Artėjant vasarai darbą pajūryje pradeda gelbėtojai

Palangos tiltas, 2016-05-13
Peržiūrėta
859
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos vandens motociklų klubo vadovas Jonas Pirožnikas atkreipė dėmesį, jog gelbėjimo  postų skaičius padidintas bei gelbėtojų darbo valandos pratęstos atsižvelgiant į kasmet didėjančius  poilsiautojų srautus.
Palangos vandens motociklų klubo vadovas Jonas Pirožnikas atkreipė dėmesį, jog gelbėjimo postų skaičius padidintas bei gelbėtojų darbo valandos pratęstos atsižvelgiant į kasmet didėjančius poilsiautojų srautus.

Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų.
Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose laikas.

Budės ilgiau
Jūros vanduo dar nespėjo įšilti, tad drąsuolių, besiryžtančių bristi į šaltą vandenį, kol kas nėra daug. Nepaisant to, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau poryt pradės budėti gelbėtojai.
Atėjus vasarai neabejotinai padaugės ir besimaudančiųjų, tad nuo birželio 1 d. profesionalūs gelbėtojai budės Palangos bei Šventosios gelbėjimo stotyse bei dar 15 gelbėjimo postų. Beje, šiemet įrengti trys nauji gelbėjimo postai: po vieną ties Nemirseta, Kunigiškiais ir Monciškėmis.
Palyginti su praėjusia vasara, dviem valandomis pailgintas ir gelbėtojų budėjimo laikas – besimaudančiųjų saugumu jie rūpinsis kasdien nuo 9 iki 20 val.

Moderni technika
Gelbėjimo paslaugą kurorte teikiančio Palangos vandens motociklų klubo vadovas Jonas Pirožnikas atkreipė dėmesį, jog gelbėjimo postų skaičius padidintas bei gelbėtojų darbo valandos pratęstos atsižvelgiant į kasmet didėjančius poilsiautojų srautus. „Turime nemažą patirtį – dešimt metų rūpinamės kurorto pramogautojų saugumu, tad matome, jog tokios naujovės yra labai reikalingos“, – sakė gelbėtojų vadovas.
Kad poilsiautojai pajūryje būtų saugūs, didžiulis dėmesys skiriamas ne tik gelbėtojų profesionalumui, įgūdžiams, bet ir technikai. „Šiais metais įsigijome 2 naujus visureigius, tad dabar jų iš viso turime 7. Taip pat turime 4 keturračius motociklus bei 6 vandens motociklus“, – vardijo J. Pirožnikas.

„Kalbančios“ bepilotės skraidyklės
Naujovių kurorto gelbėtojai turi ir daugiau – besirengiant artėjančiam maudynių sezonui įsigyta keletas itin modernių bepiločių skraidyklių. „Jos skraidydamos ne tik filmuos – pasinaudodami skraidyklėse įmontuotais garsiakalbiais turėsime galimybę perspėti nedrausmingus poilsiautojus, esant būtinybei – liepti grįžti į krantą“, – teigė gelbėtojų vadovas.
Tokia naujovė gerokai palengvins darbą gelbėtojams. „Mums nebereikės kaskart plaukti vandens motociklu prie per toli nuo kranto nuplaukusio poilsiautojo, kad galėtume jį įspėti. Pasitelkę skraidyklės galimybes galėsime sutaupyti ne tik degalų, bet ir laiko, kuris gelbėtojams neretai būna labai brangus – naujasis įrenginys yra tikslus, sumanus, greitas ir patikimas“, – sakė J. Pirožnikas.

Išskirtinis parengimas
Modernią techniką valdyti nėra paprasta – pasak J. Pirožniko, tam reikia itin aštraus loginio mąstymo. „Organizuosime mokomuosius kursus, kviesimės patyrusius specialistus iš Prancūzijos, kurie su gelbėtojais pasidalins naujausia informacija, kaip valdyti tokią techniką“, – pasakojo J. Pirožnikas.
Beje, naująją bepilotę techniką valdyti gali ir turintieji judėjimo negalią. „Jeigu žmogus negali vaikščioti, tačiau turi gerą galvą, loginį mąstymą ir žaibišką reakciją, nematau jokių problemų. Kodėl toks žmogus negalėtų gelbėjimo poste valdyti skraidyklės? Esame darbuotojų atrankos kriterijuose paskelbę šią informaciją“, – kalbėjo J. Pirožnikas.

Dėmesys prevencijai
Kaip ir kasmet, rūpinantis pramogautojų saugumu, didžiulis dėmesys bus skiriamas prevencijai – saugiam poilsiautojų elgesiui krante, kad nereikėtų jų gelbėti jūroje. Ir nors neatsakingai besielgiančiųjų pajūryje būna kasmet, J. Pirožnikas džiaugiasi, kad pramogautojų požiūris į saugų poilsį keičiasi.
„Žmonės kasmet darosi vis sąmoningesni, atsakingesni ir drausmingesni. Žinoma, veikia ir gelbėtojų atliekamas prevencinis darbas, tačiau pastebime teigiamų pokyčių – ir vaikai prižiūrimi atsakingiau, ir maudymosi atstumas nuo kranto pasirenkamas saugesnis“, – kalbėjo gelbėtojų vadovas.

Trumpasis numeris 1509
Įvykus nelaimei, kaip ir kasmet, gelbėtojai bus visi parą pasiekiami trumpuoju telefonu 1509. O kad poilsiautojai galėtų kuo tiksliau nurodyti nelaimės vietą, pajūryje įrengti stulpai yra sunumeruoti, tad susisiekus su gelbėtojais tereikės nurodyti artimiausio stulpo numerį, ir šie tiksliai žinos, į kurią paplūdimio vietą skubėti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val. Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų...


Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Palangą užklupo karštymetis, todėl nenuostabu, kad į paplūdimį sugrįžo vasarai įprastas šurmulys. Prie jūros sugužėjo ne tik saulės ir maudynių išsiilgę poilsiautojai, bet ir įvairūs prekiautojai, kurie siekia bet kokia kaina susižerti kuo daugiau šlamančiųjų. Kaip parodė reidas, ne visi tai daro teisėtai, neretai trūksta tokiai veiklai dokumentų. Trečiadienį...


​Palangos klubo „Palanga“ atstovai pranešė, jog Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) bronzinės „Palangos“ komandos vyriausiojo trenerio poste – permainos. Ateinantį sezoną Palangos miesto ekipos žaidimui diriguos Povilas Šakinis. 35-erių metų specialistas nuo 2014 metų atstovavo „Palangai“ kaip žaidėjas.


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Šį savaitgalį Lucerne, Šveicarijoje, vyks Europos jaunių ir suaugusiųjų čempionatas, kuriame varžysis ir karate kyokushin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Vasario mėnesį vykusiame Lietuvos čempionate vietas nacionalinėje rinktinėje iškovojo palangiškės Beatričė Bugenytė (sv. kat. – 55 kg), Aušrinė Mažulytė (sv. kat. – 65 kg) ir Erika...


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 21 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius