A. Vinkus užkibo už socialdemokratų demagogų kabliuko?

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-05-15
Peržiūrėta
256
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Vinkus užkibo už socialdemokratų demagogų kabliuko?

Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“ – svarstė buvęs kurorto skyriaus socialdemokratas Jonas Siaurukas. „Atvirai pasakius, nežinau, kodėl Antanas Vinkus taip balsavo. Socialdemokratai – ir aš, ir mano brolis (Gintautas Paluckas – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas – visąlaik buvome už šildymo lengvatos išlaikymą. Esu prieš griežtesnius alkoholio apribojimus – siūlomos pataisos skaudžiai palies Palangą“, – „Palangos tiltui“ sakė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas. „Gal tam Vinkui jau senatvinis marazmas galvą susuko, kad jis balsuoja neįsiklausydamas į savo rinkėjus?“ – piktinosi dar vienas partijos bičiulis, nenorėjęs, kad jo pavardė būtų skelbiama.
Praėjusį antradienį Seimo nariai nusprendė, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui toliau taikoma nebus. Pratęsti lengvatą siūlė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių grupė. Tačiau tokio pasiūlymo priėmimui balsų pritrūko. Už konservatorių projektą balsavo 35 Seimo nariai – visi posėdyje dalyvavę TS-LKD nariai, mišri Seimo narių grupė, Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija, didesnė dalis Liberalų sąjūdžio, taip pat 2 socdemai ir 3 valstiečiai. Prieš buvo 14, o susilaikė 30 – daugiausia valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų ir Socialdemokratų partijos frakcijų narių. Iš viso balsavime dalyvavo 79 parlamentarai.
Įstatymo projekte siūlyta, kad 9 proc. lengvatinis PVM tarifas iki 2020 m. birželio 1 d. būtų taikomas šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti, į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui karštam vandeniui paruošti ir šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti. Tačiau „valstiečių“ ir socialdemokratų balsais toks siūlymas buvo atmestas.

A. Vinkus: „Įsitikinęs savo sprendimo pagrįstumu“
„Balsavau už, nes esu įsitikinęs teikiamo sprendimo pagrįstumu. Išrinkti į Seimą turi turėti valios priimti sunkius sprendimus, kurie trumpuoju laikotarpiu nepopuliarūs, bet ilguoju laikotarpiu duos daugiau naudos“, – „Palangos tiltui“ savo apsisprendimą balsuoti už lengvatos panaikinimą paaiškino A. Vinkus.
Anot jo, jis nesiekiąs „pigaus populiarumo“, todėl toks jo ir balsavimas.
„Nėra teisinga, kai šildymo lengvata naudojasi ir gerai uždirbantys, galintys susimokėti ir skurstantys. Valstybė, vietoje to, kad skirtų lėšas sveikatos apsaugai, švietimui, finansuoja turtingiau gyvenančius, o mažai uždirbantys ir toliau naudojasi nekokybiškomis valstybės paslaugomis, gauna mažas pensijas, nepakankama sveikatos apsauga, – sakė Seimo narys. – Antra, balsuodamas už, balsavau už renovaciją, kuriai trukdė lengvata. Man ne vis vien, kaip gyvens žmonės po 10 metų: ar vis labiau griūnančiuose, ar atnaujintuose namuose. Visuomet pasisakau už lengvatas, kurios skirtos mažiau pasiturintiems, daugiavaikėms šeimoms. Ir paremsiu visas vyriausybės, kuri supranta, kad atsisakant lengvatos, reikia pasirūpinti gaunančiais mažas pajamas, iniciatyvas“.
Pasak jo, PVM lengvatos šildymui panaikinimo klausimas nėra naujas dalykas ar sugalvotas šios valdančios daugumos. „Jau ne vienerius metus yra apie tai kalbama, bet vis pritrūksta politinio sprendimo. Štai ir konservatoriai savo programoje taip pat yra numatę šios lengvatos panaikinimą“, – pastebėjo A. Vinkus.
Į klausimą, ar jo balsavimas Seime atitinka Palangos ir Kretingos gyventojų interesus, jis atsakė: „Tai atitinka ilgalaikius Lietuvos interesus. Geresnis gyvenimas Lietuvoje, reikš ir geresnį gyvenimą visiems jos regionams”.

A. Vinkus pasisako už griežtesnį Alkoholio įstatymą
A. Vinkus pasisako ir už griežtesnį Alkoholio įstatymą. „Alkoholio problema jau pridarė milžiniškos žalos Lietuvai, jos mamoms ir šeimų interesams. Dar visai neseniai to paties buvo klausiama, ar neatneš žalos reikalavimas ant tabako gaminių dėti ne patrauklias tabako gamintojų etiketes, skatinančias tabako vartojimą, o atgrasančius vaizdus, kurie parodo tikrąsias tokių produktų vartojimo pasekmes. Lietuvos interesas – mažiau gerianti, daugiau pinigų ne alkoholiui, o savo vaikų auklėjimui ir ugdymui išleidžiančios šeimos. Kurorto ateities ir tikrasis verslo stiprumas ne pajamose, gaunamose iš žmonių silpnybių ir priklausomybės, o sveikatingumo stiprinimo, pilnaverčių pramogų šeimoms ir jaunimui“, – pabrėžė A. Vinkus.

Seimo narys vadovavosi senovišku socialdemokratijos supratimu?
Save „tik kairuoliškų“ pažiūrų vadinantis J. Siaurukas, buvęs vienas LSDP Palangos skyriaus aktyvistų, „Palangos tiltui“ sakė, kad valstybės siekis, panaikinus lengvatą šildymui, nueis šuniui ant uodegos.
„Dėl biurokratizmo ir kitų pašalpų ar pašalpų kitomis formomis, – sakė J. Siaurukas. – Nesuprantu, kam taip smaugti ir taip silpną šalies vidurinę klasę? O ką jau kalbėti apie tuos, kuriems tokia pašalpa iki šiol buvo didelė?“
Pastebėjus, kad įstatymo pataisa buvo priimta ir socialdemokratų balsais, J. Siaurukas atsiduso: „Deja, socialdemokratai labai dažnai balsuoja kaip dešinieji – nuo Sąjūdžio pradžių taip buvo“.
Į klausimą, ar ir A. Vinkų priskiriąs prie dešiniųjų, buvęs socialdemokratas susimąstė. „Mano spėjimas, kad jis pakliuvo ant socialdemokratinės demagogijos kabliuko. Kitaip tariant, vadovavosi senovišku socialdemokratijos supratimu – padalinti, atimti, skirstyti“, – sakė J. Siaurukas, prisipažinęs, kad ir jam lengvatos panaikinimas smogs per kišenę.
Palangiškis ranka numojo ir į įstatymleidėjų siekius sugriežtinti alkoholio prekybą šalyje. „Gyvename laisvoje visuomenėje – kas norės išgerti, nuvažiuos į artimiausią užsienį. Daug tokių bus“, – spėjo J. Siaurukas.

Nežino, kas turėjo įtakos A. Vinkui
LSDP Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas „Palangos tiltui“ sakė, kad nepalaikąs sprendimo panaikinti lengvatą šildymui.
„Daugiabučiuose tikrai negyvena turtingi žmonės, – sakė D. Paluckas. – Matome visi, kad šiluma brangi. Mūsų pasiūlymas buvo įteisinti šią lengvatą visam laikui“.
D. Paluckas sakė, kad nesikalbėjęs pastaruoju metu su A. Vinkumi ir nesulaukęs iš jo paaiškinimo dėl tokio balsavimo.
„Gal Seimo socialdemokratų frakcijos sprendimas jam turėjo įtakos. Nežinau. Galiu tik spėti?“ – sakė D. Paluckas.
„Perlenkta lazda“ kurorto socialdemokratų lyderis vadino ir siūlomas griežtesnes Alkoholio įstatymo pataisas. Manoma, kad jos skaudžiai atsirūgtų Palangai.
„Yra rimtesnių dalykų Lietuvoje, nei populizmu užsiiminėti – ką nors drausti“, – sakė politikas.

Jūsų komentaras:

Jonis 2017-06-04 15:55 (IP: 86.100.62.122)
P. Vinkus neužkibo ant jokio "kabliuko". Dėl PVM lengvatų balsavo pagal teisingumo principą, juk individualių namų sodybų savininkai, kurių dauguma kaime, už malkas ar kitą kurą jokių PVM lengvatų negaudavo. Tai kur čia teisybė? Aišku, Vyriausybė ir savivaldybės turės daugiau darbo, o žmonės daugiau juos žeminančio ir bereikalingo vargo, laiko gaišimo, renkant įvairias pažymas ir ja pristatant. Jeigu Vyriausybė elgtusi protingai, nustatytų tvarką, tai nustaytų tvarką, kad paimtų duomenis iš SODROS tiesiogiai apie pajamas ir jas perduotų šilumos tiekėjams, žinotų kam ir kokia lengvata priklauso, o tiekėjas, išrašydamas būsto savininkui sąskaitą nurodytų kokia lengvata jam priklauso, jei nepriklauso tai 0 .Žmogui nereiktų niekur eiti, gaišti laiko, lyg ir viskas būtų gerai, teisingai. Už tai nesmerkime gerb. p Vinkaus, Jis tuo klausimu nei dėl "senumo" nei dėl kieno tai demagogijos teisingumui nenusižengė, žiūrėkim kaip tai bus įgyvendinta. O dėl alkoholio - tai ar tikėtume, kad gydytojas, Blaivybės draugijos garbės pirmininkas balsuotų "prieš"? Jei jaunuoliai norės per vestuves iš po skverno išsitrauks, arba organizatoriai nusamdys policininką su alkotesteriu. Čia ne tokia jau baisi bėda. Ha, ha ...

jo 2017-05-18 21:00 (IP: 86.38.159.117)
tokių senių nereikia į seimą rinkti

negražu 2017-05-16 19:16 (IP: 78.61.180.156)
išrenka senelį į Seimą, po to stebisi jo marazmu, negražu.....

reikalingi sprendimai 2017-05-16 10:05 ([email protected] / IP: 84.15.188.155)
Ir teisingai balsavo.Jau nebe pirmi metai visi sita planavo daryti.Lengvatas turi gauti tie kam ju tikrai reik,turi buti pagalba sunkiai besivercianciam zmogui.Palangoi ir milijonieriai net Š.V. kartais isdrysta prasyti zemes mokescio lengvatu,tuo tarpu kai senuciukai negali gauti jokiu lengvatu.Manau reik sulaukti poistatiminiu aktu ir aiskes,teisingai balsavo ar ne.Manau teisingai,kadangi A.Vinkui labai rupi silpluju zmoniu gerove.

Taip pat skaitykite

Šiemet pasitinkame dvasinio atgimimo, tikėjimo išganymo, atsinaujinimo šventę ne taip, kaip visada. Deja, veikiami užklupusios pandemijos pasekmių. Šie iššūkiai yra raktas į mūsų vidinę ramybę. Todėl norėčiau palinkėti ryžto, stiprybės ir suvokimo, jog po žiemos ateina pavasaris, gyvenimas visada nugali sąstingį, sunkumai praeina.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Konstitucinio teismo sprendimas, įpareigojantis iki ateinančių Seimo rinkimų kitų metų spalį perbraižyti dešimties, tarp ir jų ir Pajūrio, rinkiminių apygardų ribas, gerokai sujaukė ir kurorto socialdemokratų pirmininko, miesto Tarybos nario Dano Palucko planus. „Atsisakau dalyvauti 2016 metų Seimo rinkimų vienmandatėje Pajūrio apygardoje ir palaikau kitą mūsų partijos keliamą...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Miesto visuomenininkas Justinas Masalskas daugiau neerzins Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Dano Palucko – garbaus amžiaus palangiškis pasiprašė priimamas į partijos Tvarka ir teisingumas skyrių. Po reitingavimo J. Masalskas kurorto „tvarkiečių“ sąraše atsidūrė penktoje vietoje.  


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Socialdemokratų ir „darbiečių“ vadų skelbiamos draugystės ir paramos vieni kitiems Seimo rinkimų antrajame – ten, kur „nesikerta“ abejų partijų keliai, nė su žiburiu nerasi Palangoje, kurioje sekmadienį susikaus „darbietė“ Genoveita Krasauskienė ir konservatorius Pranas Žeimys. O kai kurie socialdemokratai neslepia, kad balsuosią už konservatorių P....


Kieno atminimą derėtų įamžinti Palangoje ir kam pastatyti nors paminklą? Kol miestelėnai paburba, kad kurorte nėra deramai pagerbtas Palangos kūrėjų grafų Tiškevičių atminimas, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III-os rinktinės kariai ir jų vadas pulkininkas leitenantas Vytautas Reklaitis nusitaikė į Palangą – siūlo joje pastatyti paminklą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius