Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-12
Peržiūrėta
115
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius Adas Sendrauskas, šios tarybos sėkmingai funkcionuoja kituose Lietuvos miestuose, o įstatymai kitokios nei jo pateiktoji ir neleidžia steigti.

 

Taryba reikalinga

Kaip teigė A.Sendrauskas, Kultūros ir meno taryba neabejotinai reikalinga Palangai, pirmiausia dėl to, jog būtų analizuojama kultūros būklė kurorte bei teikiamos išvados bei pasiūlymai dėl valstybės ir Savivaldybės kultūros politikos įgyvendinimo, be to, būtų deramai apskaičiuota, kiek galima skirti lėšų, vienodai padalinti kiekvienam projektui, o svarbiausia, atsirastų galimybė planuoti į priekį.

 

Patariama „nekergti“

„Vykusiame mero Vytauto Stalmoko susitikime su Palangos miesto bendruomene jis man paaiškino, kad Palangai reikalinga Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos inicijuojama Kultūros ir turizmo taryba, tačiau tokia taryba neegzistuoja nei viename Lietuvos mieste. Tai juk dvi skirtingos sritys, kam jas maišyti, paprastai turizmas būna kartu su rekreacija, bet ne su kultūra“, - savo nuomonę išsakė A.Sendrauskas, patikinęs, jog jo pasiūlymas buvo atmestas į jį net neįsigilinus.

Panašios nuomonės yra ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus. Pasak jo, tikrai nesmerktinas noras plėsti veiklą, tačiau nebūtina visko sujaukti. „Juk jeigu taip norisi plėtoti ir kultūrą, ir turizmą, tebūnie dvi tarybos, kam „sukergt“ viską į vieną“, - pasiūlė Š.Vaitkus.

 

Visuomenės pritarimas

Kultūros ir meno taryba būtų sudaryta iš Savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės kultūros ir švietimo administravimo padalinių, kultūros ir švietimo įstaigų, asociacijų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, jaunimo organizacijų, vykdančių kultūrinę veiklą, atstovų, menininkų. „Tarybą privalo sudaryti įvairūs asmenys, nes jeigu bus tik menininkai, tai jiems gali atsirasti keblumų įvykdyti projektus, todėl būtini ir išmanantys finansų sritį“, - konstatavo A.Sendrauskas. Tarybą sudarytų 11 asmenų, save realizuojančių įvairiose veiklose. Tarybos kadencija truktų ketverius metus, po kurių turėtų būti keičiama bent trečdalis tarybos narių.

Pritarimo dėl organizuojamos Kultūros ir meno tarybos A.Sendrauskas jau sulaukė ne iš vieno. Dabar jis tikisi, jog šiam sprendimui pritars ir kiti gyventojai, tam jis pasiryžęs surinkti reikiamą pritariamųjų parašų skaičių. „Tikiuosi, jog šis siūlymas bus tinkamai apsvarstytas, pakviesti Palangos miesto kultūros įstaigų ir kūrybinių organizacijų atstovai tam, jog jie išsakytų savo nuomonę dėl tokios tarybos būtinumo“, - kalbėjo A.Sendrauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius