Palangoje atidaryta „Devynių vėjų“ tapybos paroda „Akimirkos 2“

"Palangos tilto" informacija, 2015-06-08
Peržiūrėta
961
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje atidaryta „Devynių vėjų“ tapybos paroda „Akimirkos 2“

Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“.
Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais, mat gimė čia pat, Palangoje, birželio pirmąją savaitę vykusiame plenere. Tad knygų gurmanai dabar gali mėgautis ne tik gerais skaitiniais, bet ir visiškai naujais meno darbais, kuriuose autoriai jautriai ir subtiliai fiksuoja vasarai bundančio kurorto akimirkas.

„Mūsų skaitykla – tai pajūrio kultūros židinys, kuriame paveikslai ir knygos susilieja į bendrą visumą. Architektūriškai imponuojančiame pastate nuolat dalinamės su lankytojais ir literatūra, ir daile. Skaityklos unikalus architektūrinis pastatas sulaukia daug lankytojų iš užsienio, kurie žavisi ir čia kunkuliuojančiu kultūriniu gyvenimu. Tad neatsitiktinai šiemet skaityklos sezono atidarymo šventė ir tapytojų grupės „Devyni vėjai“ parodos pristatymas vyko tuo pat metu“, – sako Lietuvos nacionalines M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.
Vilniečių menininkų grupė drauge kuria nuo 2006-ųjų. Devynvėjininkus subūrė esminė, bendroji patirtis – Savicko dailės mokykla. Visi „Devynių vėjų“ nariai – šios mokyklos absolventai, kuriuos vienija aistra tapybai ir bendri meno projektai. Per savo gyvavimo laikotarpį grupė surengė daugiau nei 20 tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje, nuolat dalyvauja pleneruose, kūrybinėse stovyklose.
Grupės nariai skiriasi braižo individualumu, savo kūrybine branda, tačiau turi ir vienijančią jungtį – harmonijos, tradicinių vertybių, pagarbos savo kraštui iškėlimą į aukščiausiąją poziciją.
Meninės raiškos diapazone lengvai sugyvena tiek realistiniai, tiek ir sumanyti bei simboliais perpinti vaizdai. Ypatingas dėmesys skiriamas potėpiui bei spalvos išraiškai.
Parodoje „Akimirkos 2“ savo darbus pristato Viktoras Binkis, Aldona Dobrovolskienė, Rūta Montvilienė, Dainora Remeikytė, Birutė Ašmonienė, Ramūnas Gedutis, Dalia Bložienė, Junija Galejeva, Loreta Kazlauskienė, Rita Kaulavičienė, Rūta Vyšniauskienė, Agnė Verksnytė.
Tai – jau antroji devynvėjininkų paroda pajūrio bibliotekoje. Pirmąkart Palangos meno gerbėjams grupė prisistatė 2011 metais parodoje „Akimirkos“. Tad šiemetinė paroda – tai lauktas ir brandintas tęstinumas.
Paroda Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje (Vytauto g. 72) veiks visą birželio mėnesį.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdonienė.


Viktoro Šato drobės yra pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Argentinoje.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.


Gintaro muziejuje atidaryta Žulkų paroda „RETRO per SPEKTYVA“

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus paskutinę lapkričio dieną Palangos gintaro muziejuje atidarė Palangos tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų kūrybos parodą „RETRO per SPEKTYVA“, kuri veiks iki 2019 m. gegužės 12 d.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


„Ramybėje“ – tapybos paroda „Kintanti Tapati“

„Palangos tilto“, „Ramybės“ inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį jaukioje „Ramybės“ galerijoje ne mažiaus jaukiai ir šiltai atidaryta personalinė dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius