„Akmeniu visada lengviau užsimoti į kitą, nei jį įmūryti į sieną“

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-11-27
Peržiūrėta
1407
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Savivaldybės Taryba dirba gerai, vieningai ir gerokai  įpusėjo vykdyti savo koalicinę programą, bet tai nereiškia, kad atskiri Tarybos nariai negali reikšti savo siūlymų ir siekti, kad jie būtų įgyvendinti“, – sako Eimutis Židanavičius.
„Savivaldybės Taryba dirba gerai, vieningai ir gerokai įpusėjo vykdyti savo koalicinę programą, bet tai nereiškia, kad atskiri Tarybos nariai negali reikšti savo siūlymų ir siekti, kad jie būtų įgyvendinti“, – sako Eimutis Židanavičius.

„Savivaldybės Taryba dirba gerai, vieningai ir gerokai įpusėjo vykdyti savo koalicinę programą, bet tai nereiškia, kad atskiri Tarybos nariai negali reikšti savo siūlymų ir siekti, kad jie būtų įgyvendinti, jeigu tai yra naudinga kurortui ir jo bendruomenei“, – sako Eimutis Židanavičius, Tarybos narys, kurio aktyvumo ir energijos, ko gero, galėtų pavydėti ne vienas miesto politikas.
Nuo akylios, netrukus penkiasdešimtmetį švęsiančio palangiškio akies nepraslysta dalykai, kurie galbūt kitiems politikams atrodo nereikšmingos smulkmenos, nevertos jų dėmesio.
Bet argi ne smulkmenos, supintos į visumą, keičia miestą – daro jį gražesniu ir mielesniu palangiškiams ir kurorto svečiams?

Politikas pateikė nemažai pasiūlymų, bet ne  visiems buvo pritarta
Pastebėjęs, kad prie prekybos centrų vasarą nėra jokių dubenėlių su vandeniu pirkėjų kaitroje paliktiems augintiniams, R. Židanavičius pateikė pasiūlymą juos įrengti, bet pasiūlymui nebuvo lemta kol kas „įsikūnyti“.
„Pasiūlymui nebuvo pritarta, nors niekas nepasakė, kad jis – blogas. Tikiu, kad po metų ar kitų supratimas, kad reikia rūpintis ir šuniukais, pririštais prie prekybos centrų, kol jų šeimininkai juose, ateis“, – nenusimena politikas.
Jam atrodo, kad miestui, siekiančiam labiau propaguoti sveiką gyvenseną, reikėtų tai daryti skatinant moksleivius važinėti į mokyklą dviračiais.
E. Židanavičius pernai pateikė pasiūlymą Tarybai skirti lėšų pavėsinėms, kuriose būtų saugomi mokinių ir mokytojų dviračiai, prie mokyklų įrengti, bet Taryba nusprendė, kad mokyklose labiau verta įrengti stebėjimo kameras nei pavėsines dviračiams.
Užtat aktyvaus politiko ir kolegės Taryboje, Elenos Kuznecovos, pasiūlymą miestui perimti laidojimo namus, nepratęsiant sutarties su jų ligšioliniu nuomotoju, Taryba palaikė. Galima tikėtis, kad jau netrukus palangiškiai į paskutinę žemišką kelionę bus išlydimi kur kas oriau ir garbingiau nei iki šiol.
„Išties reikia pripažinti, kad savivaldybė nepakankamai kontroliavo laidojimo paslaugas teikiančią įmonę“, – per paskutinį Tarybos posėdį, priėmus sprendimą dėl laidojimo namų, reziumavo vienas miesto vadovų.

Siūlo atnaujinti balsavimo apylinkių inventorių
Ko gero, atėję į rinkimų apylinkes išreikšti savo valios, palangiškiai pastebėjo neestetiškas, senas, apsilupusiais dažais balsadėžes ir balsavimo kabinas.
Tai nepraslydo pro E. Židanavičiaus akis – po rinkimų jis pateikė miesto administracijai pasiūlymą medines balsadėžes pakeisti, kaip kituose miestuose, stiklinėmis, atnaujinti balsavimo kabinas.
Vienas kurorto Liberalų sąjūdžio lyderių jau gavo savivaldybės atsakymą, kad tai bus padaryta jau kitiems rinkimams.
„Buvau Seimo rinkimų stebėtojas kurorte, aplankiau visas apylinkes. Visos balsadėžės ir kabinos atrodė gan tragiškai, matyt, naudojamos nuo sovietmečio. Kabinos turėtų būti pagamintos iš plastiko ir lengvo metalo“, – įsitikinęs Tarybos narys.
Balsavimo kabinose, jis pastebėjo, rinkėjams buvo labai nepatogu užpildyti balsavimo biuletenius.
„Jie šiuose rinkimuose buvo gan ilgi, o patogiai juos paguldyti ant kabinose įrengtų siaurų lentynėlių nebuvo jokių galimybių. Jos buvo suskeldėjusios, subraižytos per daugybę ankstesnių rinkimų, todėl ne vienas žmogus, mačiau savo akimis, nervinosi, tušinuku braukydamas apskritimus biuleteniuose, nepatogiai padėtus ant nelygaus paviršiaus“, – sako E. Židanavičius.
Jis spėja, kad dėl to ne vienas rinkėjas, praradęs kantrybę, numojo rankas ir nebalsavo, ar bent jau nevargo reitinguodamas kandidatus į Seimą daugiamandatėje apygardoje.
„Kaip turi atrodyti balsadėžės ir balsavimo kabinos, iš kokių medžiagų turi būti jos padarytos, sprendžia pačios savivaldybės. Kreipęsis į savivaldybę, jau gavau administracijos atsakymą, kad iki kitų rinkimų bus atnaujintas visas rinkimų inventorius. Tikiu, kad ir palangiškiai savo valią galės išreikšti oriau“, – sako UAB „Palangos kleve“ dirbantis palangiškis.
Jį neramina ir tai, kad daugelis judėjimo negalią turinčių palangiškių rinkėjų negalėjo atlikti savo pilietinės pareigos vien dėl to, kad patekti į kai kurias balsavimo apylinkes su neįgaliojo vežimėliu buvo neįmanoma.
„Ne tik per rinkimus, bet kiekvieną dieną turėtumėme pasirūpinti, kad kurorto neįgalieji nepatirtų panašių bėdų mieste“, – įsitikinęs palangiškis.

Eismo srautų optimizavimas – itin svarbu
E. Židanavičius apgailestauja, kad jo pasiūlymas prie mokyklų įrengti pavėsines mokinių ir mokytojų dviračiams pritarimo pirmiausia nerado tarp mokyklų vadovų.
„Mano iniciatyva, joms pastatyti biudžete buvo numatyta 15 tūkstančių litų, bet mokyklų direktoriai nusprendė, kad geriau įsirengti kameras. Bet tokios sumos pakanka įrengti pakankamai kamerų tik vienoje mokykloje. Įrengus kiekvienoje po vieną-kitą jų, kenčia pati idėja, o saugumas nėra anaiptol garantuojamas. Gaila, kad sveikatingumo propagavimo idėja buvo palaidota, o sumanymas mokyklose įrengti stebėjimo kameras, dėl riboto jų skaičiaus ir galimybių, pasmerktas kol kas nesėkmei“, – teigia palangiškis, kuris kartais dėl savo neramaus būdo yra tarsi rakštis miesto vadovams.
Tarybos narys įsitikinęs, kad būtina dar kartą peržiūrėti miesto transporto schemą – nuolat kritikuojamą ir, politikų sutarimu, taisytiną.
,,Gaila, kad vienam iš miesto vadovų, tarytum atsakingam už Saugaus eismo komisijos darbą, nelabai sekasi įgyvendinti miesto transporto schemos kūrimo. Vėl žiemą bus statomi nauji ženklai, palangiškiams sudaromi nepatogumai, eikvojamos biudžeto lėšos“, – apgailestavo E. Židanavičius ir vylėsi, kad dar šioje kadencijoje dviračiu bus galima saugiai važiuoti visa Vytauto gatve.
„Kurortinis miestas yra tas, kuriame yra kuo mažiau automobilių. Kartais man Palanga dėl didelio automobilių skaičiaus primena kokį nors pramonės miestą, bet tik ne kurortą“, – sako politikas.
„Subalansuoti transporto srautus – labai svarbus ir administracijos, ir Tarybos uždavinys. Bet, mano įsitikinimu, tai neturėtų būti daroma vien apmokestinant automobilių statymą ar įvažiavimą. Transporto srautų optimizavimas – ir svarbi kurorto įvaizdžio dalis“, – sako Eimutis.
Jam pradėjus vadovauti Palangos turgavietei, ji pasikeitė neatpažįstamai: buvo įrengti nauji paviljonai, uždengtas stogas, atnaujinti senieji, nuo šių metų, Vyriausybei įvedant kasos aparatus turgavietėse, sumažėjo turgaus prekeivių, tačiau naujovių dėka pavyksta dirbti pelningai. Šiemet „Palangos klevas“, valdantis turgavietę, yra pasiryžęs į miesto biudžetą sumokėti rekordinę dividendų sumą – apie 50 tūkstančių litų, o įvairių kitų mokesčių pavidalu – apie 140 tūkstančių litų.
„Būsime viena iš nedaugelio savivaldybės įmonių, kuri, užuot kaulijusi jos pinigų, patys užsidirbsime sau ir miesto biudžetui“, – pastebi pokalbininkas.

Brandina idėjas padaryti turgavietę dar  patrauklesne
Miesto politikams nepasidalinant laurais dėl Virbališkės tako ir Senojo turgaus gatvės rekonstrukcijos ir jos pavertimo pėsčiųjų gatve, E. Židanavičius sako, kad nesvarbu, kieno tai buvo iniciatyva.
„Svarbiausia, kad iš to turi naudą palangiškiai, miesto svečiai ir pats miestas. Beje, kurorto Liberalų sąjūdis buvo įrašęs į savo rinkiminę programą Senojo turgaus gatvę rekonstruoti ir paversti ją pėsčiųjų gatve. Liberalų sąjūdžiui su kitomis partijomis suformavus valdančiąją koaliciją, tai ir buvo padaryta. Kad gatvė tapo kitokia, laikau ir savo laimėjimu, nes daug prisidėjau prie liberalsąjūdžio rinkimų programos kūrimo“, – pastebi politikas. Šiandien jau galime pasidžiaugti pirmaisiais, mano iniciatyva į koalicinę programą įtraukto ir įkurto Viešosios tvarkos palaikymo skyriaus nuveiktais darbais.
Tapęs Tarybos nariu, E. Židanavičius negalėjo toliau vadovauti turgui, savivaldybės įmonei, todėl buvo paskirtas naujas bendrovės vadovas, o ekonomisto išsilavinimą turintis Eimutis tapo įmonės buhalteriu.
Į pastebėjimą, kad būtent jis turgavietėje iki šiol griežia pirmu smuiku, pašnekovas šypteli: „Svarbiausia, kad pasikeitė visas kurorto turgaus rajonas. Kad žmonės labai palankiai vertina pasikeitimus. O jeigu kam nors norisi man įgelti, mane ar mano darbus sumenkinti, tebūnie. Akmenį visada lengviau paleisti į kitą, nei jį įmūryti į sieną. Neveltui sakoma, kad visiems neįtiksi“.
E. Židanavičius brandina idėjas, kaip turgavietę padaryti dar patrauklesne ir labiau palangiškių ir miesto svečių lankoma.
„Ateityje esame numatę, kad turgus pasiektų mašinų stovėjimo aikštelę prie Ganyklų gatvės. Ateityje prie jos pastačius prekybos paviljonus, turgus būtų labiau vientisas, viliojantis Ganyklų gatve besinaudojančius vairuotojus. Dabar, ko gero, miesto svečiui kartais, matyt, sunku suprasti, kad kyšantys paviljonų stogai – ne kokie nors angarai, o kurorto turgus. Mano sumanymui įgyvendinti reikėtų Tarybos sprendimo“, – sako Tarybos narys.

„Esu maksimalistas. Nutylėti nemoku“
E. Židanavičius neslepia žinąs, kad jis dėl savo tiesmukiško būdo verčia raukytis kai kuriuos savo kolegas, bet patikina, kad neketinąs keistis. Juk nuomonių įvairovė gali padėti rasti geriausią sprendimą Palangai ir jos žmonėms. Politikoje labai pavojinga, kai įsigali pataikavimas, tik viena nuomonė ir tiesa...
„Visada sakiau, sakau ir sakysiu, ką galvoju, viešinsiu negeroves. Ir manęs neprivers nutylėti, kalbėti „kaip dauguma“ nei partija, nei valdžia, nei koaliciniai susitarimai. Niekas“, – tvirtai sako pašnekovas.
Paklaustas, ar viskas jam patinka valdančiojoje koalicijoje, kurios narys jis yra pats, Eimutis diplomatiškai išsisuka nuo atsakymo.
„Kadangi esu maksimalistas, visada žiūriu, kaip viską padaryti geriau. Ta pati koalicija, ypač dabar, yra labai marga. Natūralu, kad yra visokių nuomonių. Džiugu, kad Taryboje dirba didelę patirtį turintis A. Stankus, tikras politikos ,,lapinas“ M. Skritulskas, daugelio techninių reglamentų asas D. Želvys, ekonominių ir mokesčių klausimų žinovė E. Kuznecova, įžvalgusis G. Šatkauskas. Iš šių Tarybos narių mokausi ir semiuosi patirties, – sako liberalsąjūdietis. – Negaliu taikytis su kompetencijos stoka, tingumu, pataikavimu, įvairiomis draugystėmis dėl išskaičiavimo.

Turint omenyje, kad kita liberali jėga – Liberalų ir centro sąjunga – po nesėkmingai susiklosčiusių rinkimų į Seimą išgyvena krizę ir jos galimybės ateinančiuose savivaldos rinkimuose yra labai menkos net tokiose savivaldybėse kaip Palanga, kur partija tradiciškai iki šiol turėjo stiprų palaikymą, neabejotina, kad būtent Liberalų sąjūdis taps alternatyva Liberalų ir centro partijai kituose savivaldos rinkimuose“.
„Mano žiniomis, mūsų skyrius kol kas nėra susilaukęs kolegų iš kitos partijos prašymų priimti juos į Liberalų sąjūdį. Jeigu tik susilauktumėme tokių prašymų, žinoma, jie būtų svarstomi. Kita partija turi daug Palangai pasiryžusių dirbti žmonių, todėl, žinoma, jie yra visada laukiami pas mus. Bet pirmiausia aš palinkėčiau Liberalų ir centro sąjungai objektyviai įvertinti savo veiklą, rezultatus ir tolimesnes perspektyvas, bei atsižvelgti į skyriaus narių nuomonę. Viena aišku, kad vienos liberalios jėgos susiformavimas Palangoje turėtų gerų perspektyvų ateityje. Nenorėčiau skambėti, kad raginu juos „bėgti“ į kitą liberalų pusę“, – sako E. Židanavičius.

Palangai reikia pramogų centro
„Šiai savivaldybės kadencijai tuoj pradėjus skaičiuoti antrą kadencijos pusę, svarbiausia yra įvykdyti visą koalicinę programą, kuri iki šiol, puikiai sutariant Tarybai su meru, buvo šauniai vykdoma. Manau, kad akivaizdžias permainas pajuto visi palangiškiai“, – pastebi Tarybos narys.
Jis neatmeta galimybės, kad koalicijos programa galėtų būti artimiausiu metu papildyta – į ją įrašant naujų uždavinių, juk dar liko du metai per kuriuos galima padaryti dar daug gerų darbų Palangai ir palangiškiams.
„Pirmiausia, man regis, kad Palangai derėtų mąstyti apie strateginio didelės traukos pramogų centro statybą. Sporto salė – gerai, rekonstruota Vasaros estrada – puiku, bet kurortui labai reikia ir pramogų objekto. Nešneku apie dirbtinį pliažą ir saulę po stogu. Mums nereikia kopijuoti kitų šalies kurortų. Tarybai reikėtų svarstyti apie tokio objekto pastatymą, kad idėja būtų galima sudominti ir kurorto, ir šalies, ir užsienio verslininkus. Įsitikinęs, kad galima subrandinti labai įdomių idėjų, – sako E. Židanavičius. – Bet pirmiausia pats verslas turi rodyti iniciatyvą, o mes, tarybos nariai, jam padėti“.
Anot politiko, Taryba turėtų svarstyti kurorto zonavimo galimybę. Priklausomai nuo zonos, būtų atitinkamai ribojamas ir prekybos alkoholiu laikas, nustatomas prekybinių vietų rinkliavos dydis.
„Norėtųsi, kad daugiau niekas nevadintų kurorto ,,girdyklos“ vardu, o sakytų – šeimos kurortas“, – sako politikas.
„Bet kadangi pirmiausia linkęs pastebėti mažus dalykus, kurorte, todėl su kolege Tarybos nare E. Kuznecova esame pasiruošę pateikti pasiūlymus dėl išnešiojamosios, išvežiojamosios prekybos, prekybinių vietų rinkliavos dydžio, prekybinių vietų racionalaus išdėstymo, rinkliavos dydžio už specialių stovėjimo leidimų išdavimą klausimais. Svarbu, kad kiekvienas Tarybos sprendimas dėl mokesčių, kurie atsiliepia miesto biudžetui, aktualus verslininkams ar liečia gyventojus būtų grindžiamas ekonomine logika, sveiku protu, nebūtų proteguojamos atskiros verslo šakos ar atskiri verslininkai. Džiugu, kad maži pastebėjimai perauga į pasiūlymus miesto Tarybai, vėliau – jos sprendimus ir tenkina bendruomenės interesus“, – sako E. Židanavičius.

Jūsų komentaras:

Mes matome kas dirba miestui, o kas tik giriasi ir perka usakomu 2012-11-29 17:03 (ų / IP: 78.61.214.75)
Jei ne dabartinio energingo mero pastangos ir meilė Palanga bei zmonems nieko gero nebutu. Va tik gaila mero, kad jis yra per geras zmogus ir tokie Židonaviciai užlipa ant galvos. Mere mes matome kas dirba miestui is sirdies o kas tik plepa ir dienu dienas kaip kokie bedarbiai blaskosi po kavines ir nori jums pakenkti. O sito Zidonaviciaus plepalai ir pagyros nieko nevertos.

akivaizdzias 2012-11-28 15:41 (IP: 78.61.104.50)
permainas pamateme turguje ! Ir prekiautojams patogiau , ir pirkejams , ir praeiviams maloniau . Ir tie vartai uzrakinti nakciai - prasalaiciai nebeuzsuka cia kaip i tualeta , o taip dvokdavo . Ir tos miniatiurines parduotuvytes is gatves puses - zodziu , aciuuuu gerb . Zidonaviciui !!! Linkiu toliau idiegti naujoves ir neklausyti tu niurgzliu !!!

demesio 2012-11-28 13:04 (IP: 82.135.197.57)
Dėmesio! Jūs skaitote komentarų skiltį. Komentarus rašo www.palangostiltas.lt skaitytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami. Komentarų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Už įžeidžiančius komentarus atsako komentarų rašytojai Lietuvos įstatymų numatyta tvarka.

Eimuti, 2012-11-28 11:57 (IP: 78.61.163.233)
Eimuti, atiduok skolas zmonem, kuriuos apgaves esi, kaip dar pirikupinai... Nereik apsimetinet, kad ju nepazysti....

to verslininkaui 2012-11-28 09:29 (IP: 78.61.104.50)
o ko taip susirupinai ta praeitimi ? Juk tai buvo jusu , verslininku , taip trokstamo laukinio kapitalizmo pradzia ir ta "organizacija" buvo iregistruota Miesto Taryboje .Pats tuo metu gal dar po stalu lakstei , nes ir pats butum dalyvaves . O jei tamstike asmeniskai Zidanavicius nuskriaude , tai nusivesk i pievute imtyniu .Zmogus atlikes bausme yra nebekaltas , o tamsta vis verksleni , uzuojauta tau . Versle nugali stipriausi ! Ir dar vienas dalykas - dabar ypac jaunimas , persiziurejes tu "bajaviku" , tos musu gyvevinimiskos agresijos , i sedejusius {ziurint uz ka } ziuri su atitinkama pagarba . Taip kad baik rasineti apie ta praeiti , dar bus savivaldybes rinkimai ,tikiu , kad darbuosis nusiles , geriau rupinkis savo versliuku

Pirmajam koment 2012-11-28 09:14 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
kiek jus , paranojiniai konservatoriu fanatikai , galite sildytis Mero paunksmeje ! Pagal komentara iseina , kad meras vienas taip ir laksto tai su plaktuku , tai su pjuklu ... Ko anksciau neprileidot jo prie vadovavimo ? Jei jis netures savo desiniosios ar kairiosios puses , savo komandos , tai pats ir lakstys , bet taip niekad nebuna ...

Židutis Eimanavičius 2012-11-28 07:50 (IP: 78.61.111.225)
O aš sergu paranoja .Man tokie straipsniai kaip vaistai .Gerai kad po rinkimų dabar jie pigūs.

Markas 2012-11-27 21:27 (IP: 78.61.214.75)
E. Kuznecova yra mero dešinioji ranka ir kas to Palangoje nežino? Visko ko reikia merui ar ko reikia E. Kuznecovai bus padaryta ir net abejoti tuom nereikia. Palangos konservatoriai visada turejo smegenis ir palaikymą.

Antanas 2012-11-27 21:07 (antanas / IP: 78.61.214.75)
Visai geras vyras vyras tas Eimutis. Ir E. Kuznecova teisingas žmogus. Ir meras puikus vyras. Ir aplamai visa si Taryba nusisekusi. Aciu visiems uz gera darba Palangai

Verslininkas 1 2012-11-27 20:58 (s / IP: 78.61.214.75)
Ir dar meras yra geras pono Eimučio draugelis.

Verslininkas 2012-11-27 20:55 (Palanga / IP: 78.61.214.75)
Sakote lyderis? ir partijos vadovas? O gal kam nors įdomi šio žmogaus praeitis? Ar šio pilečio įrašas prie jo dosje "TEISTAS" kam nors žinomas už ką jis teistas. O čia paprasčiausia užsakomasis straipsniukas ir eiliniai kliedesiai tokie kaip " „Bet kadangi pirmiausia linkęs pastebėti mažus dalykus, kurorte, todėl su kolege Tarybos nare E. Kuznecova esame pasiruošę pateikti pasiūlymus dėl išnešiojamosios, išvežiojamosios prekybos, prekybinių vietų rinkliavos dydžio, prekybinių vietų racionalaus išdėstymo, rinkliavos dydžio už specialių stovėjimo leidimų išdavimą klausimais. Svarbu, kad kiekvienas Tarybos sprendimas dėl mokesčių, kurie atsiliepia miesto biudžetui, aktualus verslininkams ar liečia gyventojus būtų grindžiamas ekonomine logika, sveiku protu, nebūtų proteguojamos atskiros verslo šakos ar atskiri verslininkai. Džiugu, kad maži pastebėjimai perauga į pasiūlymus miesto Tarybai, vėliau – jos sprendimus ir tenkina bendruomenės interesus“, – sako E. Židanavičius. O kodėl su mokesčių inspekcijos viršininke E. Kuznecova ? Visi žino ką Kuznecova atstovauja ogi savo giminaitį, kuris užsiima palūdymio verslu ir ten turi prekybos palapines. Tai ar ruošiant kažkokias tai pataisas del isnesiojamosios prekybos nera protekciju ? Nieko nebuna siap sau. Ir grazus pamastymai ir uzliuliavimai kaip ir piesiama turgaus vizija tera tik priedanga savo darbo vietai.O liberal sajudžio partijoje ypač Palangos skyriuje yra daug papludymio palapiniu, ledu ir kitokio balagano prekybininku. Tai nereikia čia apsimesti Šventaisiais visi viską supranta ponas Eimuti.

nuomone 2012-11-27 20:07 (IP: 78.61.197.9)
Nepezek veju Eimuti,kas per isskaiciavimai ,kad sanatopijos draugas ir kolega Mazeika aprupintas net dviem naujos statybos prekybos patalpomis.Ar cia ne draugyste is isskaiciavimo?tai nesiskaito?

musu merui 2012-11-27 16:55 (IP: 86.100.75.88)
neuzsiliuliuokite musu meru-:), nes jau juokinga darosi. Palangoje yra nemazai iniciatyviu, energingu zmoniu, turinciu potenciala vadovauti miestui. imponuoja, kad Zidanavicius pastebi mazus dalykus. ir, zinoma, jis turetu buti libsajudzio lyderis kurorte, nors gal tai kam nors ir nepatinka

Turgaus vadybininkui 2012-11-27 15:41 (erg / IP: 195.182.88.82)
Visi blogi tik aš geras. Straipsnis turetu vadintis taip.Garbes troskimas o is tikruju plepalai ir tiek. Mes zinome kas realiai tvarko miesta. Tai yra musu meras.

Taip pat skaitykite

Viešumoje kilus diskusijoms dėl Konkurencijos tarybos (KT) pradėto tyrimo ir ketinimo įpareigoti Palangos miesto savivaldybę atiduoti joje veikiančio baseino valdymą privačiam verslui, Seimo Ekonomikos komiteto nariai įžvelgia galimą Tarybos atstovavimą verslo interesams.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


„Savivaldybės Taryba dirba gerai, vieningai ir gerokai įpusėjo vykdyti savo koalicinę programą, bet tai nereiškia, kad atskiri Tarybos nariai negali reikšti savo siūlymų ir siekti, kad jie būtų įgyvendinti, jeigu tai yra naudinga kurortui ir jo bendruomenei“, – sako Eimutis Židanavičius, Tarybos narys, kurio aktyvumo ir energijos, ko gero, galėtų pavydėti ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius