„Ant marių kraštelio“: Dreverna kviečia kartu švęsti jubiliejinius 770-uosius metus

Palangos tiltas, 2023-06-14
Peržiūrėta
975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ant marių kraštelio“: Dreverna kviečia kartu švęsti jubiliejinius 770-uosius metus

Birželio 16–17 dienomis, penktadienį ir šeštadienį, visų keliai ves į Dreverną. Jubiliejų švenčiančiai Drevernai – 770 metų. Šia proga vyksianti Drevernos žvejų šventė „Ant marių kraštelio“ kviečia atvykti tiek mažuosius, tiek suaugusius Drevernos gyventojus bei svečius iš visos Lietuvos.

Šventė prasidės birželio 16 d., penktadienį, 18 val. Drevernos kultūros namuose vyksiančiu jubiliejiniu „Dreverna 770“ apdovanojimų vakaru-koncertu. 

„Bus įteikta virš 40 apdovanojimų – autorinių kalvio ir keramikų darbų, netrūks ir gerų žodžių. Šventinę nuotaiką suteiks vieni gražiausių Lietuvos balsų – Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas. Prisiminsime ypatinga meile Dreverną mylėjusį dailininką Liną Jankų – net dviejose kultūros namų salėse eksponuojami jo tapybos darbai. Ypatingą saldžią dovaną parengė Drevernos verslininkai Akvilė ir Pranas Januškos. Svečius vaišinsime ir kvepiančia „kafėja“, – teigia Drevernos kultūros namų renginių organizatorė Virgina Asnauskienė.

Šeštadienį, birželio 17 d., 10 val. šventę tęs Drevernos sporto aikštelėje vyksiančios jubiliejinės 3x3 krepšinio varžybos. Jas organizuoja buvęs dreverniškis Tomas Balčėnas.

14 val. į Drevernos uostą kviečiami vaikai, šeimos ir visi, mėgstantys pašėlti. Klaipėdos klounų teatro studija „Dulidu“ kartu su džiazo orkestru pristatys ypatingą, dar Klaipėdos rajone nematytą, muzikinį gatvės spektaklį visai šeimai „Let‘s Jazz“.

14 val. laivadirbio Jono Gižo sodyboje-muziejuje visi kviečiami dalyvauti ypatingame šventės renginyje – folkloro kolektyvų alase „Numezgiau tinklą iš žalio šilko“. Šiame „čėsnyje“ bus galima sutikti visų penkių Lietuvos etnografinių regionų folkloro kolektyvus: aukštaičius „Jorija“ (Kėdainiai), suvalkiečius „Imsrė“ (Jurbarkas), žemaičius „Salda“ (Ylakiai, Skuodo raj.), dzūkus „Raskila“ (Birštonas“). Mažajai Lietuvai atstovaus „Žvejytės“ (Dreverna), „Vėlingis“ (Priekulė), o „Aušrinę“ tiesiai iš Juodkrantės parplukdys Drevernos uosto keltas.

18 val. kartu su folkloro kolektyvais, skambant dūdoms, nuo kultūros namų į Drevernos uostą pajudės šventinė eisena.

18.20 val. eisena pasitiks su reisine „Dreverna“ atplauksiantį dievaitį Bangpūtį. Jam atvykus, laukia sena, gilias tradicijas turinti ceremonija – su šia reisine bus išplukdytas vainikas į marias. 

19–23 val. Drevernos uoste vyksiančioje vakarinėje šventės dalyje koncertuos grupė „Lemon Joy“, atlikėjai Iglė ir Tadas, dainininkas Kastytis Kerbedis.

Šventės šūkis – „Lai Drevernos vėjai būna palankūs visiems!“. Drevernoje skaičiuojama mažiausiai 12 vėjo rūšių, taigi kiekvienas atvykęs čia atras savo vėją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Net tris švyturius turinti Neringa artėjančius 2024-uosius metus skelbia Švyturių metais ir kviečia kurorto gyventojus ir svečius skirti dar didesnį dėmesį šiems navigaciniams ženklams, jų ir tuo pačiu viso krašto istorijai, rašoma Neringos savivaldybės pranešime žiniasklaidai.


Birželio 16–17 dienomis, penktadienį ir šeštadienį, visų keliai ves į Dreverną. Jubiliejų švenčiančiai Drevernai – 770 metų.


Gegužės 27 d. sanatorijoje „Gradiali“ (Vanagupės g. 15, Palanga) Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus kartu su vaikučiais (4-10 metų) dalyvauti mokymuose ir paskutinį gegužės šeštadienį praleisti prasmingai!


Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Žiemos atsikratanti Palanga kviečia kartu švęsti šv. Velykas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2015 04 02 | Rubrika: Miestas

Palangoje jau tapo tradicija, kad pirmieji rengtis artėjančioms šv. Velykoms kviečiami aktyviausi ir nekantriausi kurorto gyventojai – vaikai. Tad kasmet, artėjant šiai pavasario šventei, Birutės parke įsikūrusiame Sodininko namelyje duris atveria Velykų Bobutės trobelė, kur visi besidomintieji gali pasigėrėti šventinėmis puokštėmis, pasimokyti...


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Palanga 2013-uosius kviečia pasitikti prasmingai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 29 | Rubrika: Miestas

2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Palanga tęsia savo tradicijas – senuosius metus palydėti, o naujuosius sutikti kviečia įvairiausiomis šviesomis nušvitusiame festivalyje „Kalėdų šviesos miestas“, kuris truks nuo lapkričio pabaigos iki sausio vidurio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius