Apleistų pastatų savininkams neriamas apynasris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-19
Peržiūrėta
478
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apleistų pastatų kurorte yra ne vienas. Darkančių ir nepuošiančių Palangos ir Šventosios statinių užregistruota 84. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio, nėra paprasta sutramdyti apsileidėlius.

 

Vengia pasirodyti

Vyriausiasis specialistas B.Skersys „Palangos tiltui“ aiškino, kad surasti pastatų savininkus nėra sudėtinga, nes informacija jam prieinama. Tačiau, anot jo, yra atvejų, kad tenka jų ieškoti ne tik pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Pavyzdžiui, už viešbučio „Žaliasis namas“ yra privatizuotas tualetas. Jo šeimininkas – Vilniaus rajono gyventojas. Nors siunčiami pranešimai ir įspėjimai susitvarkyti, tačiau jokio atsako nesulaukiama iki šiol. Anot specialisto, kai kurie savininkai slapstosi, pateikia neteisingus duomenis apie deklaruojamą gyvenamąją vietą. „Bandžiau net kreiptis į policiją, kad padėtų, tačiau buvo atsakyta, kad neturi įgaliojimų ieškoti tokių pažeidėjų“, - apie pastangas surasti kai kuriuos pastatų savininkus pasakojo specialistas.

Pavyzdžiui, vienas iš skaudulių – statinys Pirties ir Ganyklų gatvių sankirtoje. Pastatas neprižiūrimas jau ne vienerius metus, išsiųstas raginimas susitvarkyti, tačiau šeimininkas vengia pasirodyti. 

 

Šventoji – ne išimtis

Specialisto B.Skersio tvirtinimu, susirašinėjama ir dėl dviejų pastatų Šventojoje, esančių Vilties take. Bėda ta, kad pastarieji neįregistruoti ir nesuformuotas žemės sklypas. Tai įvardijama nebaigta statyba. Tačiau, vyriausiojo specialisto nuomone, jei tik bus suformuotas sklypas, netruks atsirasti ir savininkai.

 

Ne vienas skaudulys

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas pripažino, kad tokių kurorte skaudulių yra ne vienas. Be abejo, anot jo, vienas iš jų – sudegęs Kurhauzas, kurio savininkai yra Savivaldybė ir privatus asmuo. Šiuo metu Savivaldybė jau ėmėsi veiksmų sutvarkyti jai priklausančią mūrinę statinio dalį, tačiau apie kitos dalies savininkų planus, sakė, neturįs žinių.

Beje, už vilos „Komoda“ nepriežiūrą šiemet 500 litų administracinė bauda skirta UAB „Kurortų statyba“ vadovui  Donatui Bubniui.

 

Griežtos sankcijos

Specialisto B.Skersio teigimu, už pastatų nepriežiūrą gali bausti ir Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Be abejo, pagal galiojančius įstatymus tokiems apsileidėliams gali būti taikomos sankcijos. Už pastatų nepriežiūrą, gali būti skiriama bauda nuo 100 litų iki 2000 tūkst. litų. Surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolą turi teisę ir pats vyriausiasis specialistas, tačiau, jo teigimu, pažeidėjams baudų dar neskyrė. „Suprantama, viliuosi, kad žmonės susipras ir susitvarkys. Šia linkme yra gerų poslinkių, nes jau atsirado tokių privačių objektų savininkų, kurie suskato užkalti pastatų langus bei susitvarkyti aplinką“, - sakė B.Skersys.

Pagal priimtą savivaldybės Tarybos sprendimą, apsileidėliams, kuriems surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai, numatyta ir dar viena griežta sankcija. Jiems žemės nuomos mokestis siekia 4 proc. nuo žemės vertės. Tokiu būdu gal šis sprendimas privers pastatų savininkus sukrusti.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Šventosios upės kilpoje ketinama pastatyti 12 atskirų ir sublokuotų statinių, kuriuose bus įrengta 30 poilsiui skirtų apartamentų. Dauguma jų turėtų būti nuomojami, o kiti – parduoti.


Ar gali būti, kad nugriovus vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose teks griauti ir profesoriaus Vytauto Landsbergio namą Palangoje? Atsakyti į šį klausimą prašoma Generalinės prokuratūros. Nugriauti Vijūnėlės dvarą praėjusių metų pabaigoje nusprendęs Vilniaus apygardos teismas gali skaudžiau smogti daugybei Palangoje namus įsigijusių žmonių, tarp jų – konservatorių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė trimis objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio tūrio kurortinių statinių...


Šių metų pradžioje Kultūros vertybių registras pasipildė keturiais objektais, esančiais Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas jų – pastatas, pažymėtas 21 numeriu, kuris, anot istorinės pažymos, istoriniu požiūriu vertingas kaip XIX a. antrosios pusės nutiestos J. Basanavičiaus gatvės pietų pusės senojo apstatymo fragmentas, XX a. ketvirtojo dešimtmečio nedidelio...


Praėjusio antradienio popietę prie Vytauto g. 170 stūksančio apleisto buvusių fizioterapijos gydyklų pastato, kurio angas, kiek jos bebūtų užkalamos, nuolat „prasikrapšto“ tiek neturintieji kur gyventi, tiek „smalsus“ Palangos jaunimas, rastas mirusios moters kūnas.


Jeigu pastatas apleistas ir neprižiūrimas, Viešosios tvarkos skyriaus skirtas baudas privalo mokėti visi – ir bankrutavusių įmonių turtą administruojantys bankroto administratoriai. O konkrečiai – administruojančių įmonių vadovai. Tokia neskundžiamos nutarties, kurią birželio 21 d. priėmė Klaipėdos apygardos teismas, esmė.


Į ką panaši mokykla, per 35 metus nemačiusi kapitalinio remonto, o tik retus kosmetinius pataisymus? „Ką ir kalbėti – prieš pradedant mokyklos rekonstrukciją už Europos Sąjungos lėšas 2007-ųjų pabaigoje, mokyklos statinių būklė buvo labai bloga. Stogai - kiauri, langai – lengvai vėjo perpučiami, sanitariniai mazgai, mokinių persirengimo kambariai – baisūs“, - vardijo išgyventus...


Naujovės bendraujant su pastatų administratoriais

Marius ANDRIUŠKA, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Nuo kovo 10-osios įsigaliojo naujos Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administravimo pavyzdinių nuostatų pataisos. Jos turėtų pagerinti bei supaprastinti ypač daugiabučių namų savininkų ir administruojančių įmonių tarpusavio santykius.


Apleistų pastatų savininkams neriamas apynasris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Apleistų pastatų kurorte yra ne vienas. Darkančių ir nepuošiančių Palangos ir Šventosios statinių užregistruota 84. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio, nėra paprasta sutramdyti apsileidėlius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius