudėtingumo judėjimo atramos aparato operacijų. 

Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriaus pavaduotojas Arūnas Merkelis džiaugiasi, kad 2022 metais centras tapo elektrą gaminančiu vartotoju. „Ant „Pušyno“ stogo įrengtos dvi saulės elektrinės su 166 saulės elektrinės moduliais. Per metus jos turėtų pagaminti iki 55033 kilovatvalandžių elektros. Vertinant šios dienos energetikos aktualijas, šios investicijos buvo atliktos labai laiku“, – kalbėjo A. Merkelis. 

Įstaigos vadovai didžiuojasi, kad „Pušynas“ yra vienintelis reabilitacijos centras Lietuvoje, teikiantis reabilitacijos paslaugas silpnaregiams ir akliems ligoniams. Čia nuolat kreipiamas dėmesys į ypač pažeidžiamas Lietuvos socialines grupes, todėl, dalyvaujant įvairiuose projektuose, investuojama į reabilitacijos paslaugų prieinamumo didinimą šių grupių pacientams.

Nors teigiamų pokyčių „Pušyne“ yra nemažai, sustoti ties jais neketinama – jau planuojama poilsio ir reabilitacijos centro pastato rekonstrukcija bei jo plėtra. Šiuo metu yra rengiami priešprojektiniai pasiūlymai, siekiant poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ paversti moderniu ir šios dienos reabilitacijos pacientų lūkesčius dar labiau atitinkančiu centru.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga yra vienas iš švariausių ir labiausiai tvarkomų miestų Lietuvoje – tuo visi kartu galime pasidžiaugti ir padėkoti vieni kitiems bei mūsų komunalinio ūkio darbštiems žmonėms. 


Gruodžio mėnesį švietimo būklę analizuojantis žurnalas „Reitingai“ išleido naują numerį. Tai labai solidus ir atsakingai veikiantis leidinys, principingai palaikantis mokyklos pažangos kūrimą, palaikymą ir kritikuojantis švietime tebesitęsiančias ir pernelyg gausias vis dar dažnas sustabarėjimo, imitacijos  apraiškas. Gruodžio „Reitingų“ numeryje yra puikiausių pažangios ar kuriančios...


Palangos taryba apsisprendė – dvigubina vadinamąjį pagalvės mokestį. Nuo liepos 10 poilsiautojams teks mokėti ne 1, o 2 eurus.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka gegužės 4 d. 17 val. kviečia į dokumentinio pasakojimo „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).


Pernai  atrėmęs Vidaus reikalų ministerijos bandymą poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ privatizuoti, šiemet „Pušynas“ taipogi gyvena laukimo nuotaikomis, tiesa, gerokai geresnėmis – iki liepos 1 dienos centras turi būti reorganizuotas jį prijungiant prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės. „Kol kas laukiame pagrindinio dokumento, tai yra Vyriausybės nutarimo. Po prijungimo tapsime...


Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.


2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Tomas Julius Žulkus – ne tik žinomas miesto politikas, verslininkas, bet ir Rotary klubo, kurio pagrindinė veikla nukreipta į humanitarinių projektų rėmimą, narys. Nuo šių metų antrojo pusmečio iki 2015-ųjų liepos 1-osios T. J. Žulkus yra Palangos Rotary klubo prezidentas. Ką veikia Palangos rotariečiai? Koks tai klubas? „Palangos tiltas“ pakalbino Tomą J. Žulkų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius