„Abejoju, ar šiais laikais žmonės susiburtų kaip Baltijos kelyje“

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-08-23
Peržiūrėta
260
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Abejoju, ar šiais laikais žmonės susiburtų  kaip Baltijos kelyje“

Rugpjūčio 23-iąją – visus namus papuošė trispalvės – taip buvo pagerbta Juodojo kaspino diena ir Baltijos kelio minėjimas. 

Ėjo noriai
Buvęs Sąjūdžio tarybos pirmininkas Eduardas Skritulskas ne tik pats dalyvavo Baltijos kelyje, bet ir kvietė visus palangiškius prisijungti.
„Prisiminimai liko tik geri. Pats visus kviečiau, nebuvo sunku skatinti prisijungti. Žmonės patys norėjo. Buvo didelė grūstis, spūstys, vos spėjome. Stovėjome netoli Latvijos sienos“, – prisiminimais dalijosi E.Skritulskas.
Jis su kitais palangiškiais stovėjo apie 30 kilometrų iki Latvijos. Anot jos, žmonės tada buvo labai pakilios nuotaikos.
Palangiškis abejojo, kad šiais laikais žmonės susiburtų tokiems tikslams. Juos esą labai nuvylę yra politikai, Seimo nariai.

Žmonės užguiti
Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ vadovė Elena Baliūnienė pripažino, kad ši data yra reikšminga visai šaliai ir jai pačiai. Nors pati tuomet negalėjo įsilieti į susikibusių rankų gyvą grandinę, tačiau viską stebėjo per televizorių.
„Tai – istorinė data. Stebint džiaugsmo ašaros krito“, – sakė pašnekovė.
Ir dabar, anot jos, televizija primena šį istorinį įvykį. Tai tampa pamąstymo diena. Nors E.Baliūnienė suabejojo, ar šiandien žmonės susivienytų tokiam reikalui.
„Žmonės dabar yra užguiti kitų rūpesčių, paveikti krizės, nusivylę, sunkiau būtų jungtis. Bet jie širdyje tikrai galvotų, kad galėtų susivienyti“, – kalbėjo E.Baliūnienė.


Malonūs prisiminimai
Aktyvistas Stepas Dokšus 1889 metais pats dalyvavo Baltijos kelyje.
„Ši diena yra svarbi visiems lietuviams. Buvo sprendžiamas svarbus klausimas. O iš tos dienos liko tik malonūs prisiminimai“, – teigė pašnekovas.
Šiandien mažiau laiko lieka prisiminti šią istorinę datą, nes pečius užgriuvę įvairūs rūpesčiai.
Tačiau vis tiek tą dieną pagauna kokių žinių apie susivienijimo minėjimą.
Jis įsitikinęs, kad ir šiandien žmonės ryžtųsi panašiam žingsniui.

Vienytųsi dėl aštraus klausimo
Visuomenės veikėjai Dainai Eimanavičienei Baltijos kelio minėjimas labai reikšmingas.
„Iš pat ryto buvo džiugu pamatyti iškeltas vėliavas. Tokią datą būtinai reikia minėti“, – pripažino ji.
Anot jos, šis minėjimas galbūt reikšmingesnis vyresnės kartos žmonėms, tačiau svarbu viską perduoti ir jauniesiems.
„Pati tada negalėjau dalyvauti, nes mano vaikai buvo maži. Suteikėme palaikymą visiems, kas važiavo. Dabar savo trims sūnums visada stengiuosi perduoti visą informaciją“, – kalbėjo D.Eimanavičienė.
Anot jos, ir dabar žmonės ryžtųsi tokiam žingsniui: „Kai yra aštrus klausimas, liečiantis visą tautą, žmonės nebūtų abejingi ir susivienytų”.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Nuvilnijo per Lietuvą ir Palangą Baltijos kelio 25-mečio minėjimo renginiai, vyresniesiems atgaivindami dylančią atmintį, o jaunajai kartai padovanodami nemokamą istorijos pamoką. Tada, prieš 25 metus, 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją, Estija, Latvija bei Lietuva susijungė „gyvąja grandine“ – Baltijos keliu. Matyt, neatsiras lietuvių, kurie suabejotų šio įvykio...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Rugpjūčio 23-iąją – visus namus papuošė trispalvės – taip buvo pagerbta Juodojo kaspino diena ir Baltijos kelio minėjimas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius