Ar sklypai teisėtai tapo valstybiniu mišku?

„Palangos tilto“ informacija, 2009-06-19
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas išvažiuojamajame posėdyje „Dėl pajūrio regiono problemų“ kurorto bendruomenės kvietimu apžiūrėjo žemės sklypus ir išklausė palangiškių protestą dėl neatkuriamos nuosavybės į teisėtai paveldėtą žemę. Mat žemės sklypai 2004 metais buvo priskirti valstybiniams miškams.

 

Siekiantys atkurti teisę į turėtą žemę palangiškiai paprašė paaiškinti, kodėl Plaušės kvartale 33, 34, 35, 37 segmentai buvo įtraukti į valstybinių miškų žemėlapį ir nebuvo atkurtos nuosavybės teisės. Anot jų, užsitęsus žemės reformai tuose sklypuose savaime išaugo karklai, krūmai ir medžiai. Ne kartą protestais, skundais ir pretenzijomis žmonės kreipėsi į įvairias institucijas, atkreipdami dėmesį, kad minimi sklypai niekada nebuvo miško žemė.

Palangos miesto savivaldybės tarybos 2003 metų sprendimu Nr.25 ši Plaušėje esanti žemė patvirtinta kaip laisva. Buvo atlikti kadastriniai matavimai, suplanuoti sklypai, nustatytos jų ribos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius įsakymu tuos sklypus patvirtino.

Kodėl teisėtai savininkams priklausanti žemė, 2004 metais atlikus miškų inmvetorizaciją, tapo valstybiniu mišku, lieka neaišku. Pažymėtina, kad kitoje nuo šių sklypų Ajerų gatvės pusėje su tokiais pat želdiniais apaugusioje žemėje nuosavybė buvo atkurta.

Komitetas nutarė kreiptis į aplinkos ministrą su prašymu išsiaiškinti, ar teisėtai šie žemės sklypai buvo priskirti valstybiniams miškams, nes šioje teritorijoje niekada nebuvę miško. „Dėl tokių neatsakingų pareigūnų veiksmų kyla konfliktai tarp valstybės ir piliečių. Be to, kas gali paneigti, kad tokiu būdu teritorija nėra rezervuojama „geresniems“ laikams, kai galima bus žemę išdalinti „saviems?“ – teigiama Aplinkos apsaugos komiteto rašte.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2024 m. sausio 1 d. perduoti savivaldybėms valdyti patikėjimo teise jų miestų ir miestelių teritorijų ribose esančius valstybinės žemės sklypus ar jų dalis ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotus.


Atkreipiame dėmesį, kad pagal Palangos miesto  tvarkymo ir švaros taisyklių 8.1 punkte nurodytus reikalavimus, asmenys privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką, valyti ir prižiūrėti teritorijas, sklypus, šienauti ir pjauti žolę.. Žemės sklypų savininkai privalo tvarkyti žemės sklypus, o tuo pačiu ir naikinti invazinį augalą – Sosnovskio barštį.


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjo Jurginės. Ne tik nuskambėjo, bet ir išpuošė šį Lietuvos kampelį žemės meno kūriniais. 


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Buvusio UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris buvo atleistas teisėtai, nusprendė Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Diana Vercinskė. Ieškovas R. Gliožeris ir jo advokatas Alvydas Buta teismo prašė pripažinti, kad R. Gliožeris iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir reikalavo, kad būtų priteista išeitinė išmoka...


Kurhauzas be bendrasavininkių Jackų sutikimo naujam gyvenimui kyla teisėtai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybei priklausančios mūrinės Kurhauzo dalies vidaus pritaikymo darbai atliekami teisėtai – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.


Ar sklypai teisėtai tapo valstybiniu mišku?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas išvažiuojamajame posėdyje „Dėl pajūrio regiono problemų“ kurorto bendruomenės kvietimu apžiūrėjo žemės sklypus ir išklausė palangiškių protestą dėl neatkuriamos nuosavybės į teisėtai paveldėtą žemę. Mat žemės sklypai 2004 metais buvo priskirti valstybiniams miškams.


Kurorte posėdžiavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius