Ar sėkmingas bus Koncertų salės koncesijos konkursas, paaiškės liepą derybų metu

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-15
Peržiūrėta
1908
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar sėkmingas bus Koncertų salės koncesijos  konkursas, paaiškės liepą derybų metu

Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų kyla, tačiau, kaip teigė Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, derybų metu galbūt visi klausimai bus išspręsti.

Keturi dalyviai
Dėl koncertų salės iki šiol varžydavosi tik du dalyviai – Vilniaus bendrovės „Universali arena“ ir „Pajūrio infrastruktūra“. Tikslo aktyviausiai siekė Klaipėdos „Švyturio“ arenos valdytojos antrinė įmonė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri su kurorto savivaldybe jau derėjosi dėl konkrečių koncesijos sąlygų. Bet susitarti taip ir nepavyko – praėjusių metų pabaigoje derybos nutrūko.
Be šių dviejų bendrovių norą valdyti Palangos koncertų salę pareiškė Vilniaus „Compensa“ koncertų salę valdanti bendrovė „L2L“, kuri jungtinės veiklos pagrindu konkurse dalyvauja kartu su įmone „Domus Extra“. Dar viena konkurso dalyvė – trumpalaikės koncertinės įrangos nuomos paslaugas teikianti Šilutės rajone registruota bendrovė „ProDj“, kuri turi jungtinės veiklos sutartį su renginių organizavimu užsiimančia Klaipėdos bendrove „Gera nuotaika“.

Kas paskatino susidomėjimą
Užpernai duris atvėrusios Palangos koncertų salės statyba kainavo 9,4 mln. eurų. 4,4 mln. eurų į objekto statybą investavo pati Savivaldybė, 2 mln. gauti iš Vyriausybės investicinės programos, o likę 2,9 mln. eurų – iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų. Būtent dėl pastarųjų pinigų atsirado reikalavimas, kad statinį valdytų privatus operatorius, nes koncertų salei patekus į valdžios rankas esą būtų iškraipoma konkurencija.
Išaugęs susidomėjimas aiškinamas tuo, jog kurorto valdžia gerokai pailgino objektų valdymo laikotarpį. Iš koncertų salės koncesininko buvo pageidaujama, kad per 10 metų jis miestui sugrąžintų salės statybai pasiskolintas lėšas – apie 1,8 mln. eurų. Dabar šis laikotarpis pratęstas iki 20 metų. Dėl to perpus sumažėjo ir metinė įmoka, kuri dabar siekia beveik 90,2 tūkst. eurų. Per pirmuosius salės valdymo metus bus galima grąžinti tik 10 proc. šios sumos, o per antruosius – pusę metinės įmokos.

Pagrindiniai reikalavimai
Taigi, šįsyk tarp pagrindinių reikalavimų yra sąlygos ne sezono metu (nuo rugsėjo 16 iki gegužės 14 dienos) surengti 24 koncertinius renginius; pagal suderintą grafiką 12 dienų per metus patalpas nemokamai suteikti Savivaldybės renginiams; sukurti ir 6 mėnesius išlaikyti 10 darbo vietų; iki 2019 m. vasario 11 d. pritraukti 195,7 tūkst. renginių lankytojų; savo lėšomis remontuoti ir keisti natūraliai susidėvėjusį turtą.
Be visa to, koncesininkas turėtų mokėti daugiau nei 90 tūkst. eurų siekiantį metinį nuomos mokestį. Tiesa, nustatyti tam tikri nuomos mokesčio koeficientai: pirmais metais reikėtų mokėti tik dešimtadalį minėtos sumos, antrais – pusę sumos, o nuo trečiųjų metų tektų atseikėti po 90 tūkst. eurų.

Sės prie derybų stalo
Visos minėtos koncesijos konkurse dalyvaujančios bendrovės perėjo kvalifikacijos vertinimą ir buvo kviečiamos teikti išsamius pasiūlymus. Pagal pateiktas paraiškas įvertinamos bendrovių galimybės valdyti Koncertų salę. Paraiškos vertinamos balais. Daugiausia jų surinkusi bendrovė bus kviečiama į derybas.
Su geriausio pasiūlymo autoriumi derybos gali trukti iki dviejų mėnesių. Vėliau dokumentai bus siunčiami derinti į Finansų ministeriją ir galiausiai naująjį koncesininką turės patvirtinti Palangos taryba. Jei nė viename etape nebus stringama, tikėtina, jog naujasis operatorius darbą Koncertų salėje pradėtų maždaug vasaros pabaigoje.
„Bus skelbiama konkurso dalyvių eilė, tikėtina, jog liepos pradžioje vyks derybos.
Jeigu nepasiseka su pirmu dalyviu, tuomet bandoma derėtis su kitu ir taip toliau. Derybų metu bus aptariami ūkiniai, teisiniai ir kiti dalykai, kurie aktualiausi ėmus organizuoti veiklą. Galima iškart derėtis ir su dviem, bet dar nežinia, ar mes taip darysime. Tokiu atveju procesas būtų sudėtingesnis, tačiau galbūt rezultatas būtų kitoks“, – svarstė vicemeras.
Palangos miesto mero pavaduotojas pastebėjo, jog konkurso dalyviai rodo susidomėjimą, matyti, jog jie nori vykdyti veiklą Palangos koncertų salėje, tačiau spėlioti, kaip viskas bus derybų metu, neverta. „Sunku ką nors sakyti ar vertinti. Viskas paaiškės sėdus prie derybų stalo. Šiuo metu matosi, kad konkurso dalyviai pasiruošę įrodyti, jog jie nori vykdyti veiklą, tačiau visko proceso metu nutinka“, – sakė R. A. Mikalkėnas.

Netenkina remonto kriterijus
Kaip paaiškėjo, Palangos koncertų sale susidomėjusius renginių organizatorius gąsdina viena nauja konkurso sąlyga: laikinasis savininkas privalės nusidėvėjusį turtą suremontuoti arba pakeisti savo lėšomis.
„Išties, dalyviai pareiškė nepasitenkinimą tuo, kad laimėjus koncesijos konkursą teksią patiems remontuoti nusidėvėjusį turtą. Neva tą turėtų daryti savivaldybė. Savivaldybė prisiima atsakomybę atlikti kapitalinius remontus, o einamuosius darbus turėtų atlikti patys salės nuomininkai. Pavyzdžiui, kas brūkštels nagu sieną ar suplėšys kėdę. Mūsų nuomone, tai turėtų daryti nuomininkas. Bus matyti, kas bus sprendžiama derybų metu. O Palangos koncertų salė jau yra matoma, žinoma, į joje vykstančius renginius žmonės mielai atvyksta, salė įprastai būna pilna, tad nieko keisto, jog susidomėjimas yra“, – teigė vicemeras.

Pirmasis nesėkmingas konkursas paliko dėmę
2015 metų gruodį duris atvėrusi Palangos koncertų salė vis buvo baksnojama pirštu dėl to, jog vis neatsiranda koncesininko, nors jo jau imta žvalgytis dar tų pačių metų rugsėjį. Tuomet verslininkai tikino, jog jų netenkina griežtos sąlygos.
Rugsėjį paskelbus pirmąjį Koncertų salės nuomos konkursą, juo buvo susidomėję dvi įmonės: UAB „Universali arena“ ir UAB „Pajūrio infrastruktūra“.
Abi bendrovės buvo pareiškusios norą organizuoti renginius naujojoje Palangos koncertų salėje bei pateikusios paraiškas išankstinei atrankai. Tačiau atėjus laikui teikti galutinius pasiūlymus, abi jos savo ketinimų atsisakė ir tolesniame konkurso etape nedalyvavo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti garsioji vila „Auska“ bei jai priskirta teritorija tarnaus bendruomenės poreikiams – čia bus teikiamos sveikatinimo ir socialinės paslaugos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė „Palangos tiltui“, kad tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų...


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždara akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirtojo konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo...


Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Palanga pagrįstai didžiuojasi savo brangiu, pirmąsias metines švenčiančiu kūdikiu – naująja Koncertų sale, nors jam iki šiol neranda tėvo – koncesininko arba, lietuviškiau, nuomotojo. Tai Koncertų salei nesutrukdė baigiantis metams sulaukti svarbaus įvertinimo – Lietuvos pramonininkų asociacijos aukso medalio kasmet rengiamame konkurse „Lietuvos...


Baigiantis metams, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė vardija nuveiktus darbus ir parengtus techninius projektus būsimiesiems darbams, negailėjo gerų žodžių Ekonominės plėtros skyriui ir neslėpė, kad, pavyzdžiui, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus veikla dėl didelio darbo krūvio ir darbuotojų kaitos kelia tam tikrų problemų. A. Kilijonienė...


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius