Atgaivinti kūnui ir sielai – skambančių Tibeto dubenų masažas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-14
Peržiūrėta
2298
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atgaivinti kūnui ir sielai – skambančių  Tibeto dubenų masažas

„Individualus skambančių (dainuojančių) dubenų masažas panaudojant ypatingas Tibeto dubenų vibracijas harmonizuoja sielą ir kūną“, - sako muzikos ir garso terapeutė Diana Dainytė Uribe. Skambančių dubenų poveikį žmogaus organizmui galės pajusti ir palangiškiai rytoj, rugsėjo 10 dieną, 17 valandą atėję į  viešbutyje „Palangos vėtra“ vyksiantį seansą.

 

Skambančių dubenų muzika

Mediniams pagaliukams, galuose apsuktais vilna, vos palietus varinius dubenis, iš jų sklindantis garsas bei vibracijos sukelia malonų kūno virpesį.

 „Kaip ežero vanduo bangelėmis perduoda žinią kiekvienam lašeliui apie įkritusį akmenėlį, taip ir kiekviena žmogaus kūno ląstelė, suvirpėjusi nuo garso bangos, perduoda vibraciją kitai“, - sako neįprasto užsiėmimo sielos ir kūno terapeutė Diana Dainytė Uribe.

Ji primena, jog beveik 80 procentų žmogaus kūno yra sudaryta iš vandens.

 „Kiekvienas žmogus yra skirtingas, tad ir priartinusi dubenį prie įvairių žmonių, jaučiu, kad garsas sklinda vis kitoks. Žmogus skirtingai reaguoja į virštonius“, - paaiškina D. Dainytė Uribe.

„Ar tai leidžia jums atskirti, geras tai žmogus ar blogas?“ - domiuosi.

„Aš nesu kategoriška, tad ir neskirstau skambančių garsų į geresnius ar blogesnius. Dubenų skambėjimo tembras taip pat priklauso nuo atėjusio žmogaus būsenos“, - kalbėjo muzikos ir garso terapeutė.

Skambant dubenų garsams D.Dainytė Uribe kviečia žmones pasinerti į meditaciją. „Meditacija, sveika mityba, fizinis krūvis – tai, ko žmogui reikia, jog jis jaustųsi žvalus, sveikas, gyvybingas, darbingas“, - pabrėžė Diana.

Jos grupiniuose ir individualiuose užsiėmimuose skambančių dubenų garsai tampa nežodine bendravimo priemone. Dalyviai atranda naujus būdus kaip bendrauti saugioje, malonioje ir žaismingoje aplinkoje, sukuriant naujus tarpusavio santykius.

Skambantys natūralūs garsai, moteris teigia, padeda išreikšti ir išlaisvinti savo vidinį „aš“, išsivaduoti nuo streso, sukaupti energijos, susikoncentruoti, sprendžiant problemas ar užklupus ligai.

 

Skambantis masažas

Masažas su skambančiais dubenimis – atgaiva kūnui ir sielai, įsitikinusi ponia Diana. „Tai - nekontaktinis masažas, kurio metu nereikia nusirengti. Netgi atvirkščiai – pasiūloma šilta antklodė. Masažo metu skambantis dubuo yra uždedamas ant žmogaus kūno, arba dubenis išdėlioju aplink žmogų. Tai priklauso nuo individualaus žmogaus poreikių“, - sako D. Dainytė Uribe.

Masažas su skambančiais dubenimis, ji teigia, yra sveikos savijautos šaltinis, kuris sumažins sąnarių, virškinimo, galvos ir migrenos, nugaros, pilvo skausmus. Jis taip pat „prisotins“ nervų sistemą pozityvia energija, kuri tiesiogiai veikia virškinimo, širdies kraujagyslių bei endokrininę sistemą.

Diana skambančius masažus atlieka ne tik pavieniams žmonėms, bet ir poroms ar šeimoms su vaikais. „Masažai, kurie yra skirti poroms, harmonizuoja poros tarpusavio santykį, įneša daugiau santarvės jų gyvenime. Masažas šeimai tai buvimas visiems drauge garse, kuris padidins kūrybiškumą, suteiks daugiau pasitikėjimo savimi“, - įsitikinusi D. Dainytė Uribe.

Tokios procedūros Lietuvoje – kol kas naujovė, tad neretam žmogui, ponia Diana prisipažįsta, teiginiai, kad skambantys dubenys gali gydyti, skamba neįtikinančiai, mistiškai. Tačiau tokiems žmonėms Diana atkerta: „Pagal išsilavinimą esu muzikos terapeutė, skambančių dubenų meditacija ar masažui nereikia suteikti jokios nežemiškos prasmės. Tai – darbas su savimi. Sugebėjimas atsipalaiduoti, užmiršti problemas susijusias su darbu, negandomis. Meditacija puikiai veikia, norint rasti atsakymus į gyvenimiškas problemas, kurių reikia ieškoti savyje. Nė nejausite, jog sprendimas tarsi savaime ateis“, - sakė Diana, kuri prisipažino nenorinti būti vadinama gyvenimo „guru“.

Palangiškiams, atėjusiems į skambančių dubenų seansą, ji žada „nerealų“ skambančių dubenų poveikį ir „maudynes“ garsų jūroje.

 „Tikiuosi, jog pavyks pademonstruoti dubenų skambesį ir šiltame baseine. Baseinuose aš taip pat vedu seansus. Vanduo puikiai atpalaiduoja kūną, o skambantys dubenys tik pagerina būseną“, - sakė D. Dainytė Uribe.

 

Nuo vaiko – iki senelio

Skambantys dubenys gaminami iš keleto metalų. Varpų skambėjimą primenantis garsas yra sodrus, išsiskiriantis subtiliomis vibracijomis. Mušant dubenis, išgaunamas sklindantis garsas „įveda“ į gilaus atsipalaidavimo ir meditacinę būsenas.

„Meditacinis užsiėmimas nereikalauja išankstinio pasiruošimo. Jis tinka kiekvienam, nepriklausomai nuo pasirinkto dvasinio tobulėjimo kelio“, - sakė muzikos ir garso terapeutė.

Pasinerti į skambančių dubenų meditaciją, ji teigia, gali kiekvienas – nuo paties mažiausio iki paties vyriausio.

„Turėjau nėščiųjų grupę, kurios norėdamos pasirengti didžiausiam savo gyvenimo įvykiui, ieškojo nusiraminimo, atsipalaidavimo būdų. Vėliau tos pačios mamytės rinkosi į užsiėmimus su savo gimusiais kūdikiais. Ypatingai jaunos mamos patiria stresą „dėl niekų“, vos kūdikis pradeda verkti šios puola raminti susijaudina. Savo muzika aš noriu jas atpalaiduoti“, - sakė D.Dainytė Uribe, kuri Norvegijoje baigė Nordoffo ir  Robbinso kūrybinę muzikos terapiją.

„Skambančių dubenų terapija grąžina mus į pirmapradį garsą. Garso sukeliamos vibracijos teigiamai veikia kūną bei smegenų centrus, padeda nusiraminti net vaikams. Kuomet namuose mano vaikai ima pykti, duodu jiems dubenį. Tai tikrai padeda. Vaikai juos skambindami tuoj pat nurimsta“, - šypsojosi Diana, kuri ir į susitikimus atėjusiems žmonėms duoda patiems paskambinti dubenis. „Kai pats žmogus yra įtraukiamas į procesą, priima naujovę daug greičiau, patiki skambančios muzikos galia, nusiramina bei atsipalaiduoja“, - sakė D. Uribe.

Ji muzikos terapiją atlieka ir Birštono senelių rezidencijoje, kitose vietose.

 

Dubenų kilmė

„Dainuojantys“ dubenys kilo iš Tibeto vienuolynų, kuriuose vienuoliai per meditacijoms skirtą laiką klausydavosi dubenų skleidžiamos muzikos. Hipių laikais šis ypatingas skambesys pavergė daugelio Vakarų valstybių žmones – dubenų atkeliavimo į Lietuvą priešistorę prisiminė Diana. „Džiaugiuosi, jog ši terapija susilaukia vis didesnio dėmesio iš santūriųjų lietuvių, kurie į naujoves žiūri atsargiai“, - „Palangos tiltui“ kalbėjo D. Dainytė Uribe.

Dešimtmetį Klaipėdoje gyvenanti buvusi vilnietė nuo pat mažens domėjosi muzikos pasauliu. „Vilniuje baigiau M. K. Čiurlionio vidurinę mokyklą. Baigusi Nordoffo ir  Robbinso kūrybinės  muzikos terapijos studijas, kuriose buvo privaloma mokėti groti pianinu bei fortepijonu, grįžau į Lietuvą. Maždaug prieš trejus, ketverius metus pradėjau domėtis garso terapija. Lankiausi studijos „Menas būti“ užsiėmimuose, kuriuose skambėdavo didžiųjų gongų muzika. Skambantys garsai mane užbūrė, tad apsisprendžiau išmokti taikyti dubenų (mažųjų gongų) muzikos terapiją“, - apie savo kelią į muzikos ir garso terapiją pasakojo D. Uribe.

Šią vasarą netoli Kernavės buvo surengta pirmoji Lietuvoje gongų stovykla, į kurią suvažiavo kaimynai latviai, lenkai ir net Naujosios Zelandijos maoriai. D. Dainytė Uribė sako, kad dalijimasis patirtimi buvo neįkainojamas. „Smagu, kad galėjau ir savo patirtimi pasidalinti“, - sako Diana.

Ji laukia palangiškių „Palangos vėtroje“ šį šeštadienį, 17 valandą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį rytą pabudau nuo kažkokio keisto, dar niekada negirdėto garso.  Pakėlusi lango užuolaidas, pamačiau saulėtą dangų ir du balandžius, tupinčius ant mano laukinių durų stogo. Paukščia, kraipydami uodegas ir liesdami vienas kitą sparnų galais, šoko savo meilės  šokį.


"Traversing European Coastlines" (TREC/ “Žygis per Europos pakrantes”) – pirmoji visos Europos tarpdisciplininė ekspedicija, kurios tikslas – įvairiais lygmenimis, nuo molekulių iki bendruomenių, tirti pakrančių ekosistemas ir jų reakciją į aplinką. 


Praėjusią savaitę Palangos paplūdimyje plevėsavo raudona vėliava, bet jūroje buvo matyti minia žmonių, taip pat ir vaikų.


Į Palangą iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkę folkloro ansambliai savaitgalį kviečia palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas nuostabioje didžiausio šalies kurorto gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje.


Klausiame ekspertų apie limfodrenažinį masažą ir galimą naudą jūsų sveikatai.


Planuojančių liepos pradžioje atostogauti Lietuvos pajūryje laukia net vienuolika išskirtinių festivalio koncertų gražiausiose Palangos vietose – Kurhauze,  botanikos parke ir kultūros bare „Kablys + jūra”. Kiekvieną vakarą nuo liepos 4 iki 14 dienos skambės ne tik klausytojų pamėgti klasikinės muzikos šedevrai, bet ir specialiai šiam festivaliui sukurtos kompozicijos, kurias atliks...


Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.   


„Pajūrys yra visos Lietuvos, tad kiekvieno žmogaus pagalba yra labai reikalinga. Labai svarbu skatinti bendruomeniškumą, o bendros veiklos, tokios, kaip padarinių sutvarkymas po stichinės nelaimės, tik dar labiau suburia bendruomenes ir parodo vieningumą, tai yra labai svarbu ir sveikintina“ – teigia Palangos miesto meras Šarūnas Vaikus. Renkamės prie...


Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA, atkreipdama dėmesį į vis dar aukštus sergamumo ir mirtingumo nuo gimdos kaklelio vėžio rodiklius, ragina Lietuvos moteris aktyviau rūpintis savo sveikata ir tirtis dėl gimdos kaklelio vėžio.   Lietuvos moterys jau greitai galės pasinaudoti galimybe didelės onkogeninės rizikos žmogaus papilomos virusus, kurie yra vieni iš...


„Individualus skambančių (dainuojančių) dubenų masažas panaudojant ypatingas Tibeto dubenų vibracijas harmonizuoja sielą ir kūną“, - sako muzikos ir garso terapeutė Diana Dainytė Uribe. Skambančių dubenų poveikį žmogaus organizmui galės pajusti ir palangiškiai rytoj, rugsėjo 10 dieną, 17 valandą atėję į    viešbutyje „Palangos vėtra“ vyksiantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius