Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-05-15
Peržiūrėta
718
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Su konservatoriais dėl valdžios Palangoje nuolat stumdęsi ir savivaldos rinkimuose vieni iš favoritų būdavę kurorto liberalai pasiekė dugną. Kažkada turėto populiarumo likučius gramdanti ši politinė jėga šiandien priversta pripažinti, kad Palangoje savo gretose nebesuranda lyderio, tinkamo kitais metais vesti į savivaldos rinkimus.

Į visas puses išsibarstęs Liberalų sąjūdis pasekė skyriaus pirmininką iš Klaipėdos atsivedusių socialdemokratų ir kretingiškės vadovaujamų Palangos „tvarkiečių“ pavyzdžiu. Liberalai savo skyriaus vadovą importavo net iš Vilniaus.

Naujojo Liberalų sąjūdžio skyriaus vedlio 62 metų Arūno Štaro pasiekimų sąrašas – įspūdingas. Matematikos mokslų daktaras, docentas, vienas iš šios partijos įkūrėjų, buvęs partijos pirmininko pavaduotojas. Daugiau nei prieš 20 metų išrinktas Vilniaus meru, kiek vėliau – vicemeru. Yra dirbęs vyriausybės kanclerio pavaduotoju. Praėjusią Seimo kadenciją buvo paskirtas susisiekimo viceministru.

Tokią patirtį turinčio politiko savo gretose Palangoje neturi nė vienos partijos skyrius. Tačiau kad ir labai svarios naujojo skyriaus pirmininko politinės regalijos kurorto liberalų nuopuolio nepaslepia. Tiesą pasakius, liberalsąjūdiečių padėtis buvo nepavydėtina. Po E. Židanavičiaus benefiso, lyg po bombos sprogimo, skyriuje nebeliko akmens ant akmens. Buvę skyriaus vedliai puolė į konservatorių glėbį, o intrigų kamuolį suvėlęs ir partijoje nepageidaujamu tapęs pats E. Židanavičius su keliasdešimt vasalų spruko pas „tvarkiečius“.

Jei ne į skyrių perėję liberalcentristai, iš Liberalų sąjūdžio Palangoje visai nebūtų likę nė kvapo. Bent jau miesto taryboje iš trijų šios partijos narių nebeliko nė vieno. Todėl visiškai suprantamos pas liberalus perėjusių liberalcentristų ambicijos skyriaus vadovu išrinkti savo atstovą, nes jų pusėje yra politinė jėga – 4 nariai miesto taryboje. Tačiau Lietuvoje nykstančios partijos atstovams prieglobstį suteikęs Liberalų sąjūdis atėjūnams pirmininko posto atiduoti nenorėjo, o pasiūlyti kandidatą iš savų neturėjo ką.

Todėl į Palangą importuotas skyriaus vadovas buvo vienintelė išeitis liberalams, bet ar ji juos išgelbės?

A. Štaras prisipažino nežinantis miesto politinių realijų ir tai jam stipriai gali pakišti koją. Palangos gyventojams menkai pažįstamas kurorto liberalų lyderis kalba apie populiarumą išbarsčiusio skyriaus sėkmę artėjančiuose savivaldos rinkimuose. Atsisakydamas priešpriešos, šią kadenciją Palangai sėkmingai vadovaujantiems konservatoriams jis tikisi rinkėjams įrodyti, kad kurorte galima tvarkytis dar geriau.

Tačiau tai – neįmanoma užduotis. Buvusią visą kadenciją valdžioje prasnaudę ir dabar trejus metus po konservatorių sparnu tyliai prasėdėję liberalai, nors ir per galvą versdamiesi, palangiškių niekaip neįtikins, kad per kitus ketverius metus sugebės padaryti geriau nei konservatoriai.

Išsibarstę liberalsąjūdiečiai ir apatiški liberalcentristai su savimi patenkintu S. Sime priešakyje – neįkainojama dovanėlė konservatoriams prieš rinkimus. Jei susijungę liberalai iš inercijos ir gaus 3 vietas taryboje, tai bus jų galimybių lubos. Konservatoriai yra neabejotini kitų rinkimų favoritai. Klausimas vienas: ar jie vieni gaus absoliučią daugumą, ar konservatoriams prireiks valdančiosios koalicijos ir kitų partijų paramos? Tai gali būti jau išmėginti centristai ir liberalai, tačiau pastariesiems eiti į bendrą koaliciją su konservatoriais būtų pražūtinga. Tai reikštų, kad liberalai visiems laikams tampa bespalviu konservatorių priedėliu, už kurį ateityje balsuos nebent tik jų draugai ir kaimynai.

Prarastas pozicijas ši politinė jėga gali atkovoti tik 4 metus prakentusi opozicijos apkasuose. Juo labiau, kad kitą kadenciją būsimai opozicijai bus ką veikti. Po rinkimų konservatorių laukia atsakingiausias laikotarpis, kuris gali nulemti net jų politinę ateitį mieste. Plyname lauke stebuklus demonstravusi Š. Vaitkaus komanda galimybių kartelę užkėlė taip aukštai, kad norint vėl ją pasiekti, miesto valdžiai teks padirbėti dar produktyviau. Šiuo metu Palangai plačiai atverta šalies biudžeto ir ES paramos kišenė būsimos kurorto valdžios nebeišgelbės. Savivaldybei labiau teks suktis pačiai, ne tik ieškoti, bet ir surasti privačių investuotojų, ne tik girtis idėjomis, bet ir jas įgyvendinti.

Profesionali ir rimta opozicija valdančiajai daugumai yra būtinas demokratijos ir spartesnės miesto plėtros veiksnys. Jei dabar konservatorius savotiškai kontroliuoja trapios koalicijos cementu esantys liberalai, kitą kadenciją absoliučią daugumą gavusi ir be jokių stabdžių likusi Tėvynės sąjunga rizikuoja tapti politiniu buldozeriu, kuris kalnus gali pradėti stumdyti ir ne visai tinkama kryptimi.

Tokį buldozerį gali stabdyti tik profesionali, ne aklai viskam prieštaraujanti, o gerai paruoštus alternatyvius sprendimus siūlanti konstruktyvi opozicija. Dabar valdančiajai daugumai pagalius nevykusiai kaišiojantys socialdemokratai ir „darbiečiai“ tėra tokios opozicijos parodija.

Inteligentiškas ir nemažą miesto valdymo patirtį turintis A. Štaras gali tapti miesto valdžią balansuojančios opozicijos vėliavnešiu, kuriam Palangoje gali pavykti atkurti sveiką politinę konkurenciją. Tai gali įvykti tik tuomet, jei liberalai kitą kadenciją atsispirs pagundai tenkintis trupiniais nuo valdžios stalo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis kelias vingiuos  liepos 2 d. 18 val. , o jį poezijos posmais nuties Palangos literatai: Nijolė Bagdonienė, Zita Pūkinienė, Vytautas Lukšas, Dalia Petkuvienė, Asta Brazaitienė, Janina Vambutienė, Nijolė Fultinavičienė, Alma Viskontienė, Stefanija Šaltienė, Jonas Brazdžionis, Nerijus Stasiulis, Adelė Daukantaitė, Eglė Baranauskaitė, Albinas Antanas Kazlauskas.


Trečiadienį, birželio 2 dieną, įvykusiame Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime buvo išrinktas skyriaus pirmininkas, jo pavaduotojai, suformuota nauja Taryba, išrinkti delegatai į birželio 19 dieną vyksiantį LSDDP partijos suvažiavimą.


Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.   


Naujasis liberalsąjūdiečių vedlys - V. Stalmokas

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 11 | Rubrika: Miestas

Naujuoju Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininku tapo Vytautas Stalmokas. Nors buvęs skyriaus pirmininkas Arūnas Štaras atvirai rinkimuose rėmė Saulių Simę, bet dauguma kurorto liberalsąjūdiečių balsavo už 2007-2011 buvusį liberalcentristų merą Vytautą Stalmoką. Tai gan netikėta, nes praėjusiuose rinkimuose į savivaldybės Tarybą S. Simė skyriaus sąraše susilaukė...


Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 15 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Su konservatoriais dėl valdžios Palangoje nuolat stumdęsi ir savivaldos rinkimuose vieni iš favoritų būdavę kurorto liberalai pasiekė dugną. Kažkada turėto populiarumo likučius gramdanti ši politinė jėga šiandien priversta pripažinti, kad Palangoje savo gretose nebesuranda lyderio, tinkamo kitais metais vesti į savivaldos rinkimus.


Atgimusiam Kurhauzui suteiktas naujas adresas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 12 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje vyko dviguba šventė – atidarytas po vienuolikos metų iš nuodėgulių pakilęs Kurhauzas, kuriam suteiktas naujas adresas – Grafų Tiškevičių alėja Nr. 1. Šitaip mūsų miestas įamžina kurorto kūrėjų atminimą.  


TeleTRADE – patikimas vedlys valiutų rinkoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Jei norite pradėti uždirbti iš valiutų kursų skirtumo, tapti prekiautoju, įvaldyti visas keitimo sandorių subtilybes, jums bus reikalingos optimalios sąlygos prekybai. Visa tai – nuo apmokymų bei seminarų norintiems išmokti patiems nardyti po pasaulinius valiutų rinkos vandenis iki rekomendacijų bei konsultacijų norintiems investuoti naujoje rinkoje, visada...


Kaip ir kasmet, vasarą Palangoje netyla poilsiautojų bei pramogautojų šurmulys. Įpusėjus atostogų sezonui rasti nakvynę didžiausiame šalies kurorte vis dar įmanoma. Tiesa, reikėtų pasistengti.  


Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus...


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius