„American Spirit“ Palangoje stulbino JAV gamintų automobilių įvairove

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-11
Peržiūrėta
983
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„American Spirit“ Palangoje stulbino JAV gamintų automobilių įvairove

 Praėjusį savaitgalį palangiškiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išvysti spalvingą ir griausmingą renginį. Septintojo tarptautinio amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai, atvykę į kurortą 200 automobilių ir 50 motociklų, įspūdingą techniką demonstravo ne tik Žiemos stadione, bet ir riedėjo Palangos gatvėmis iki pat Šventosios. Norinčių išvysti JAV gamintojų transporto priemones didžiojo parado šeštadienio vakarą žiūrovų buvo tiek daug, kad vairuotojai vos galėjo pravažiuoti J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavusiu gyvu tuneliu.

 

Septintasis sąskrydis

Jau ketvirtadienį į Palangą, į septintą kartą vykusį tarptautinį amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydį „American Spirit“ pradėjo rinktis būrys bendraminčių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Airijos ir Didžiosios Britanijos. Visus juos vienija meilė išskirtiniams amerikietiškiems automobiliams ir motociklams.

Pasak renginio organizatorių, „American Spirit“ sąskrydis – gera proga susipažinti su spalvinga Šiaurės Amerikos automobilizmo istorija, kadangi renginio metu vienoje vietoje susirenka praėjusio amžiaus pradžioje ir šiais metais pagaminti automobiliai bei motociklai. Šiais metais sąskrydžio teritorijoje susirinkęs transportas maksimaliai atspindėjo legendinį JAV autoparką – žiūrovai Žiemos stadione ir paradų metu galėjo išvysti visas tikras amerikietiškas legendas: vilkiką, karinę „Hummer“ visureigio versiją, didįjį turistinį autobusą ir „Harley Davidson“ motociklus. Ypač gausus būrys „Dodge“ markės automobilių, mat šiais metais švenčiamas 100-tasis šio gamintojo jubiliejus. Ypatingas dėmesys buvo skirtas ir „Ford Mustang“ automobiliams, švenčiantiems 50-tą jubiliejų.

 

Žiūrovams – du paradai

Dalyvių ir renginio svečių laukė turininga programa. Ketvirtadienio vakare pirmieji dalyviai surengė pirmąjį paradą Palangos gatvėmis. Penktadienį jie vyko į orientacines „Vakarų ekspreso“ varžybas po Vakarų Lietuvą. Vakarop dalyviai aiškinosi, kieno automobilyje sumontuota galingiausia garso sistema, kieno automobilis triukšmingesnis. Pusę devynių vakaro Palangos svečiai Vytauto gatvėje išvydo antrąjį automobilių ir motociklų paradą.

Šeštadienis – turiningiausia sąskrydžio diena. Žiemos stadione dalyviai išsiaiškino geriausius automobilius ir motociklus, suskirstytus į 22 kategorijas pagal specialius požymius, tarkim, kabrioletai ir t.t., arba pagal pagaminimo metus.

Net du kartus dalyviai išriedėjo į gatves. Pirmas paradas startavo vidurdienį, o didžiojo parado, startavusio 18 val., dalyviai važiavo J. Basanavičiaus gatve. Žiūrovų buvo tiek daug, kad didesnieji automobiliai sparnais beveik lietė stovėjusius ir jiems mojavusius žmones.

Pravažiavę Vytauto gatve, parado dalyviai pasiekė Šventąją, kur taip pat suteikė nemažai džiaugsmo Žvejo dieną švenčiantiems kurorto svečiams ir patiems šventojiškiams. Smagiai vilkstinei automobilių ir motociklų mojo tie, kurie tą vakarą važiuodami Liepojos plentu su ja prasilenkė.

 

Vienas iš penkių pasaulyje

Tie, kam įdomu buvo ne tik pažiūrėti į paradą ir įvertinti JAV gamintus automobilius bei garsiuosius motociklus „Harley Davidson“, penktadienį ir šeštadienį būriais traukė į Žiemos stadioną, kur rikiavosi visa technika. Vaikams didžiulis džiaugsmas buvo užsikeberioti į karinį „Hummer“ visureigį, kur specialia apranga apsirengę kariškiai leido jiems net ginklus pačiupinėti, moterys grožėjosi naujausiais prabangiais automobiliais, vyrai, sukišę nosis po atvirais kapotais, aptarinėjo variklių ypatybes.

Bene daugiausiai susidomėjimo sulaukė šiemet didžiausia sąskrydžio naujove tapęs unikalus 1918 metais išleistas elektrinis automobilis, kuriuos gamino nuo 1916 iki 1920 metų veikusi amerikiečių kompanija „Rauch end Lang“: pirmą kartą Palangoje viešai pademonstruotas vienintelis Europoje ir vienas iš penkių pasaulyje išlikusių pirmųjų elektromobilių „Rauch end Lang B-26“.

Visos automobilio detalės – autentiškos, o apskardintas mašinos kėbulas iš tiesų yra medinis. Tik šiemet baigtas restauruoti 96 metų automobilis yra važiuojantis, o jame sumontuotas originalus 96 voltų, 2,5 kilovato elektrinis variklis išvysto 30 kilometrų per valandą greitį. Vienu pakrovimu jis gali nuvažiuoti 100 kilometrų. Akumuliatorius pakraunamas per dvi valandas.

Prieš 96 metus pagamintas elektromobilis buvo to meto modernumo viršūnė. Šiame „Rauch end Lang“ modelyje pirmą kartą buvo panaudotas salono apšvietimas, kuris įsijungia pravėrus dureles.

Mašinos salone – 4 sėdimos vietos. Dvi iš jų – salono priekyje. Automobilį vairuotojas valdydavo sėdėdamas ant galinės sėdynės. Vietoj vairo – ilgą rankeną primenanti svirtis.

 

Ne viena unikali mašina

Kitas įdomus automobilis – 1941 metų „Cadillac Coupe StreetRod“ su 8 cilindrų 5,7 litro darbo tūrio HEMI varikliu. 

Automobilių įvairove pasižymėjusiame šių metų amerikinės autotechnikos sąskrydyje demonstruota ir JAV pagamintos specialiosios paskirties transporto priemonių: iš Estijos atvažiavo įspūdingo dydžio antikvarinis karinis visureigis, Klaipėdos Dragūnų batalionas parodė šiuo metu Lietuvos kariškių naudojamą 2006 metais pagamintą šarvuotą beveik 6 tonas sveriantį daugiau kaip 5 metrų ilgio ir 2 metrų pločio visureigį „Humvee“.

Daug smalsuolių pritraukė prieš trejus metus pagaminta amfibija „Max – 2 II – 600T“. Dviejų cilindrų 750 kubinių centimetrų darbo tūrio variklis išvysto 40 kilometrų greitį. Automobilį vandens paviršiumi varo besisukantys guminiai vikšrai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įsibėgėjant pavasariui Palangos kultūrinis gyvenimas įgauna naują pagreitį – kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius. Renginių ciklas „Palangos dienos“ sutelks bendruomenę visą savaitę minėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat –...


Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis J. Basanavičiaus gatvėje Vitalijos Katunskytės neišgirsite: jos balsą užgoš į Palangą atriaumojantys amerikietiški automobiliai bei motociklai – Palangą drebins jau aštuntąjį kartą vyksiantis amerikietiškų automobilių bei motociklų suvažiavimas „American spirit“. „Palangos tiltas“ apie jį...


Praėjusį savaitgalį palangiškiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išvysti spalvingą ir griausmingą renginį. Septintojo tarptautinio amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai, atvykę į kurortą 200 automobilių ir 50 motociklų, įspūdingą techniką demonstravo ne tik Žiemos stadione, bet ir riedėjo Palangos gatvėmis iki...


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Šių metų pradžioje Savivaldybės biudžetinei įstaigai „Rinkliavų centras“ buvo perduota automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Taikos g. 2, prie prekybos centro „Iki“, o aikštelė Šventojoje, Topolių ir Guobų gatvių sankirtoje, iki šiol buvo neeksploatuojama, tad įkainiai už automobilių statymą jose nebuvo nustatyti.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius