Atidaryta Juozo Sungailos paroda

"Palangos tilto" informacija, 2019-02-10
Peržiūrėta
387
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario 2 d. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Juozo Sungailos fotografijų parodos „Ten kur akys veda“ atidarymas.
Menininkas apie savo kūrybą pasakoja taip: „Fotografija į mano gyvenimą atėjo dar paauglystėje. Mama ir sesė tuomet dalyvavo „Palangos fotoklubo 750“ veikloje, į jo renginius veždavosi ir mane. Gerai pamenu, kokį įspūdį padarė pirmasis į mano rankas pakliuvęs skaitmeninis fotoaparatas... Niekada neteko svarstyti, ką veiksiu baigęs mokyklą.
Profesinių įgūdžių įgijau Dublino Griffith koledže. Po studijų išvykau į Angliją, Colchester'į, kur studijavo būsimoji žmona. Turėjau ambicijų siekti mados fotografo karjeros, bet tokiai svajonei įgyvendinti reikia platesnių vandenų nei nedidukas Eseks'o grafystės miestelis. Man, gamtos vaikui iš Palangos, Londonas niekada neatrodė patrauklus gyventi.
Nors fotoaparatas būdavo nuolatinis mano draugas ir palydovas, kurį laiką nežinojau, koks fotografijos žanras, kaip kūrėjui, menininkui, būtų patraukliausias. Socialinė fotografija – per mažai romantikos, peizažai – puiku, tik nuobodoka... Tarsi nušvitimas aplankė, kai įsigijau ir į dangų pakėliau bepilotį skraidymo aparatą, droną! Iš paukščio skrydžio visa, kas mus supa, įgyja visai kitokius pavidalus. Tie patys gamtos peizažai pribloškia savo grožiu ir didybe, primena, kokie menki mes, žmonės, esame bei įpareigoja būti atsakingiems už visa tai, ką turime. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tapau sąmoningesnis vartotojas, pradėjau domėtis ekologijos problemomis.
Fotografuodamas dronu ieškau neįprastų matymo rakursų, emociją siekiu kurti grafiniu vaizdu ir kompozicija, nuotaiką – spalvomis.
Pirmajai savo parodai atrinkau fotografijas, įamžintas Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Sardinijoje ir žinoma, Lietuvoje, tačiau nekėliau tikslo įvardinti konkrečią geografinę vietovę. Parodoje išvysite ir realistinių, ir abstrakčių peizažų. Pastaruosius prilyginčiau senajam japonų poezijos žanrui haiku, kur susimąstymas ir estetiniai jausmai perteikiami žodžiais, o aš savo sparnuoto draugo dėka visa tai kuriu vaizdais. Juos kiekvienas gali pamatyti ir interpretuoti savaip. Savaip eiti, kur akys veda...“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, Šventojoje buvo iškilmingai atidaryta centrinė aikštė. Ceremoniją vainikavo šventinis koncertas. Aikštėje susirinkusius žiūrovus džiugino dainininkai Iglė ir Tadas Juodsnukis, džiazo ir folkloro atlikėja Rasa Serra, šokių studija „Palangos Vėtrungė“ ir liaudiškų šokių ansamblis...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Savaitgalį palangiškiai pasitiko neeilinį įvykį – buvo atidaryta Signatarų alėja, skirta keturiems Palangos progimnazijoje besimokiusiems Vasario 16-osios akto signatarams pagerbti. Alėja atidaryta dalyvaujant būriui garbių svečių, joje išsirikiavus Palangos šauliams, puošusiems šventę rankose laikytomis Lietuvos vėliavomis ir žinoma, susirinkus gausiam...


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto g. 67, atidaryta vaškinių figūrų paroda. Susirinkusiems lankytojams parodą pristatė jos organizatorius ir autorius Armenas Arutjunjanas.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Bibliotekoje – tapytojo Prano Griušio paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos viešojoje bibliotekos parodų salėje buvo atidaryta Prano Griušio personalinė paroda. Susirinkusius palangiškius sužavėjo žymaus kurorto menininko Juozo Griušio brolio atvežta paroda, kurioje galima išvysti ir šiuolaikinių, ir istorinių detalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius