Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-08-04
Peržiūrėta
1426
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino šį projektą, apskritai sportą.

Tai, ką norisi matyti Palangoje
Nuo liepos mėnesio vykdomas projektas sulaukė didelio aktyvaus laisvalaikio mėgėjų dėmesio. „Šiais metais išties labai daug žmonių prisijungia prie įvairių sportinių užsiėmimų. Taip, manau, gerinamas ir Palangos įvaizdis. Aš pati nuolat važinėju dviračiu, stebiu, kaip aktyviai įsijungia į treniruotes žmonės – kasdien jose būna apie 30-40 žmonių“, – džiaugėsi žmonių aktyvumu V. Gečaitė.
Treniruotės vyksta ryte ir vakare, o, kaip ir priklauso aktyviems žmonėms, visi į treniruotes atvyksta dviračiais.
„Man pačiai šis projektas, žmonių susidomėjimas juo yra nerealus dalykas. Pati esu palangiškė, bet į Palangą grįžtu tik vasaromis. Visa tai ir yra ką aš noriu matyti Palangoje. Kai žmonės atvyksta į Palangą, pirmasis atsakymas į klausimą, ką veikti Palangoje, būna J. Basanavičiaus gatvė. Žinoma, niekas nesako, jog į aktyvius užsiėmimus įsitraukiantis žmogus būtinai turi būti abstinentas ar vegetaras. Jokiu būdu. Tiesiog susidėlioti reikia savo dienos planą taip, jog viskam užtektų laiko – ir sportui, ir pramogoms. Atsikelk anksčiau, nueik į jogą, paskui patrauk į pliažą, gulėk, kiek tik nori. Tuomet susitik draugus, išgerk šampano, nes yra ką švęsti, o kodėl gi ne. Paskui gal dar spėsi išsimaudyti jūroje ir į kitą treniruotę suspėsi. Norėčiau, kad žmonėms tai taptų įprasta – daugiau pajudėti, o ir jie tuoj pat gali tapti pavyzdžiu kitiems. Žmonės sakys, na taip, mačiau, jog žmonės bėgiojo, daug dviračiais važinėjančių“, – savo tikslą nupasakojo pašnekovė.
Svarbiausia, jog visos projekto treniruotės yra organizuojamos nemokamai. Nors projektas vykdomas jau ketvirtus metus, vis dar sulaukiama klausimų, ar treniruotėse galima lankytis nemokamai – tikrai taip.
„Būtina nuolat kalbėti, kad žmonės įsisavintų: vasarą žmonės sportuoja ir tai daro nemokamai. Mano vizija tokia ir yra: kuo labiau išpopuliarinti šį projektą, kol galiausiai bus nebesvarbu, iš kur žmogus atvykęs, ar iš Kauno, ar Panevėžio, jis apie treniruotes žinos“, – entuziastingai kalbėjo Vilija.

Gamta kitur – prabanga
Idėjos sumanytoja neslėpė, jog niekur kitur nėra taip patogu sportuoti kaip Palangoje. „Kokia nuostabi gamta mus supa, kiek čia daug galimybių imtis aktyvios veiklos. Pati keletą metų gyvenau užsienyje, išvykau baigusi mokyklą. Pastebėjau, jog kitur gamta jau yra retas dalykas šiais laikais, tiesiog prabanga. Žmonės bėgioja ant asfalto, dažniausiai visi sportuoja salėse, kur karšta. Žinoma, veikia kondicionieriai, bet tai nėra tas pats, kaip sportuoti gamtoje. Palangoje tai galime daryti ir pats palangiškis kartais to nesupranta“, – privalumus vardijo V. Gečaitė.
Liepai pasibaigus treniruotės vyks ir rugpjūtį, tik šiek tiek mažiau – per savaitę po keturias treniruotes, kaip įprastai, rytais ir vakarais: 9 ir 18 valandomis.
„Įprastai treniruotės prasideda nuo liepos mėnesio, tačiau sulaukiu prašymų pradėti jas organizuoti nuo Joninių, kai jau prasideda aktyvusis vasaros sezonas Palangoje. Tai apsvarstysime. Svarbu, kad žmonės žinotų apie vykstančias treniruotes, pasklistų gandas apie tai ir jie ateitų, sportuotų visi drauge. Visiems Palanga asocijuojasi su skirtingais objektais: J. Basanavičiaus gatvė, tiltas, gal Gintaro muziejus, kažkam barai, bet aš labai norėčiau, jog dalis žmonių atsakytų, jog Palanga yra parkas, joga, dviračiai, aktyvus judėjimas. Nesakau, kad pati esu didžiausia sveikuolė, aš pati galiu nueiti ir į barą, ir pasimaudyti, mėgstu įvairovę. Viskas gali eiti išvien, svarbu, kad žmogus pasiimtų viską, kas geriausia čia“, – tikino palangiškė.
Kaip pastebėjo Vilija, Palangoje nėra pigu atostogauti, – ji pati daug keliavusi ir kainas galinti palyginti, tačiau žmogus išlaidas gali kompensuoti ramybe, atsipalaidavimu, dingusiu stresu.

Profesionalūs treneriai
„Treniruotes veda savo srities profesionalai, labai daug žinantys, sukaupę daug patirties ir žinių. Pavyzdžiui, žinomas Palangos lengvosios atletikos treneris, kineziterapeutas Andrius Bajoras, Lietuvos moterų krepšinio lygos buvusi žaidėja Sandra Baliutavičiūtė. Jie veda kokybiškas ir naudingas treniruotes, gali ir pakonsultuoti tam tikrais atvejais sporto mėgėjus. Tai yra labai puiku, žmonėms tereikia išnaudoti tokias progas“, – teigė pašnekovė.
Vilija pasidžiaugė, jog sportas žmones suvienija ir net atrandama bičiulių. „Čia užmezgamas žmogiškasis kontaktas. Žinoma, visokių žmonių yra. Vieniems, pavyzdžiui, patinka likti su savo mintimis, jas „susidėlioti“ be pašalinių, nesinori bendrauti. Bet kad ir kaip bebūtų, kiekvienam atėjusiam svarbu jaustis jaukiai, sulaukti patarimų. Ne visi žino, kur yra „Labryčio“ takas, kur galima rasti lauko treniruoklius. Daug žmonių manęs klausia, o kur yra rotonda. Mums atrodo elementaru, bet ne vietiniai žino tą vietą, bet nežino pavadinimo“, – pasakojo itin naudingo projekto viena iš koordinatorių.
Į treniruotes bandyta pritraukti ir porų, norima sulaukti daugiau vyriškosios lyties atstovų, tačiau jie šiais užsiėmimais vangiai susidomi.
„Būna, kad ateina, pasižvalgo ir gal jiems pasirodo per daug lengva. Kadangi treniruotėse dirbama tik su savo svoriu, nenaudojama papildomai svorių. Taip pat nepasitvirtino ir porų treniruotės. Išties galiu pasakyti, jog pirmaisiais metais apskritai žmonės tarsi vengdavo sportuoti viešose vietose, stengdavosi labiau pasislėpti, tačiau galiausiai suprato, kad sportuoti nėra ko bijoti, tai kaip tik skatinama. Dabar jau visai kitokį vaizdą pastebime, žmonės į treniruotes ateina apsirengę ryškiai, savimi pasitikintys“, – nusišypsojo Vilija.
Šį projektą finansuoja Palangos miesto savivaldybė, projekto vykdytojas – Palangos miesto lengvosios atletikos klubas.

Jūsų komentaras:

Palanga 2019-05-25 21:46 ([email protected] / IP: 188.69.193.27)
Tokios masinės treniruotės pritraukia tik drąsesnius, arba jei kažkas atsiveda, nes vienam (i) eiti nedrąsu, nejauku. O štai lauko treniruokliai https://www.miestui.lt/lauko-sporto-iranga pritraukia ir pavienius asmenis, uždaresnio būdo. Šiaip ar taip abu variantai yra geri ir smagu, kad miesto lėšomis investuojama į žmonių sveikatą, geresnę savijautą

Taip pat skaitykite

Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


Š.m. gruodžio 8 d. po netikėtai ištikusios sunkios ligos į amžinybės prieglobstį pasitraukė aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys Euzebijus Žvirgždinas.


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė šiemet finansuoja devynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, bus suteikta galimybė vaikams, kurių šeimoms reikalinga pagalba...


Meras Šarūnas Vaitkus išėjo atostogų  5

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, siekdamas užtikrinti, kad visi kandidatai į Palangos miesto merus rinkimų kampanijoje dalyvautų lygiomis teisėmis, nuo vasario 20 d. iki rinkimų išeina atostogų. Š. Vaitkaus atostogų metu mero pareigas eis mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.


Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04 | Rubrika: Sportas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino...


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


Masinė jaunimo mankšta „Augsiu aktyvus 2011“, vykusi šių metų spalio 21 d. 11 val. šalies ugdymo įstaigose, taip pat ir Palangoje, pripažinta Lietuvos rekordu. Rekordus registruojanti agentūra „Factum“ šią mankštą, kuria siekta atkreipti jaunimo dėmesį į būtinybę gyventi aktyviau, pripažino masiškiausia mankšta....


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – dešimtmetį tąsomas po teismus. Dėl šio dokumento teisėtumo ne viename teisme buvo ginčijamasi. Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs faktines šio dokumento rengimo, tvirtinimo aplinkybes, paskelbė verdiktą, kad prieš dešimtmetį parengtas M.Ptašek planas yra rekomendacinio pobūdžio...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius