Amerikos slaptoji žvalgybos tarnyba kalinius skraidino per Palangą?

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-14
Peržiūrėta
1042
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Amerikos slaptoji žvalgybos tarnyba  kalinius skraidino per Palangą?

Ar gali būti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) samdytas lėktuvas su slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje kaliniais leidosi Palangoje? Tokią versiją iškėlė Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Reprieve“, kuri paviešino duomenis apie CŽV samdytų lėktuvų skrydžius, kuriais įtariamieji terorizmu iš Lietuvos buvo gabenami į Maroką ir Afganistaną. 

Palangos techninės galimybės leidžia
Nors pateikta nauja informacija meta dar didesnį šešėlį ant šalies Vyriausybės ir saugumo tarnybų, tyrimas dėl jos dar nėra pradėtas. Palangos politikai mano, kad tokie dalykai yra šalies vyriausybės sferoje, todėl teigia, kad nėra prasmės prašyti šalies saugumo tarnybų kokių nors paaiškinimų.
„Patikėkite, prie tokios informacijos neprieinu. Žinoma, tokie įtarimai meta didelį šešėlį Lietuvai, todėl atitinkamos institucijos turi reaguoti ir į tokią informaciją, ir visiems laikams išsklaidyti įtarimus. O jeigu jie pasitvirtintų – pradėti tyrimą“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo narys Pranas Žeimys.
Jis nemano, kad Palangos valdžia turėtų „kaip nors“ reaguoti dėl iškeltos versijos, kad CŽV samdytas lėktuvas su kaliniais galėjo kilti Palangos oro uoste.
„Tai – siauro rato atitinkamų saugumo tarnybų ir aukščiausių šalies vadovų reikalas. Ne Palangos“, – sakė politikas.
„Bet Palangos oro uosto techninės galimybės, žinoma, leidžia pas mus leisti ir kilti visokiems lėktuvams, taip pat ir CŽV“, – sakė P. Žeimys.
Palangos miesto Tarybos narys Vytautas Stalmokas įsitikinęs, kad, jeigu tokie skrydžiai iš Palangos ir vyko, domėtis jais – ne savivaldybės kompetencija.
„Tam yra saugumas, kitos specialios tarnybos. Tokie įtarimai meta šešėlį valstybei, o ne Palangai“, – sakė buvęs meras, girdėjęs, kad Europos Parlamentas šią savaitę diskutavo ir balsavo dėl ataskaitos apie Europos Sąjungos valstybių, taip pat ir Lietuvos, dalyvavimą CŽV slaptųjų sulaikymų ir ypatingųjų perdavimų programoje.

Palangoje leidosi 2006 metais?
Parlamentinio tyrimo išvadose minima, jog CŽV samdytas lėktuvas, nusileidęs Palangoje 2006 metų kovo 25 dieną, išskrido į Porto miestą Portugalijoje, tačiau iš tikrųjų šis lėktuvas nusileido Kaire, Egipte. Tuo metu Kaire laukė kitas CŽV samdytas tos pačios įmonės valdomas lėktuvas, kuris netrukus išskrido į Kabulą, Afganistaną. Šie skrydžių duomenys sutampa su anksčiau viešojoje erdvėje pasirodžiusia informacija, kad 2006 metų pradžioje slaptas CŽV kalinimo centras Lietuvoje buvo uždarytas, o kaliniai iš jo perkelti į Afganistaną.
„Reprieve“ paviešinti dokumentai rodo, kaip CŽV samdytos aviacijos bendrovės – skrydžių operatoriai – klastodavo skrydžių planus ir maršruto viduryje sukeisdavo lėktuvus, kad nuslėptų tikrąjį skrydžių kursą. Tokia suklastota informacija apie skrydžių maršrutus buvo teikiama ir Lietuvos civilinės aviacijos įstaigoms. Anot „Reprieve“, būtent šia klaidinga informacija vėliau naudojosi ir Seimo Nacionalinio saugumo, ir gynybos komitetas, atlikęs parlamentinį tyrimą dėl CŽV veiklos Lietuvoje.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, kovo 11-ąją minime mūsų Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Stebėdami įvykius Ukrainoje, matome, kokia trapi gali būti laisvė, todėl tokiu įtemptu laiku kaip niekad svarbu ją saugoti ir branginti.


Palangos oro uoste sutiktas pirmasis lėktuvas po rekonstrukcijos

"Palangos tilto" informacija, 2021 10 23 | Rubrika: Miestas

Baigus Palangos oro uosto aerodromo rekonstrukciją – spalio 21 dieną, ketvirtadienį, pasitiktas pirmasis reguliarus keleivinis lėktuvas, kuriuo atvyko keleiviai iš Kopenhagos, Danija. Pirmą ir simbolinį tiesioginį skrydį vykdė oro bendrovės „SAS - Scandinavian Airlines“ lėktuvas.


Penktadienį, birželio 26 dieną, Lietuvoje po daugiau nei dešimtmečio grįžo vietiniai skrydžiai – pavakarę lėktuvas poilsiautojus skraidino iš Vilniaus į Palangą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Atgaivinu prisiminimus iš 1967 metų kovo vidurio Kulautuvoje, kai Nemunu čežėdamos, tarsi sausi šiaudai, link Baltijos jūros plaukė ledų lytys, ižas, anapus – senovinė, miniatiūrinė Zapyškio šventyklėlė, o nuotraukoje – mes, linksmi Vilniaus universiteto bendrakursiai, negalvojome nei apie šaltus skersvėjus, nei apie ligas, nors aš tada...


Paskui „Wizz Air“ lėktuvą, nusileidusį Palangos oro uoste praėjusią savaitę, antradienį, kovo 29-ąją, Palangos oro uoste nusileido bendrovės „Rynair“ orlaivis „Boeing“. Juo iš Londono Stanstedo oro uosto atskrido 172 keleiviai. Visame „Boeing“ lėktuve – 180 vietų.


Galiu dėvėti dešimt kaukių, bet kaip vaikas naiviai stebiuosi šio mūsų pasaulio vaikiškai mažu pažįstamumu.


Kaip aš,  dabar žurnalistas su tarptautine karjera,  prieš 10 metų pakliuvau į Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgybos CŽV akiratį? Prisipažinsiu: sunku tai trumpai paaiškinti. Mano, keturiasdešimtmečio vyro gyvenimo istorija, gan ryški- jos dešimt metų priklauso Amerikai. Nesigailiu „svajonių šalyje“ praleistų metų...


Dėmesio: gali būti padidėjęs oro užterštumas

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 28 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos centras informuoja, kad pagal gautus gyventojų pranešimus Palangos miesto centrinėje ir rytinėje dalyse gali būti padidėjęs aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, cheminiais junginiais.


Ar gali būti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) samdytas lėktuvas su slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje kaliniais leidosi Palangoje? Tokią versiją iškėlė Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Reprieve“, kuri paviešino duomenis apie CŽV samdytų lėktuvų skrydžius, kuriais įtariamieji terorizmu iš Lietuvos buvo gabenami į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius