Advento popietėje – pasidalinimas eilėraščiais

Palangos tiltas, 2015-12-21
Peržiūrėta
422
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Advento popietėje – pasidalinimas eilėraščiais

Šventosios pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į mokyklos skaityklą, kur vyko advento renginys –pasidalijimo eilėraščiais popietė „Laukiant Kalėdų“. Pačių pasirinktus, savarankiškai išmoktus lietuvių poetų kūrinius panoro deklamuoti17 mokinių. SkambėjoJustino Marcinkevičiaus, Ramutės Skučaitės, Maironio, Henriko Radausko , Juozo Erlicko, Leonardo Gutausko, Gedimino Griškevičiaus ir kt. poetų eilės.
Mokinių klausėsi ir juos vertino komisija, kurią sudarė choreografijos mokytoja Monika Kažienė, tikybos mokytoja Rima Valantinaitė, direktorės pavaduotoja ugdymui Danutė Petkienė. Aukščiausius balus pelnė šeštos klasės mokinė Elėja Vilkauskaitė, pagyrimo sulaukė Motiejus Dagilis, dešimtokė Orinta Meškytė ir kiti, nes visi stengėsi deklamuoti labai nuoširdžiai.
Visi dalyviai buvo apdovanoti bibliotekininkės Zofijos Klapatauskienės sukurtais meniškais knygų skirtukais.
Renginio dalyvių nuotaika buvo pakylėta, žvelgiant į bibliotekininkėsrūpesčio dėka skaitykloje sukurtą šventinę aplinką: į langus barbenant nusibodusiam lietui, čia buvo galima pajausti išsiilgtą žiemą. Ant baltų vėpūtiniųsutūpusios eglutės, sniege raudonuojančios spanguolės, pulkeliai sūkuriuojančių snaigių, kažkieno pamirštos rogutės, artėjančiomis Kalėdomis dvelkiančios žvakučių liepsnelės ir didžiulis nustebęs sniego senis; ekrane – besikeičiantys nuostabiausi žiemos gamtovaizdžiai...
Papuošę eglutes žaisliukais –taip, kaip savo širdeles – gražiais posmais,renginio dalyviai buvo pakviesti prie adventinio stalo, kur dar ilgai bendravo, skanaudami arbatąsu sausainiais.

Nijolė ŠAUKLIENĖ
Mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Šiemet Palangos Vlado Jurgučio mokykloje tradiciškai gaminome žibintus, o vėliausurengėme jų parodą. Nusprendėme, kad tai bus tradicinis renginys, kuris vyks kasmet gruodžio 13 dieną, Šv. Liucijos, Šviesos dieną. Su mokiniais domėjomės, kokias šventes lietuviai švęsdavo advento metu.


Parapijos kronika √ Kiekvieną advento sekmadienį parapijos namuose vyko advento popietės. Gruodžio 6 d. svečias iš Klaipėdos, filosofijos lic. kun. Virgilijus Poškus parapijiečiams ir miesto svečiams (kurių susirinko virš 60) priminė, kad šventes reikia švęsti su džiaugsmu. Tada, anot svečio, ir galvoje šviesiau, ir širdyje...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Šventosios pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į mokyklos skaityklą, kur vyko advento renginys –pasidalijimo eilėraščiais popietė „Laukiant Kalėdų“. Pačių pasirinktus, savarankiškai išmoktus lietuvių poetų kūrinius panoro deklamuoti17 mokinių. SkambėjoJustino Marcinkevičiaus, Ramutės Skučaitės, Maironio, Henriko...


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Kalėdinės idėjos: gaminame advento kalendorius

Pagal WWW.ZOOMBOOK.LT, 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Laukti Kalėdų visuomet smagiau, jei kasdien save pradžiuginate maža staigmena, kuri slepiasi už advento kalendoriaus durelių. Tačiau ar pagalvojote, jog originalų advento kalendorių galite pasigaminti ir patys? ZOOMBOOK komanda jau pasirūpino keliais paprastais, tačiau širdžiai mielais rankdarbiais – pamėginkite ir jūs.


Smagi naujametinė dovana palangiškiams ir visiems satyrinės poezijos mylėtojams – antroji (literatūrinėje bibliografijoje – jau aštuntoji) Lietuvos žurnalistų sąjungos nario, „Palangos“ laikraštį 1990-1991 metais redagavusio, dabar mūsų laikraščio „Jūros vaikų“ sudarytojo Gedimino Griškevičiaus knyga „Tiek to...


Jaunieji šventojiškiai eilėraščiais pagerbė jūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinės mokyklos bibliotekoje įvyko įspūdingas eilėraščių deklamavimo konkursas „Kalbuosi su tavimi, jūra“. Jame dalyvavo net dvi dešimtys knygai, literatūrinei kūrybai neabejingų šeštų-aštuntų klasių moksleivių. Beveik pusė poezijos gerbėjų – vaikinai.


Praėjusį ketvirtadienį įvyko kurorto valdžios ir UAB „Litesko“ vadovų organizuotas dviejų valandų susitikimas su miesto bendruomene šilumos ūkio problemoms spręsti, miestelėnų apibūdintas kaip eilinį kartą surengta „smegenų trinykla“. Klausimų-atsakymų popietėje palangiškiai nei iš valdžios, nei iš šilumos tiekėjų taip ir neišgirdo konkrečių atsakymų tiek dėl šilumos kainų, tiek dėl...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius