Aplinkos ministerija: ties Palanga pradėsiantis veikti jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų

Palangos tiltas, 2023-04-20
Peržiūrėta
3390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aplinkos ministerija: ties Palanga pradėsiantis veikti jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų

Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.

Skaičiuojama, kad maždaug 700 MW galios vienas vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti iki 2,5-3 TWh žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio, teigiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Kadangi vėjo elektrinių parkas bus vystomas Baltijos jūroje, apie jį, vadovaujantis Helsinkio ir Espo konvencijų reikalavimais, buvo informuotos Baltijos jūros valstybės, o antradienį vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai su Latvijos ir Lenkijos visuomene ir institucijų atstovais.

Pranešime skelbiama, kad Lietuva lauks Danijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos visuomenės ir institucijų pastabų bei pasiūlymų.

Kaip nurodoma pranešime žiniasklaidai, vienam iš planuojamam vėjo elektrinių projektų VšĮ Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas atlieka poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Tai yra vienas iš svarbiausių Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų, kuris, kaip numatoma, ženkliai padidins vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir taip sumažins Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo bei užtikrins mažas elektros kainas gyventojams.

Jūsų komentaras:

asta 2023-04-23 20:55 (IP: 162.158.222.193)
Kažkas baisaus

Nuomone 2023-04-22 17:20 (IP: 141.101.99.162)
Kokia nesamone, negalejo kitokios vietos rasti. Dabar vakere vietoj saulelydzio mayisime vejo jegaines juroje.

Taip pat skaitykite

„Ignitis renewables“, tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė, vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse „Curonian Nord“. Šis projektas ne tik prisidės prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimo, bet ir skatins pajūrio regiono ir visos šalies ekonomiką, rems vietos bendruomenių veiklą. Bendrovė taip pat įsipareigojusi šviesti visuomenę apie atsinaujinančią...


Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord“. Šis Lietuvos energetikai ypatingai svarbus projektas pavadintas kuršių genties garbei, kuri kadaise gyveno prie Baltijos jūros krantų. Pavadinimas taip pat siejamas su vienu gražiausių ir unikaliausių Lietuvos ir regiono vietų –...


Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia pirmojo Baltijos šalyse jūrinio vėjo elektrinių parko vystymą ir Baltijos jūroje atlieka projektui reikalingus vėjo ir hidrometeorologinius matavimus. Tam tikslui į būsimo parko teritoriją atplukdyta ir pritvirtinta plūduriuojanti matavimų stotis su specializuota įranga. Ant specialaus plūduro iškelta matavimo stotis...


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Lietuvai siekiant gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių Baltijos jūroje ir mažinti šalies priklausomybę nuo elektros importo ir iškastinio kuro, vyksta paruošiamieji darbai konkursams, kuriuose bus atrinkti jūrinio vėjo elektrinių parkų vystytojai, informuoja Energetikos ministerija.


Iki 2028 metų Baltijos jūroje turinčios pradėti veikti pirmosios jūrinio vėjo elektrinės turėtų patenkinti pusę Lietuvos elektros energijos poreikio ir užtikrinti didesnę Lietuvos energetinę nepriklausomybę. 


Trečiadienį Vyriausybė patvirtino reikalavimus būsimiems jūrinio vėjo elektrinių parko vystytojams, kurie galėtų dalyvauti kitąmet vyksiančiame aukcione. 


Energetikos ministras Dainius Kreivys šiandien susitiko su Palangos miesto savivaldybės bei bendruomenės atstovais, kuriems pristatė planuojamą pirmąjį jūrinio vėjo parką Baltijos šalyse ir žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, spalio 6 dieną, kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, energetikos ir aplinkos ministrus Dainių Kreivį bei Simoną Gentvilą, o taip pat į Seimo Ekonomikos ir Aplinkos komitetus, išreikšdamas kategorišką „prieš“ prieš planuojamas Baltijos  jūroje, nuo Klaipėdos iki Būtingės, vėjo jėgaines.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius