2015-ieji Palangoje skaičiais: į kapus palydėjome daugiau nei priėmėme naujagimių

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-01-04
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2015-ieji Palangoje skaičiais: į kapus palydėjome daugiau nei priėmėme naujagimių

2015 metai – jau istorija, o kokie praėjusieji metai buvo Palangai skaičiais? Kiek sulaukėme naujų palangiškių, kiek įdarbinome bedarbių, kiek sulaukėme turistų ar kur paskirstėme per metus surinktas lėšas? „Palangos tiltas“ pažvelgė į 2015-uosius Palangai per statistikos skaičių virtinę.

Metrikacijos statistika: daugiausia palangiškių – Jungtinėje Karalystėje
2015 metais Palangoje mirė, deja, daugiau nei gimė. Ir mirusiųjų skaičius buvo didesnis nei 2014 metais. Anot Palangos savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus, 2014 metais fiksuota 219 mirties įrašų, o 2015 metais gruodžio 29 d. pateiktais duomenimis, per praėjusius metus fiksuotas jau 231 mirties įrašas. Bet galime pasidžiaugti, kad per 2015 metus palangiškiai labiau prisidėjo prie Lietuvos demografinės padėties gerinimo nei 2014 metais ir Palangai padovanojo 186 mažuosius Lietuvos piliečius, kai tuo tarpu 2014 metais – 154. Tačiau tenka pripažinti faktą, kad migracija į svetimas šalis vis dėlto aktyvi. Iš 2015 metais fiksuotų 186 gimimo įrašų, pagal pateiktus duomenis, net 53 asmenys gimė užsienyje: Jungtinėje Karalystėje – 22, Airijoje – 8, Norvegijoje – 11, Švedijoje – 2, Italijoje – 1, Belgijoje – 1, Danijoje – 3, Nyderlanduose – 1, Ukrainoje – 1, Baltarusijoje – 1, Austrijoje – 1 ir 1 net Ekvadore. Skaičiai iškalbingi ir tuo aspektu, kad akivaizdžiai matyti, kurioje šalyje daugiausiai emigravusių lietuvių.

Populiariausi vardai – Amelija ir Nedas
Mažiesiems gyventojams suteikti vardai taip pat dažniausiai ne lietuviški. Kaip ir 2014 metais, taip ir 2015 metais, tarp populiariausių mergaičių vardų išliko Amelija. Taip pat suteikta daugiausiai gimimo liudijimų, kuriuose įrašytas Lėjos, Amelijos, Smiltės, Viltės, Izabelės, Kamilės vardai. Pasitaikė ir retesnių variantų: Areeba, Varvara, Deimilė, Mila, Elita, Jorūnė. 2015 metais populiariausias berniuko vardas – Nedas. Prie dažnesnių priskiriami ir Nojus, Domantas, Arijus, Jokūbas, Dominykas, Matas. Retesni variantai – Edas, Sidas, Vijus, Orlandas.
Įregistruotų santuokų skaičius panašus kaip ir pernai. 2014 metais Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotos 260 santuokos, 2015 metais – 250 santuokų. Tačiau santuokos nutraukimų šiemet jau šiek tiek daugiau nei pernai. 2014 metais Civilinės metrikacijos skyriuje sudaryti 55 santuokos nutraukimo įrašai, o 2015 metais – 65 įrašai.
2015 metai ne tik pavardę, bet ir vardą Palangoje keitė 6 asmenys.

Nedarbas pakito nežymiai
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyrius visų metų išsamių statistinių duomenų dar neturi galimybės pateikti, tačiau bendrieji faktai jau yra žinomi. Anot Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėjos Ritos Kivytaitės, pagal 2015 metų gruodžio 29 dieną pateiktą informaciją, per 2015 metus įregistruoti 1629 bedarbiai. Iš jų vyrų – 896, moterų – 733. Laisvų darbo vietų, deja, mažiau nei bedarbių – 1242.Visos šios vietos beveik ir užimtos, nes įdarbinta 1222 asmenys, kurių 978 pagal neterminuotas darbo sutartis. Savarankiškai veiklų ėmėsi taip pat nemažai – net 1515 palangiškiai.
519 asmenų buvo taikomos aktyvios darbo rinkos priemonės, iš jų profesinis mokymas darbą padėjo susirasti 100-ui asmenų. Vadinasi, profesinis parengimas visuomenėje tampa vis reikalingesnis. Vadovaujantis internetinės svetainės duomenimis, remiamasis įdarbinimas, t.y. įdarbinimas studijuojant, viešieji darbai, darbo rotacija, taip pat vykdomas. 2015 metais gruodžio 23 dieną fiksuotas nedarbo Palangoje lygis – 9.84 proc.. Per metus jis sumažėjo 0,86 proc. Didžiausias įdarbinimo galimybes turėjo reklamos ir rinkodaros specialistai, nekilnojamojo turto agentai ir pardavėjai, pardavimo atstovai, statybos inžinieriai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Kalbant apie kvalifikuotus darbininkus, lengviausia rasti darbą 2015 metais buvo sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojams, virėjams. Sudėtingesnė padėtis lydėjo palangiškius, galinčius dirbti apskaitos ir buhalterijos sferoje, finansų analitikus, pirkimo specialistus, verslo paslaugų agentus, kirpėjus.

Gaisrų 2015 metais – mažiau
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) gruodžio 30 dienos pateikti duomenys džiugina: gaisrų 2015 metais kilo mažiau nei 2014 metais. Praėjusiais metais užfiksuotas 51 gaisras, kai 2014 metais – 65. Džiugu, kad per visus metus kilusiuose gaisruose nežuvo nė vienas žmogus. Tačiau gelbėtojų pagalbos 2015 metais prireikė dažniau. 2014 metais gelbėjimo darbų fiksuota 99, o 2015 metais – jau 114. Palangos PGT teko gesinti 23 gaisrus kaimyniniuose rajonuose. Iš visų per 2015 metus fiksuotų gaisrų, 11 vyko gyvenamosios ir viešbučių paskirties pastatuose, 1 transporto priemonėse (2014 metais buvo daugiau – 9). Sumuojant visus atliktus gelbėjimo darbus (gaisrai, gelbėjimo darbai ar kiti išvykimai), jų buvo toks pat skaičius, kaip ir 2014 metais – 256.
Dažniausiai gelbėtojų pagalbos prireikė buitiniuose nelaimės atvejuose. Tokių gelbėjimo darbų užfiksuota 27. Gana dažnai gelbėtojams teko suteikti techninę pagalbą ne eismo įvykio metu, sugedus automobiliui ar užblokavus kelią, užklimpus automobiliui, užgriuvus medžiams ir pan. Tokių iškvietimų fiksuota 22. Nemažas skaičius ir nepagrįstų iškvietimų – 33, o melagingų – 4. PGT duomenimis, melagingas ir nepagrįstas pranešimas – skirtingo pobūdžio. Kad pranešimas būtų įvardijamas melagingu, turi būti surinkta ir patvirtinta informacija. Dažnai nutinka taip, kad kyla incidentas, kurio PGT nefiksuoja kaip gaisro, tačiau stebint iš šalies, atrodo lyg gaisras. Pavyzdžiui, suodžių užsidegimas neatliekant gesinimo darbų, elektros laidų kibirkščiavimas be užsidegimo ir pan. Tokie incidentai, nevertinami kaip gaisrai, vadinami nepagrįstais. Atlikti 9 darbai transporto avarijose, 5 naftos produktų surinkimai panaudojant absorbentus. Užfiksuoti ir 7 atvejai, kuomet prireikė atrakinti duris. Nors ir taikomos nemažos baudos deginant šiukšles, vis dėlto užfiksuota net 13 neatsargaus atliekų deginimo atvejų.

Daugumos gaisrų priežastis – neatsargus elgesys
Fiksuotų gaisrų ar kitokių nelaimingų atsitikimų dažniausia priežastis, deja, neatsargus pačių žmonių elgesys. Tokie statistiniuose duomenyse užfiksuoti net 33. Nelaimių (7) sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijų gedimai. Neatsargūs žmonės ir rūkydami – 2015 m. užfiksuoti 2 nelaimės atvejai, kuomet dėl neatsargaus rūkymo prireikė gelbėtojų pagalbos. Neatsargūs, o dažniausiai neatsakingi ir gyvenantys privačiuose namuose, kai netinkamai prižiūrimos krosnys, dūmtraukiai – tokių pažeidimų 2015 metais fiksuoti 3.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme...


Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Palangos koncertų salė nušvito purpurine spalva. Taip apšviestas pastatas bus iki lapkričio 21 dienos.


Jau yra spausdinama fotografo Algimanto Kunčiaus knyga „Prie jūros. Palanga 1965-2015“.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


2015 metai – jau istorija, o kokie praėjusieji metai buvo Palangai skaičiais? Kiek sulaukėme naujų palangiškių, kiek įdarbinome bedarbių, kiek sulaukėme turistų ar kur paskirstėme per metus surinktas lėšas? „Palangos tiltas“ pažvelgė į 2015-uosius Palangai per statistikos skaičių virtinę.


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Aplankė mirusių kolegų ir grafo Tiškevičiaus kapus

„Palangos tilto” informacija, 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės tarybos nariai Visų šventųjų dienos išvakarėse, ketvirtadienį, aplankė mirusių ir kurorte palaidotų savo kolegų – Palangos miesto tarybos narių – kapus bei Palangos miesto garbės piliečio, grafo Alfredo Tiškevičiaus amžinojo poilsio vietą.


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius