7 privalumai, kodėl verta rinktis aliuminio langus

Palangos tiltas, 2022-07-12
Peržiūrėta
1577
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

7 privalumai, kodėl verta rinktis aliuminio langus

Rinktis patogumą ir estetiką – ne nuodėmė, o normalaus žmogaus poreikis. Tarkim, įsirengdami namus, vis dažniau žmonės renkasi kaitlentes su jose įmontuotu gartraukiu: ir gražu, ir patogu. O štai svarstydami apie langų pirkimą, dažnai pasiduoda inercijai ir nežiūri į ateitį. „O derėtų, nes langus namui renkamės visam gyvenimui, juos keisime tikrai rečiau nei virtuvės baldų komplektą”, – įsitikinęs aliuminio langų, durų ir fasadų gamintojos „Reynaers Aluminium“ atstovybės Lietuvoje vadovas Linas Kėvelaitis.

Jis dalijasi sukaupta patirtimi apie aliuminio sistemas bei šios medžiagos privalumus.

Itin tinkamas didelėms erdvėms

Aliuminis, kaip jokia kita langų ir durų medžiaga (medis ar plastikas), suteikia galimybę suprojektuoti ir pagaminti įspūdingo dydžio langus. Tobulą vaizdą užbaigia estetika – glotnus ir nepriekaištingas aliuminio profilių paviršius, kurį garantuoja apdirbimo technologijos.

Siauriausi langų rėmai rinkoje

Palyginti su kitomis sistemomis, aliuminio rėmo plotis gali būti itin siauras – štai „HiFinity“ profilių plotis tik 35 mm, šiuo metu jie yra vieni siauriausių rinkoje. Vizualiai stiklo siena atrodo kaip berėmė, matomas tik siauras statramstis ties varčių susikirtimu. 

Naudojant fasadines sistemas, aliuminio statramsčio plotis yra tik 50 mm, o naudojant PVC profilius, gali tekti juos dvigubinti ir pridėti standumo briauną, o tuomet jau turime 150–200 mm pločio rėmus. Aliuminis yra itin stipri medžiaga, išlaiko stiklą ir profilių platinti nereikia (nebent pagilinti) – jie išlieka tokie pat grakštūs, elegantiški ir vos matomi. Tai iš tiesų išskirtinė aliuminio savybė, leidžianti sukurti ir estetišką vaizdą, ir drauge garantuojanti tvirtumą. 

Dėl šių aliuminio ypatumų daugiau vietos lieka stiklui, pagerėja patalpų apšvietimas, atsiranda galimybė taikyti įvairesnius architektūros sprendimus. Be to, jei pasirinksite didelius langus siaurais profiliais, namo fasadas atrodys elegantiškesnis.

Aliuminis išsaugo šilumą 

Aliuminio langai pasižymi puikia šilumos izoliacija ir atitinka visus aukščiausius energinius reikalavimus. Modernios sistemos gali turėti skirtingus izoliavimo lygius bei išlaikyti tą patį dizainą bei profilio pločius. 

Pavyzdžiui, norint statyti gyvenamosios paskirties pastatą, reikalinga namo šiluminė klasė šiuo metu yra A++, o langų suminė šiluminė vertė negali viršyti Uw=0,8W/m2K. „Masterline 8“ ir „Masterline 10“ aliuminio sistemos tokius reikalavimus atitinka. Svarbu paminėti, kad pastatas turės tiek varstomų, tiek ir fiksuotų langų, todėl skaičiuoti reikia suminę Uw reikšmę. 

Palyginkime, kuomet langų gabaritai 1100x1800 mm. Sistemos „Masterline 8 HI+“ varstomo ir fiksuoto lango bendra šilumos reikšmė yra Uw=0,76, o norintiems šiltesnių langų, reikėtų dairytis „Masterline 10“, kur varstomo ir fiksuoto lango bendra šilumos reikšmė yra net Uw=0,67. Iš skaičiavimų matyti, jog „Masterline 8 HI+” reikalinga suminė reikšmė yra daugiau nei pakankama A++ pastato šiluminiams reikalavimams užtikrinti. 

Tačiau dažna problema yra pagrindinės lauko durys (tiek biuruose, tiek individualiuose namuose). Taupydami žmonės įsideda PVC duris, o jos nuo šalčio-šilumos-saulės poveikio kraiposi, jas tenka dažniau reguliuoti arba į patį PVC profilį pridėti standumo profilių, papildomų užraktų ir pan. Bet tada jau kyla kaina, o durys, veikiamos aplinkos veiksnių, vis tiek išsikraipo, išsisandarina. 

Normalu – tai fizika: kūnas šildamas plečiasi, šaldamas traukiasi. Be to, durys yra pati pažeidžiamiausia pastato dalis, kurią veikia vėjas, purvas, drėgmė, neatsargus darinėjimas ir t. t. Todėl idealus variantas – aliuminio durys su paslankiais izoliatoriais, kurie saugo profilius nuo deformacijos. 

Geriausia priešgaisrinė apsauga

Aliuminis yra itin patvarus ir nedegus. Dėl specialių intarpų, priedų aliuminio sistemos visiškai patenkina tiek EI30, tiek EI60 minučių priešgaisrinius reikalavimus. Taip pat, esant poreikiui, aliuminio duris galima pagaminti, kad turėtų EN179 ar EN1025 evakuacijos reikalavimus arba apsaugotų nuo įsilaužimų.

Patvarus ir ilgaamžis aliuminis

Aliuminis – pasirinkimas visam gyvenimui. Aliuminio profiliai reikalauja mažiausiai priežiūros, o tarnauja ilgiausiai. Jų neveikia kenksmingi ultravioletiniai (UV) spinduliai ir drėgmė, jų negadina korozija, jie niekada nesupus.

Anot L. Kėvelaičio, profilių sistemoms gaminti naudojama žaliava nėra įprastas statybinis aliuminis, kuris gali oksiduotis. Naudojamas specialus lydinys, skirtas būtent langų sistemoms. 

Jei susiduriama su agresyvia aplinka (pvz., baseinų, pirčių zonos ar gamybinės patalpos, druskingas pajūris ar koks trąšų sandėlis ir t.t.), tuomet profiliai yra specifiniu būdu anoduojami (kietinami).

Papildomą aliuminio langų ir durų ilgaamžiškumą gali užtikrinti speciali „Coatex“ danga – ji atsparesnė braižymams nei standartinis dažymas, turi antistatinių savybių, todėl ant rėmo paviršiaus mažiau kaupiasi dulkės, o lietaus lašai tiesiog nubėga.

Aliuminį paprasta perdirbti

Aliuminis tvarus – jį 100 proc. galima perdirbti neribotą skaičių kartų. Pakartotinis perdirbimas reikalauja mažiausiai energijos, o perdirbto aliuminio profiliai nepraranda savo kokybės.

Modernumas ir kūrybos laisvė

Aliuminio profilius galima rinktis iš daugiau nei 400 standartinių spalvų. „Reynaers“ atstovai gali parinkti skirtingo stiliaus profilius, priklausomai nuo pastato tipo, paskirties ar užsakovo/architekto pageidavimo, taip pat parengti projekto technines specifikacijas, rekomenduoti gamintoją pagal regioną, konstrukcijų sudėtingumą ar projekto specifiką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Darbo paieškos per įdarbinimo įmones (nepriklausomai nuo to, ieškote darbo užsienyje, ar planuojate karjerą Lietuvoje) – patraukli galimybė kur kas greičiau ir paprasčiau rasti tinkamą darbo vietą.


Kodėl Marijos skulptūra Maltoje verkė kraujo ašaromis ir mokslininkai nerado priežasties ir įrodymų, kad įsikišo žmogus?


O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją.


Baigus Pasieniečių mokyklą – garantuota darbo vieta. Startinis pareigūno atlyginimas – 1 000 Eur / mėn. (atskaičiavus mokesčius). Kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos – iki 186 Eur / mėn. Neturintiems nuosavo būsto, jį nuomojantiems mokami 280–755 Eur / mėn. dydžio butpinigiai. Mokslas Pasieniečių mokykloje – nemokamas. Kursantai apgyvendinami dviviečiuose bendrabučio kambariuose...


Klimato kaita yra viena iš didžiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Ar žinojote, kad transporto sektorius yra atsakingas už didelę dalį išmetamųjų dujų, kurių daugumą sukelia lengvieji automobiliai? 


Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną vasarą. Pasirodo, būtent Šiaurės Vokietijoje yra pagrindinis šios šalies kurortas. Tai Riugeno sala, kurią aš labai drąsiai lyginu su mūsu Palanga.


Rinktis patogumą ir estetiką – ne nuodėmė, o normalaus žmogaus poreikis.


Šiuolaikiniame pasaulyje, kur norimą prekę galima įsigyti iš bet kurio tolimiausio žemės kampelio, vis dažniau ekspertai siūlo prioritetą skirti produktams, pagamintiems gimtojoje šalyje. Prieš globalią ir sienų neturinčią rinką apie kitokį pasirinkimą net nebuvo galima pagalvoti – mūsų proseneliai vartodavo savo arba vietinių ūkininkų užaugintą maistą, o ne atvežtą iš kitos pasaulio pusės....


Budintis globotojas: kodėl verta juo tapti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius